Як з’ясувалося, мешканець с. Камʼянече Новоархангельського району вживав домашню консервацію - гриби мариновані домашнього виготовлення, заготовлені в жовтні 2020 року, повідомляє "Акула" посилаючись на прес-службу Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
Стравою чоловік поласував 12 січня, а вже наступного дня відчув погіршення стану здоров’я. Коли з’явилися симптоми захворювання - порушення зору, двоїння в очах, закреп, парез кишківника, ослаблена фото реакція, порушення ковтання, сухість в роті - чоловік звернувся за лікувальною допомогою. Зважаючи на важкість стану хворого, лікарі планують введення чоловіку протиботуліністичної сироватки.
Наразі триває епідрозслідування випадку ботулізму, необхідно з’ясувати кількість залишків маринованих грибів вдома у потерпілого та до отримання результатів лабораторного дослідження заборонити їх споживання іншим членам родини.
Держпродспоживслужба нагадує, що ботулізм - це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, інші овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів, вироблених у промислових умовах, особливо невипотрошеної риби. Це трапляється у випадку недотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує: не варто купувати консервовані продукти, копчену, в’ялену рибу, виготовлену в домашніх умовах, а також продукцію,що реалізується в місцях стихійної торгівлі. При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря.
Наталія Щербакова