У п’ятницю, 13 грудня 2013 року, сталася надзвичайна подія – вперше у місті відкрився «містичний бібліопортал». З нагоди 35-річчя з дня створення Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка бібліотекарі підготували надзвичайне свято для своїх користувачів – відкрили бібліопортал, через який можна було мандрувати по дев'яти локаціях, що діяли в різних відділах книгозбірні. Кожна з них була названа за мотивами книг відомих українських авторів.Бажаючих здійснити захопливу мандрівку та привітати улюблену бібліотеку з Днем народження зібралось чимало. Школярі, студенти, молоді пари, родини з дітьми, бабусі та дідусі з онуками – усіх об’єднало бажання весело провести час. І розваг вистачило на всіх! У фойє всіх гостей зустрічала справжня Солоха та її племінниця Одарка, які знайомили гостей з програмою заходів.Відділ абонементу цього вечора перетворився на українську хату, в якій тривали справжні українські вечорниці. Тут гості мали змогу відчути народний колорит, адже вони відпочивали як наші пращури – читали скоромовки, співали пісні, розігрували старовинний обряд «кусання Калити» та звісно ж – ворожили. А господині бібліотеки влаштували частування смачними варениками.
Поряд з Андріївськими вечорницями розмістилась «Країна НЕ сонячних зайчиків» – локація для підлітків та найменших дітлахів. В одній частині локації проводились інтелектуальні розваги – займалися тімбілдингом, гралися в психологічні ігри та «мафію». В іншій частині розважалася малеча – малювала, гралася в різні ігри та займалася паперовою мозаїкою. Наймістичнішою виявилася локація «Тіні незабутих предків», де можна було зустрітись зі справжнім бібліотечним привидом. Раз на півгодини у фойє бібліотеки з’являвся провідник у таємничий світ легенд. Як тільки він бібліопортувався, біля нього одразу з’являлася ціла юрба бажаючих полоскотати собі нерви та зустрітися з привидом графині – власниці старовинного особняка, в якому знаходиться бібліотека. Хлопці та чоловіки найбільше вподобали локацію «Зимівник Джури Характерника». Тут можна було знайти цікаві спортивні розваги – настільний хокей, теніс та шашки. Від бажаючих активно відпочити не було відбою, тож чергу погратися займали заздалегідь. Цікавою була і локація «Сорочинській ярмарок». Тут можна було не лише дізнатися про різні види декоративно-ужиткового мистецтва, але й стати учасниками цікавих майстер-класів з бісероплетіння, вишивки, створення ляльки-тильди та топіарію – дерева щастя. Також можна було сплести справжній українській віночок та навчитися різним способам ліплення вареників.
У творчій локації «Летючій корабель» усі бажаючи вчилися створювати оберіг «Боже око», паперові лотоси та різноманітні новорічні прикраси, ліпили різні поробки з глини та займалися авіамоделюванням.В локації «Минають дні, минають ночі…» бібліотекарі облаштували справжній бібліокінозал. Тут демонструвалися мультфільми, бібліотечні ролики та новорічні кінофільми. Цікавою несподіванкою локації стала презентація книги – «АллатРа» Анастасії Нових.Особливою популярністю користувалась локація «Оксанина світлиця». Це була справжня фабрика краси – тут на майстер-класах з візажу та плетення косичок з гостей робили справжніх красенів та красунь. Та найбільший натовп зібрався в локації «Садиба язикатої Хвеськи». Справжній етнодрайв від етнофольклорного ансамблю «Ексампейя» Соколівського сільського будинку культури; веселий уривок з вистави «За двома зайцями» від аматорського театру Крупського сільського будинку культури; чуттєвий виступ капели бандуристів «Україночка» Кіровоградської музичної школи №2 ім. Ю.С.Мейтуса; надзвичайне соло на саксофоні від викладача Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г.Г.Нейгауза Дениса Чернецького та екзотичні східні танці у виконанні вихованок театральної студії сучасної хореографії «Маріца» – все це надзвичайно сподобалося гостям.
Свято настільки сподобалося гостям, що ще майже годину після закінчення дійства вони не хотіли розходитись по домівках та нагороджували бібліотекарів вітаннями і подяками за чудово проведений вечір.