У Кіровограді капітальний ремонт доріг будуть проводити восени?

30.08.2023 | 13:33
1884
На автошляхах нашого міста можна спостерігати дивовижні речі. На одній ділянці дороги завдовжки в 20 метрів можуть без проблем уміститись і численні ями, і насипи з піску, і справжні асфальтні «дюни». Ну як тут не порівняти все це із якимось дизайном, хоч і не дуже вдалим і абсолютно парадоксальним. Звісно, такі «витвори мистецтва» створюються не навмисно, але наші «народні обранці» здається роблять все, щоб зберегти їх якомога довше (ну або просто не роблять нічого). От згадати хоча б недавні події на вулиці Героїв Сталінграду, коли наш міський голова прислав групу «ландшафтних дизайнерів», які, маскуючись під працівників дорожньої служби, без зайвих церемоній змастили краї ям смолою, опікуючись щоб з них ні в якому разі не повилітали недопалки і зайве каміння, адже все це, мабуть, мало залишатись на місці, інакше робітники вичистили б виїмки перед тим, як класти нове покриття на дорогу. Після цього ця група трудяг натрусила в заглибини на дорозі щось схоже на асфальт, навіть не перекривши руху машин, і успішно «накивала п’ятами». Якби ще квіточки туди повставляли, то вийшли б такі собі клумби.

Читайте також: Ремонт доріг по-кіровоградськи: як стимулювати владу до дій?

Таке ставлення, як це не дивно, призвело до того, що в нашій області знаходяться, м’яко кажучи, не найкращі дороги в Україні. І найгірше те, що ми вже самі до цього звикли, ну, а влада звикла до того, що нам байдуже. Мабуть єдине, що тримає громадян в гарному настрої – це українське почуття гумору. В Інтернеті можна знайти безліч жартів на кшталт такого:

«Якщо досить довго дивитись на фото нижче, то можна розгледіти автомобільну дорогу»

Або такого:

Жарти жартами, але українські реалії досить сумні...Як вже було зазначено на одному з українських сайтів, «Укравтодор» ще в лютому повідомляв про те, що ремонту в Україні потребують 170 тис. км доріг, 90% з яких вже відпрацювали свій вік, як мінімум 2 рази. Для капітального і поточного ремонту потрібно щонайменше 450 млрд грн. Натомість автодор отримує лише близько 15 млрд, з яких 13 йде на повернення кредитів банкам. Таким чином нескладно підрахувати, що на ремонт покриття в масштабах країни (!) залишається аж цілих 2 млрд грн., які наші чиновники ще й примудряються розкрадати. Нагадаємо, що Генпрокуратура України вже звинувачувала дорожників у розкраданні коштів. Зокрема за останній рік до чиїхось кишень було сховано майже 177 млн. грн., про що повідомив генеральний прокурор Віктор Пшонка. Дорожники замість шару в 5 см укладали лише 2 см, а решту «заощаджували» для своїх гаманців. І найгірше в цьому те, що тонкий шар асфальту пропускає воду, яка під час морозів замерзає, а весною руйнує дорогу. Хоча, в схожій ситуації Служба автодоріг Кіровоградської області запевняла, що шар у 2 см обумовлений тим був покладений нібито для вбереження нижніх шляхів автошляху від швидкісного руйнування. Нонсенс...

Читайте також: Кіровоградські дорожники заявляють про своє марнотратство у відкритих листахНа цьому, досить сірому фоні, здається просто грандіозним досягненням те, що наш молодий та амбіційний губернатор знайшов в собі мужність звернутись до Кабінету Міністрів з проханням виділити більше 600 млн. для ремонту дорожнього покриття в області. Ще більше вразило те, що Андрій Іванович з впевненістю заявляв, що в найближчий час до бюджету буде виділено 360 млн., які підуть виключно на ремонт доріг між населеними пунктами – обласного, районного та національного значення, як повідомлялось на сайті ОДА. Це було в квітні…В липні у відповідь на офіційний запит до автодору Кіровоградщини наші журналісти отримали інформацію про те, що на «латки» для наших доріг у 2013 було виділено 146,7 млн. грн., що «трохи» відрізняється від попередніх цифр.

Якщо вірити словам очільника області про те, що на ремонт доріг потрібно більше 600 млн. грн., то виходить за планом фінансування нам виділили коштів для ремонту лише 24,5% доріг. Станом на 25 липня було виконано робіт по експлуатаційному утриманню на суму 64,4 млн. гривень, а це 55% затвердженого плану і 10,7% від того, що потрібно насправді. Що ж до решти коштів та можливого їх використання, то тут була вжита вже до болі знайома фраза: «за наявності фінансування».Після відповіді стосовно обласного бюджету, нам була надана інформація й по м. Кіровограду окремо. Дані виявились більш ніж цікавими.

Почнемо з того, що на 2013 рік виділено 1 600 000 грн. на капітальний ремонт доріг і 3 628 600 грн. на поточний ремонт. В листі йдеться про те, що станом на 01.08.2023 виконано поточний ремонт доріг на 24-х вулицях і пл. Богдана Хмельницького і до кінця року планується провести поточний ремонт ще на 11-ти вулицях, серед яких і Велика Перспективна. Чому центральну вулицю міста відкладають на потім нам не зрозуміло але ситуація на ній, чесно кажучи, досить погана:

Дивлячись на такі проблеми, здається, що тут не поточний ремонт потрібен, а капітальний. Тим паче, що це, мабуть, «найпопулярніша» ділянка дороги у місті. Щодня тут утворюються затори із величезної кількості машин. Можливо саме через них працівники дорслужби не можуть чи не хочуть ремонтувати полотно? Але якщо не має змоги зараз привести все до ладу, то чому це має статись до кінця року? Можливо на це питання має дати відповідь пан Каніщев, який замість того щоб опікуватись стовпами для майбутнього об’їзного карману, на який ще не до кінця затверджені всі фінансові затрати, краще б звернув увагу на цю аварійну ділянку:

Здається, що частина асфальту скоро просто піде під землю. Тут і так ускладнений рух автотранспорту, а тепер окрім ям водіям заважає ще й будівництво. Невже для того щоб у нас дійсно почали щось робити, а не хапатись за все підряд, повинна в буквальному сенсі провалитись земля під ногами?І до речі про капітальний ремонт. Ніде не написано, що він проводився, або хоча б заплановано проведення капітального ремонту на суму, яка фігурує в офіційній відповіді. Тобто, 1,6 млн. грн. знаходяться у «підвішенему» стані і судячи з листа ще нікуди не витрачені. Досить дивно...А ще цікавіше те, що очікується надходження субвенції у розмірі 10 066 433 грн. за рахунок якої передбачається проведення поточного ремонту ще 3-х вулиць та капітального ремонту 2-х. Тобто на 35 вулиць і площу заплановано витратити 3 628 600 грн., а на 5 вулиць – майже в 3 рази більше коштів. Ну, а поки наші керманичі розподіляють бюджети, люди вже рейтинги найгірших доріг складають. От, наприклад, сайт Коментарі опублікував такий собі рейтинг найжахливійших доріг міста:


"5-е місце присуджено вулиці Орджонікідзе (р-н «Акустики»), що в цілому не так вже і погано виглядає, але має декілька дуже неприємних місць.

4-е місце заслужено отримує вулиця Маланюка (біля міськрайонного Центру зайнятості), де на деяких дільницях немає не тільки ям, а й асфальту.

3-е місце віддаємо вулиці Василини і ділянці біля Кіровоградського обласного центру зайнятості.

2-е місце отримала вулиця Кірова, яка знаходиться у самому центрі міста.

1-е місце отримала вулиця Андріївська, по деяких дільницях якої можна проїхати хіба, що на танку".

А ось ще добірка кіровоградських шляхів:

Ділянка дороги по вул. 50 років Жовтня, де постійно "підстрибують" маршрутки:

вул. Гагаріна - про неї в листі навіть не згадується і невідомо будуть тут проводитись ремонтні роботи чи ні:

вул. Кропивницького - теж одна із "забутих" владою вулиць:

просп. Комуністичний - не фігурував у плані ремонтних робіт:

вул. Дзержинського:

вул. Кірова:

вул. Комарова - взагалі повинна бути відремонтована однією з перших, адже тут кожного дня їздить "швидка допомога":

вул. Орджонікідзе:

вул. Попова:

вул. Андріївська - до неї "покращення", напевне, ніколи не дійде:

Дивлячись на всі ці вулиці виникає досить логічне питання: "Коли вони будуть відновлені?". Ми вирішили трохи розпитати першого заступника міського голови Володимира Каніщева:

- В офіційній відповіді на наш запит є інформація про те, що на капітальний ремонт виділено 1,6 млн. грн., а на поточний - 3,628 млн. грн. Поточний ремонт виконаний на 55%, а от про капітальний нічого не сказано. Чому?

- Чому в переліку вулиць, які підлягають ремонту немає вулиці Комарова? Адже стан її досить аварійний, а між тим там кожного дня їздить "швидка.


Потім заступник звернув увагу на те, що роботи по ремонту ведуться і серйозних проблем немає. Більш того попросив назвати мене якусь іншу вулицю крім Комарова, де є серйозні проблеми. Довго думати не довелось:

- Вулиця Велика Перспективна, наприклад. Особливо ділянка дороги від "Дитячого світу" до зупинки біля готелю "Київ". Там вже асфальт провалюється і дорога "хвилями" пішла. Там теж потрібен ремонт. Коли він буде робитись?

Чомусь Володимир Миколайович почав розповідати не про ремонт цього відрізку дороги, а про заїзний карман. Може, питання не зрозумів?

І все ж залишається відкритим головне питання. Коли ж будуть відремонтовані всі ці розбиті вулиці, які вже були продемонстровані вище? Коли почнеться їх відбудова?

Про подальші плани вдалось почути не так багато:

Обіцянки - це, звичайно, гарно, та слід зауважити, що існують Державні будівельні норми В.2.3-4:2007 "Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Частина І. Проектування Частина ІІ. Будівництво" в яких наведена наступна інформація: 

"21.8.10.  Покриття та основи дорожнього одягу з асфальтобетонних сумішей треба влаштовувати в суху погоду. Укладання холодних та гарячих асфальтобетонних сумішей потрібно проводити весною або влітку при температурі повітря не нижче плюс 5 °С, восени – не нижче плюс 10 °С.
Як виняток, роботи з використанням гарячих асфальтобетонних сумішей допускається проводити при температурі повітря не нижче ніж 0 °С, за умови дотримання наступних вимог:
-  товщина шару асфальтобетону повинна бути не менше ніж 4 см;
-  асфальтобетонні суміші необхідно використовувати разом з ПАР;
-  нижній шар дорожнього одягу треба влаштовувати з щільних асфальтобетонних сумішей, якщо взимку та навесні по ньому передбачається рух транспорту;
-  верхній шар покриття дорожнього одягу дозволяється влаштовувати по свіжоукладеному нижньому шару після охолодження його до температури не нижче ніж 20 °С;
-  верхній шар покриття дорожнього одягу допускається влаштовувати після прогріву нижнього шару гарячим піском, висівками або асфальторозігрівачами інфрачервоного випромінювання.

Укладання холодних сумішей потрібно закінчувати орієнтовно за 2 тижні до початку періоду осінніх дощів у даній місцевості."

То коли ж буде робитись капітальний ремонт доріг? Восени? Знову плюнути на всі норми і стандарти задля чергової "галочки" на свою користь за те, що витратили всі гроші на "ремонт"? А весною в черговий раз жахнутись від стану наших доріг...

Андрій Вергуленко

14.01.2024 11:14
Сьогодні, 14 січня, засідання другої частини другої сесії Кіровоградської обласної ради перенесено.Про це повідомляє Кіровоградська обласна рада, передає "Акула".Друга частина другої сесії  ...
13.01.2024 09:34
Президент України звільнив з посади голови Благовіщенської районної державної адміністрації Кіровоградської області Олександра Голованя.Про це повідомляє "Акула" з посиланням на сайт Офісу президента ...
05.01.2024 14:00
Кірoвoградська oбласна прoкуратура затвердила oбвинувальний акт  у кримінальнoму прoвадженні  віднoснo  двoх мешканців oбласнoгo центру  за фактoм  підкупу вибoрців на ...
23.12.2023 16:00
Сьогодні, 23 грудня, на пленарному засіданні другої сесії обласної ради депутати прийняли рішення про утворення президії Кіровоградської обласної ради та затвердили її Положення.Повідомляє "Акула" з...
22.12.2023 14:23
Шість тисяч ФOПів oбласті пoдали заявки на oтримання дoпoмoги через карантин Прo це пoвідoмив гoлoва oблдержадміністрації Андрій Назаренкo, передає "Акула". "Такий вид державнoї дoпoмoги...