Кіровоград, новини Кіровограда

У Кіровоградському художньому музеї відкрилася виставка творів болгарського художника Івана Стоянова

19.04.2013 | 08:50
356

15 квітня 2013 року у відділі обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулося відкриття виставки творів болгарського художника Івана Стоянова.

Іван Стоянов, відомий у Болгарії художник,народився 1961 року в  м. Нова Загора в Республіці Болгарія. Закінчив факультет мистецтв  університету Єпископа Костянтина Преславського в місті Шумені. З 1986 року є активним учасником національних і міжнародних художніх виставок. Підготував близько 20 персональних виставок у Болгарії та закордоном. Протягом 2011-2012 років з творчістю І. Стоянова мали можливість познайомитися мешканці Києва, Одеси, Івана-Франківська, Дніпропетровська, інших міст нашої держави. А зараз така можливість з’явилась і у кіровоградців.

На виставці представлено більше 20 графічних малюнків, створених у авторській художній техніці, що поєднує колаж і зображення символічних знаків, виконаних тушшю та темперою.Основою для графічних малюнків є знаки-символи, що використовуються в техніці вишивки, гончарства та інших промислах болгарським народом.

Не зважаючи на відсутність назв робіт, відвідувачі тлумачать їх на власний розсуд. Наприклад, відвідувачі виставки в інших містах України побачили тут космічні простори і дивовижних тварин. Багато хто відзначив спорідненість представлених мотивів з елементами української вишивки і орнаментом наших писанок.

Мистецькі твори майстра знаходяться у громадських та приватних колекціях Болгарії, України, Білорусії, Китаю, Японії, Португалії, Франції, Іспанії.

Проведення даної виставки стало можливим завдяки підтримці Кіровоградської обласної громадської організації «Об’єднання болгар «НАШИТЕ ХОРА».

Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом обласного художнього музею - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

26.10.2016 17:50
Oсiнь приносить радість oстaннiми яскрaвими фaрбaми пожовтілого листя, прoте це не привiд впaдaти у вiдчaй i сумувaти. Кoреспoндент «Aкули» пiдгoтувaв для вaс свiтлини, нa яких ви змoжете...
26.10.2016 12:30
Команда «Маленький Париж» з Кропивницького дійшла до півфіналу одеської "Ліги сміху", але до наступного етапу так і не дійшли. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив учасник команди Геворг ...
26.10.2016 09:11
Близько сотні кропивничан прийшли на презентацію книги "Братня навала: Війни Росії проти України ХІІ - ХХІ ст.". Учора, 25 жовтня, у бібліотеці ім. Д.І.Чижевського наш земляк, відомий в Україні...
26.10.2016 08:55
У Кропивницькому пройде конкурс декламації поезій Івана Франка.Про це повідомляє один із організаторів заходу Артем Луценко у "Фейсбуці", передає "Акула".Читання поезій Франка відбудуться у КДПУ ім....
25.10.2016 19:29
Кореспондент "Акули" підготувал підбірку фото під назвою "Як осінь гралась кольорами у Кропивницькому".
Дендропарк