ТВІЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР
Вхід Реєстрація
28.01.2024 | 13:20

Кіровоградщина: рейдери, які обікрали асоціацію «Південна», залишаються безкарними. ФОТО, ВІДЕО

Вчора в Кіровоградській ОДА відбувся круглий стіл з приводу трьох гучних рейдерських захоплень в області: державного сільгосппідприємства «Червоний землероб», асоціації «Південна» та викрадення і підробки 513 земельних договорів у Злинці.

Найпростіше членам комісії з протидії рейдерству було розібратись із ситуацією на «Червоному землеробі». Суть конфлікту там полягає в тому, що колишнє керівництво надало землі в оренду фермерам, які їх засіяли. Втім, зі зміною керівництва, якому люди не довіряють, аграрії втратили можливість забрати свій урожай, адже на нього було накладено арешт в рамках кримінального провадження. Саме ж підприємство є єдиним нерозпайованим у Бобринецькому районі, а тому землі в оренду нібито не можна було надавати. Тому було вирішено чекати рішення суду.

Складніша ситуація із мешканцями села Злинка Маловисківського району. Там відбувся гучний скандал із викраденням 513 договорів оренди фірми ТОВ «Авангард» та незаконної їх перереєстрації на новостворену фірму ТОВ «СТОВ «Авангард», директором якої спочатку був учасник так званої «кримінальної бригади» 90-х відомих в області рейдерів братів «Рудешів» Олексій Романчик, а потім фірма перейшла у власність якогось громадянина на прізвисько Хмара, якого тепер розшукує поліція.

Читайте також: Організоване злочинне угруповання відроджує рейдерство на Кіровоградщині під прикриттям «Опозиційного блоку». ФОТО

Крім цього, ніяких помітних зрушень у справі немає. Працівникам Маловиськівського управління юстиції лише оголосили догани. Лише було звільнено начальника Маловисківського управління реєстраційної служби. Навіть не було оголошено підозру працівникам Держземагенства, хоча час між реєстрацією кадастрового номеру земельної ділянки та договором оренди з «СТОВ «Аванград» складав 3-5 хвилин, що фізично неможливо.

Саме тому обурені селяни вийшли вчора з протестом під будівлю Маловисківського районного суду із вимогами:

- проконтролювати процес повернення земельних паїв у власність жителям села;

- скасувати незаконні договори оренди та покарати винних;

- провести ретельне розслідування участі посадових осіб відділу юстиції та земельних ресурсів Маловисківського району, за допомогою яких було вкрадено земельні паї жителів села.

Зокрема, мешканців Злинки непокоїть те, що наближається весна, а судові засідання постійно переносяться. Тому невідомо, хто саме буде розпоряджатись захопленими землями навесні – рейдери чи законні власники.

Фото Валерія Лебідя

Та найбільшого резонансу набула історія із рейдерським захопленням асоціації «Південна». Зокрема, за свідченнями очевидців, до воріт підприємства прибули 100 молодиків зі зброєю та у балаклавах, перелізли через паркан, побили камери спостереження та ізолювали охорону, відібравши в неї телефони. За свідченнями представника фірми Олександра Колодія, чутки про рейдерське захоплення надійшли не одразу і вони не могли зв’язатись із охороною. Саме тому на місце вдалось прибути лише через кілька годин, коли з підприємства вже активно вивозилось зерно під наглядом міліції і виконавчої служби.

Втім, навіть після численних заяв про те, що рішення суду міста Одеса про стягнення боргу на користь компанії ТОВ «Новотект-інфо» є незаконним і відбувається звичайне рейдерське захоплення, представники правоохоронних органів ніяк на це не відреагували, пояснюючи, що вони лише мають підтримувати порядок при виконанні судової ухвали.

Колодій пояснив, що категорично із цим не згоден і, як доказ, навів той факт, що асоціація «Південна» ніколи не мала жодних стосунків із вищевказаною фірмою, тому і боргів ніяких перед нею мати не могла. Більш того, представнику «Південної» вдалось з’ясувати, що фірма «Новотект-інфо» подавала аналогічний позов до суду Кривого рогу. І лише після того, як отримала негативне рішення, швидко закрила справу і направила позов до Одеси. Більш того, Колодій повідомив, що і рішення Приморського районного суду м. Одеси вже визнано незаконним. Тобто, зерно було вивезене також протиправно. От тільки повернути його вже неможливо, адже продукція одразу була реалізована на різних підприємствах, серед яких і «Креатив», хоча в ухвалі було сказано, що збіжжя має бути вивезене на збереження на склад, визначений державним виконавцем. Втім, за словами Олександра Колодія, на місці того складу знаходяться руїни і, звісно, ніхто туди зерно не перевозив.


Присутні на засіданні заступник начальника Управління превентивної діяльності Національної поліції Кіровоградської області та представник управління юстиції Артем Мамченко розказали свої версії подій, фактично знявши зі своїх представників всю відповідальність. Так, представник поліції заявив, що на місці події спочатку знаходилось 11 правоохоронців, які мали забезпечувати громадський порядок при виконанні ухвали. Проте, в управління нібито надійшло повідомлення про те, що на місці події можуть бути представники «Правого сектору», тому до «Південної» було спрямовано ще 100 представників поліції для недопущення сутичок.


Представник юстиції повідомив, що все відбувалось законно і згідно з ухвалою суду. На закиди журналістів та активістів про те, що виконавець жодним чином не контролював кількість вивезеного зерна, Мамченко відповів, що цей процес мав контролювати представник позивача. А в разі, якщо б він вивіз більше, тоді розглядалось питання в суді. Крім того, працівник юстиції заявив, що представник «Південної» нібито відмовився контролювати вивезення.


Колодій же заперечив і сказав, що він просто не мав змоги щось контролювати, адже йому перешкоджали молодики в балаклавах, яких не стримувала поліція. Щодо відмови контролювати він пояснив, що це, мабуть пов’язано, із тим, що представники «Південної» змогли потрапити на місце подій лише через кілька годин, бо ніхто з них жодним чином не був попереджений ні про суд, ні про прибуття на місце виконавчих органів.


Що ж до заяви представника поліції Колодій заявив, що там не було 100 правоохоронців. Більш того, в жодному акті не значилось навіть ті 11 поліціянтів, які нібито були спочатку. Натомість було зазначено лише одного полісмена.

Зважаючи на характер захоплення і те, що було викрадено продукції на загальну суму близько 40 мільйонів гривень, Олександр Колодій звернувся до присутніх із проханням прискорити розслідування, адже від реалізації зерна компанія могла сплатити до бюджету близько 7 мільйонів гривень, а тепер ці гроші просто втрачені і майже немає надії на їх повернення.

В свою чергу голова комісії Сергій Кузьменко зажадав дізнатись, чому саме «Південна» серед усіх інших підприємств зазнала нападу і що цьому передувало. Тому було вирішено зібратись іще раз.

Олег Бідненко

Також по темі

Карикатура
Карикатура-карикатура-карикатура