Секретар міськради, Сергій Бойко, депутат, студпрофком

Толоки, велодоріжки, капремонти: що зробив за перший рік роботи другий екс-секретар міськради Сергій Бойко (ІНФОГРАФІКА)

13.01.2017 | 18:30
1675

Депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Бойко неочікувано для всіх у березні 2016 року став другим секретарем Кіровоградської міської ради VII скликання. 

На посаді Сергій Бойко, як і його попередник Володимир Смірнов, про якого “Акула” писала напередодні Нового року, пробув недовго, однак найбільше за всіх секретарів ради нинішнього скликання - 6 місяців. 

Що встиг зробити Сергій Бойко як народний обранець і як секретар міськради за перший рік своєї роботи у депутатському кріслі, читайте у другій публікації “Акули” із серії “Рік депутата”.

Молоді дорогу

Сергій Бойко один із тих депутатів, який був обраний молоддю і працює для неї. У своєму першому інтерв’ю для “Акули” Сергій Бойко розповідав, що 50 % виборців, які віддали за нього свої голоси, - молодь. 

“Не тільки тому що був головою студпрофкому, а й по аналізу молоді, якій допомагав з облаштуванням майданчиків”, - розповідав тоді Сергій Бойко. 

Це логічно, адже до обрання його секретарем він працював на посаді голови первинної профспілкової організації студентів Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. У якості депутата він був обраний головою постійної комісії міської ради, яка займається питаннями освіти, науки, культури, туризму, фізичної культури і спорту та молодіжної політики, у якій пропрацював до обрання на посаду секретаря. Якщо переглянути профіль депутата у соцмережах, у ньому можна побачити безліч фото зі студентами: на толоці, на спортивних змаганнях і турнірах, на Студреспубліці. Своїми помічниками він теж обирав студентів того ж педуніверситету. А в жовтні 2016 року за його сприяння побачила світ збірка текстів-замальовок учениці 26-ї школи Євгенії Громко.

“Однозначно буду працювати з молоддю і далі. Ось студенти вийдуть на навчання, будемо знову організовувати турніри, молодіжні заходи. Молодь у нас дуже ініціативна, цілеспрямована, приходить вже зі своїми проектами, а не лише мріями. Як таким можна не допомагати?”, - говорить Сергій Бойко.

Дисципліна

Сергій Бойко є членом депутатської групи ,,Європейський вибір” в Кіровоградській міській раді, а також членом депутатської фракції Радикальної Партії Олега Ляшка. Після того, як у вересні 2016 року його було знято з посади секретаря ради, він увійшов до складу постійної комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, Регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності. Згідно інформації, що надало на запит «Акули» управління апарату ради, у 2016 році Сергій Бойко не пропустив жодного із засідань комісій. Також одразу після формування міської ради у 2015 році депутат працював у складі робочої групи, що розробляла проект Положення про постійні комісії Кіровоградської міської ради сьомого скликання. Працював Сергій Бойко і над Регламентом ради, входив до складу робочої групи, яка працювала над Положенням про громадський бюджет міста, що запровадили у 2017 році вперше.

За рік подав до апарату ради 5 депутатських запитів. У відповіді на наш запит управління апарату ради вказало, що 3 запити стосувались надання матеріальної допомоги громадянам, ще два стосувалися зміни мереж водовідведення в підвалі житлового будинку по вул. Кропивницького, 7 корп. 2 та підключення опалення до квартири мешканки будинку по вул. Вокзальній, 20, корп.1. Також Сергій Бойко подав понад 30 депутатських звернень.

Як йдеться у звіті депутата, вони стосувались капітальних та поточних ремонтів ліфтів у будинках по вул. Архангельська, 2 і вул. Кропивницького, буд. 10, ремонтних робіт територій біля будинків за адресами: по вул. Колодязній, вул. Васнєцова, 8, Кропивницького, 10, ремонту харчоблоку дошкільного навчального закладу №43 «Горобинка», спилу дерев та покосу бур’янів, встановлення смітників, пісочниць, і дитячих майданчиків. За підтримки спонсорів та особистої ініціативи Сергій Бойко надавав фінансову підтримку та підручні матеріали для проведення футбольного турніру для дітей, які проживають на 38 окрузі, спортивних змагань серед студентів, толоки на футбольному полі біля дитсадка № 43 «Горобинка».

“2016 рік, враховуючи те, що мені випала нагода попрацювати секретарем ради, видався складним і напруженим. Але і приємний, адже в мене народилася донька. Важливими досягненнями першого року моє депутатської діяльності стало проведення за фінансування освітнього управління капітальних робіт у харчоблоку дошкільного навчального закладу №43 «Горобинка», якого дуже потребував заклад. З ЖБК ми трохи підлатали дороги на прибудинкових територіях і дахи. Це стало можливим завдяки програмам ЖКГ”, - розповів Сергій Бойко.

Відкритість депутата

Депутат Сергій Бойко має громадську приймальню, яка знаходиться за адресою: вул. Кропивницького, 10, Житлово-будівельний кооператив “Будівельник - 2”. Зустрічі виборців проводить у першу та останню середу місяця з 14.00 до 19.00. На сторінці депутата на оновленому сайті міської ради можна побачити його мобільний телефон та електронну пошту.


Сергій Бойко має сторінку у Фейсбуці, яка постійно оновлюється. Однак на особистій сторінці депутата важко знайти публікації саме його авторства - переважно це публікації місцевих та столичних однопартійців, місцевих волонтерів та громадських активістів. Один із останніх постів самого депутата був опублікований у листопаді 2016 року. Він стосувався голосування за об’єднання двох пологових будинків, проти якого категорично виступала фракція Радикальної партії Олега Ляшка. Будучи секретарем міської ради Сергій Бойко активно вітав містян зі святами, публікував на своїй сторінці фото із загальноміських заходів, більшість яких відвідує і досі, закликав жителів міста до обговорень нового сайту ради, розвитку велоінфраструктури міста і подібне. Сьогодні депутата можна побачити на депутатських комісіях у колег, він відвідує судові засідання у справі жителів скандального гуртожитку по пр-ту Університетському, 21 проти ПП “Вагран”.

Сергія Бойка знають і на окрузі. Про справи, зроблені депутатом, можна почути, і від студентів і від мешканців багатоповерхівок, з якими депутат проводив прибирання, садив дерева, організовував змагання.

Депутатські ініціативи

Сергій Бойко разом з Володимиром Смірновим працював над головним документом міської ради - Регламентом. Він один із перших у сесійній залі у мікрофон закликав знімати питання з порядку денного через те, що вони не були опубліковані на сайті ради за 20 днів до дня голосування.

За часів секретарства Сергія Бойка на сайті міської ради запрацювала система електронних петицій. Депутат, перебуваючи в секретарському кріслі, тоді відвідував депутатські комісії, роз’яснював суть і хід розгляду цих петицій. Він підтримував громадських активістів про те, що термін розгляду електронних петицій, відповідно до законодавства, необхідно збільшити до 90 днів, а кількість підписів, які потрібно зібрати під поданою петицією, навпаки зменшити з 450 до 250.

Сергій Бойко також підтримував ініціативу шести депутатських фракцій щодо використання системи електронних закупівель “ProZorro” при закупівлях товарів і послуг за кошти міського бюджету на суми від 30 тис грн, що приноситиме економію бюджетних коштів.  Цю пропозицію кілька разів пропонували у сесійній залі, однак вона не знайшла підтримки більшості народних обранців.

Однак основною ініціативою, якою активно опікувався Сергій Бойко (зрозуміло не без підтримки колег у міській раді), стало створення у місті велодоріжок. Розробити і запровадити концепцію розвитку велоінфраструктури просили велолюбителі міста в одній із перших електронних петицій, яка першою набрала 450 голосів і була прийнята до розгляду органами виконавчої влади. Під керівництвом Бойка проходили наради з цього питання, під час яких був презентований по-народному названий “веломаршрут трьох парків”. Велодоріжка мала з’єднати три парки міста: парк Космонавтів, Козачий острів та парк Перемоги, і проходити вздовж річки Інгул. Згідно плану, вона буде рекреаційною, тобто призначена для відпочинку та оздоровлення. Улітку Сергій Бойко разом із заступником міського голови Олександром Мосіним та активістом велоклубу “ТАМ-ДЕ-МИ” Максимом Гуцалюком випробували на собі цей маршрут.

Враховуючи те, що за підрахунками управління ЖКГ будівництво такого маршруту коштуватиме місту 11 млн, у міськраді вирішили розробити ще й концепцію розвитку велоінфраструктури в місті. У 2017 році планується лише розробити проектно-кошторисну документацію на будівництво розробленої велодоріжки. Створення велодоріжок на автошляхах міста передбачене програмою розвитку доріг, що розробляло управління ЖКГ.

Плани на 2017-й

Цього року депутат планує працювати не лише з молоддю, а й вирішувати критичні проблеми жителів округу. Питання, зрозуміло, стосуються проблем галузі ЖКГ, програми розвитку якої не змогли під час сесії затвердити наприкінці 2016 року депутати.

На жаль, у програми ЖКГ не повключали мої пропозиції щодо ремонту доріг на окрузі. Слава Богу, включили об’єкт по освітленню.  Провулок Лісний у приватному секторі на моєму окрузі давно уже поза увагою. Через великі потоки води там в людей почали обвалюватися двори, адже поряд круча. Поки програми доопрацьовуються буду наполягати на включенні ремонту дороги. На Васнєцова, 6 спільно з ЖБК власними роботами будемо робити ремонти під’їздів. ЖБК закуплять матеріали, ми ж організуємо будівельну бригаду. Запланували відновити дитячий майданчик біля супермаркету “АТБ” на Полтавській. Він давно вже прийшов у непридатність, і хоча по межам це не мій округ, але багато дітлашні ходить туди. Планів багато, достатньо, аби працювати”, - поділився Сергій Бойко.  

Світлана Дубина

28.04.2020 10:32
Кіровоградська обласна лікарня oтримала відремoнтoваний блoк дo апарату штучнoї вентиляції легень експертнoгo класу. Прo це пoвідoмив гoлoва OДА Андрій Балoнь, передає "Акула". "Oдин із ...
14.04.2020 10:01
Верховна Рада у 18 разів збільшила штрафи за спалювання сухoї трави.Про це інформує "Акула". Верхoвна Рада підтримала закoнoпрoєкт 2339, який пoсилює відпoвідальність за спалювання сухoї...
31.03.2020 16:31
30 березня Верхoвна Рада ухвалила закoнoпрoєкт прo відкритий ринoк землі в Україні, передає "Акула". За даний дoкумент прoгoлoсували 259 депутатів.Гoлoсували так: Слуга нарoду – 206 гoлoсів,...
31.03.2020 15:52
Наприкінці минулoгo тижня для нас, як і для решти світу, все oстатoчнo змінилoся. Якийсь час крoпивничани спoстерігали за світoвoю пандемією з відстані, яка багатьoм дo oстанньoгo здавалася...
30.03.2020 13:00
Oгoлoшенo підoзру двoм пoсадoвцям Управління oхoрoни здoрoв’я oднієї з міських рад Кірoвoградщини, які вимагали від підлеглих медичних працівників "відкати" від oтриманих премій.Про це...