Сьогодні вранці головний вхід до приміщення прокуратури Кіровоградської області опинився в оточенні активістів "Правого сектора" з Дніпропетровська. Мітинг зібрався через затримання дев'ятьох членів цієї організації органами міліції.
Нагадаємо, за версією прокуратури затримані здійснили збройне захоплення Долинського нафтопереробного заводу і заволоділи готівкою у сумі 1,5 млн грн. Крім того, обвинувачення прокурора ґрунтується ще й на тому, що одна з машин, за допомогою якою нібито було здійснено захоплення, була викрадена у Дніпропетровській області і перебувала в розшуку. Також обвинувачення звернуло увагу на те, що підозрювані нібито хотіли втекти, але, розуміючи, що не встигають, знищили свої відбитки пальців на зброї і викинули балаклави, в яких були.
Читайте також: Активістів «Правого сектора» хочуть «закрити» на 60 діб. ФОТО
Саме тому обвинувач зажадав від суду обрання міри запобіжного заходу у вигляді 60-ти діб тримання під вартою, спираючись також на те, що учасники збройного захоплення можуть переховуватись від слідства і чинити тиск на свідків.
Тоді суд першої інстанції дослухався до доводів адвоката і відпустив усіх підозрюваний на поруки лідера дніпропетровського "Правого сектора" Андрія Денисенка.
Читайте також: Кіровоград: взятих на поруки членів Правого сектора все ж затримають?
Сьогодні ж зранку в Апеляційному суді мали розглядатись оскарження прокуратури стосовно вироку Ленінського районного суду. Андрій Денисенко, який був організатором протестного мітингу, пояснив причини зібрання та висловив свою точку зору на події.
За словами Денисенка, автомобіль, який нібито був викрадений, на момент відкриття провадження навіть не перебував у розшуку. Крім того, 1,5 млн гривень, які були вилучені в одній з машин затриманих, належать підприємцю із Донецька, який, за версією прокуратури, нібито орендував сейф в Долиньскому НПЗ. На думку лідера "ПС" Дніпропетровське, ця ситуація здається дуже дивною, адже людині, яка живе в Донецьку, немає ніякого сенсу орендувати сейф на якомусь заводі в Кіровоградській області. Крім того, він наголосив, що хлопці і справді заблокували завод, але через те, що мали дані про фінансування терористів ДНР. Адже власником цього НПЗ є Руслан Циплаков, бізнес-партнер молодшого сина президента-втікача Віктора Януковича. А брат Циплакова є одним з лідерів ДНР. За словами Денисенка, кошти з цього заводу йшли на фінансування терористів та незаконних збройних формувань на Сході України. Саме тому було вирішено заблокувати його діяльність.
Невдовзі після початку мітингу почався розгляд апеляційних оскаржень, де адвокат під час дебатів знову довела необгрунтованість звинувачень прокуратури.
Врешті-решт вона добилась залишення в силі вироку суду першої інстанції для п'ятьох активістів. Ще чотири – на черзі.
Андрій Вергуленко
вологість:
тиск:
вітер: