депутат, смірнов, секретар, самопоміч, міська рада

Що встиг зробити за рік депутатства перший секретар міської ради Володимир Смірнов? (ФОТО)

28.12.2016 | 17:15
1756

2016 рік добігає кінця. Цей рік був знаковим для сьогоднішнього складу міської ради, адже наприкінці листопада депутати і міський голова перейшли рубіж першого року своєї діяльності. 

«Акула» підсумовувала рік роботи Андрія Райковича на посаді міського голови і вирішила подивитись чи не знехтували побажаннями своїх виборців міські обранці.

Першим «під роздачу» потрапляє перший секретар Кіровоградської міської ради Володимир Смірнов, депутат від «Об’єднання «Самопоміч», який пройшов по 27-му округу (мікрорайон Авіамістечко).  Володимир Смірнов став одним із трьох обранців від цієї партії, які сіли в депутатські крісла. На диво більшості тих, хто спостерігав за виборчими перегонами у 2015 році, Смірнов став ще й першим секретарем ради сьомого скликання. На цій посаді пробув 107 днів.

Депутатський креатив

Якщо говорити про те, хто з депутатів міської ради є найбільш креативним і просунутим, то мова піде саме про Володимира Смірнова. І така думка має аргументи! По-перше, депутат першим і єдиним знімав відео про свою діяльність. Він, мабуть, єдиний з усіх секретарів міської ради у селфі-відео розповів про свій перший робочий день. Зйомка відео забирає час і вимагає професійності, тож таке ноу-хау у депутата не прижилося. Однак було оцінене у соцмережах.

По-друге, Володимир Смірнов має свій сайт. Зі стилістики тексту на ньому видно, що депутат його наповнює самостійно і доволі якісно. Тут можна знайти програму депутата, його автобіографію, замітки про проблеми, що є на окрузі, звіти про роботу, пропозиції щодо розвитку міста, контакти, години прийому громадян.

Дисципліна

Володимир Смірнов є членом постійної депутатської комісії з питань діяльності ради, депутатської етики, Регламенту міської ради, відзначення нагородами, забезпечення законності, релігії, засобів масової інформації, регуляторної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності. Згідно інформації, що надало на запит «Акули» управління апарату ради, Володимир Смірнов не пропустив жодного із засідань комісії.Також депутат став одним із ініціаторів створення тимчасової контрольної комісії міської ради з питань впорядкування зелених насаджень та природно-заповідного фонду, яка займалась вивченням законності виділення в приватну власність земельних ділянок в Лісопарковій. Нащодавно Володимир Смірнов звітував про роботу цієї комісії.  Із понад 20 сесійних засідань міської ради депутат пропустив лише одне через хворобу, і то лише два засідання із трьох. Не оминає депутат і комісії своїх колег: його часто можна побачити на комісії з питань ЖКГ чи бюджету.

За рік подав до апарату ради 3 депутатських запити. У відповіді на наш запит управління апарату ради вказало, що запити стосувались норм Регламенту міської ради, а також порядку підготовки, презентації та розгляд питань про регулювання земельних відносин. Також Володимир Смірнов подав близько 30 депутатських звернень.

Як йдеться у звіті депутата, вони стосувались ремонтів прибудинкових територій, грейдерування доріг в приватному секторі, ремонтів дахів, системи відведення дощової води з даху, під’їздів, обрізки дерев, ремонту дороги до дитячого садка ДНЗ №23, самовільного встановлення МАФу, встановлення власника проблемної безгосподарчої квартири, встановлення пандусу в під’їзді для пересування на візку людини із обмеженими можливостями, щодо самовільного знесення дерев, щодо відновлення вуличного освітлення.

“Я намагався задати нові стандарти у місцевому самоврядуванні. Власним прикладом, відкритістю, чесністю, ставленням інтересів громади вище своїх чи чиїхось особистих інтересів. Сподіваюсь, хоча би частково це вдалося, і я маю надію, що деякі депутати вирішили наслідувати цей приклад. Я не вніс у міську раду жодного власного інтересу чи питання. Все з чим я туди приходив - виключно людські і громадські питання”, - підсумував перший рік свого депутатства Володимир Смірнов.

Відкритість депутата

Депутат Володимир Смірнов має громадську приймальню, що знаходиться за адресою вул. Добровольського, 22, у “Будинку дитячої та юнацької творчості”. Прийом громадян ведеться кожну другу та четверту п’ятницю місяця. Володимир Смірнов активно веде власну сторінку у Фейсбуці, на якій можна переглянути його ініціативи і позиції з принципових питань. Для прикладу, депутат відкрито підтримував об’єднання пологових будинків, у необхідності якого намагався переконати містян саме на своїй сторінці у Фейсбуці. На сайті міської ради, окрім інформації про графік і місце роботи громадської приймальні, можна побачити навіть особистий телефон депутата. На сайті Володимира Смірнова є його електронна адреса, дані про освіту, родину, роботу.


На окрузі депутата знають, про що свідчать озвучені ним звернення до нього громадян під час сесій. Володимир Смірнов також оперативно реагував на дії будівельників у Лісопарковій зоні, на розкрадання аеродромних плит з недобудованої злітної смуги. 

Натомість популярності на власному окрузі депутату бракує. “Акула” просто на вулиці перевіряла чи знають жителі округу свого депутата, однак, окрім імені, перехожі не змогли розповісти про досягнення свого обранця у 2016 році. 

Фото зі звіту Володимира Смірнова

Депутатські ініціативи

Першою “справою” Володимира Смірнова став новий регламент Кіровоградської міської ради. До обрання на посаду секретаря ради Смірнов очолював депутатську комісію з питань регламенту, тож розробка головного документу ради йшла під його егідою. Згодом депутат визнає, що регламент недосконалий, однак документ потрапить до п’ятірки кращих в Україні.

Володимир Смірнов з самого початку виступав за прозорість в раді. Бюджет міста має бути візуалізованим, чиновники міськради публічними і відкритими, виділення земельних - прозоре і наочне, рішення і розпорядження - доступними, а проекти документів мають публікуватись за 20 днів до їх затвердження, переконував депутат.

“Чому б кожному доповідачу не робити презентацію своєї програми чи питання у вигляді презентації, слайдів? Щоб це було викладено зрозумілою мовою не лише для чиновників і депутатів, а й для громадян. Щоб людина могла подивитися цю презентацію в  YouTube і зробити запит стосовно того, що їй не зрозуміло. Треба все це переводити з мови бюрократії на сучасну зрозумілу мову”, - говорив депутат в одному з перших своїх інтерв’ю  в ролі секретаря. 

Тоді ж у міській раді почали працювати над новим сайтом міської ради, де мали би “осісти” принципи прозорості й відкритості, але сайт досі не запрацював. Натомість більшість проектів рішень все ж публікуються із дотриманням норм законодавства, хоча в решті пропозицій тодішнього секретаря явного успіху добитися не вдалося.

У середині цього року на своїй офіційній сторінці Володимир Смірнов взявся за вивчення питання створення ОСББ. На сторінці він на власному будинку інформував про кроки об’єднання співвласників багатоповерхових будинків.

Під час останніх сесій депутат пропонував колегам затвердити проект картки земельних ділянок, що готуються до передачі у користування громадян. Володимир Смірнов пропонував публікувати інформаційні картки із схемою розміщення ділянок разом з проектами рішень на сайті міськради, а також під час голосування виводити їх на екран. Однак ініціативу у сесійній залі депутати не підтримали. 

Плани на 2017-й

Враховуючи сьогоднішню політичну ситуацію у міськраді, ігнорування пропозицій депутатів так званої меншості, Володимир Смірнов планує наступного року зосередитись на вивченні проблематики свого округу. Пріоритетом стане Лісопаркова.

“Прагну відновити справедливість в питанні Лісопаркової, повернути цю зелену зону громаді. Цього року вдалось хоча би підтримати цю тему в інформаційному просторі, на щось більше - немає більшості в міськраді. Надалі також планую вибудувати системну роботу на округу, встановити всю його проблематику. Це простіше, бо тут ніхто не заважає. Перелік проблем був сформований, наданий у виконавчі органи, у вигляді плану на 4 роки. На жаль, поки що перспективи реалізації цього плану мінімальні. З того, що я надавав, до програм нічого не увійшло. Але маємо боротись далі. Шукати шляхи, лупати сю скелю”, - говорить депутат. 


28.04.2020 10:32
Кіровоградська обласна лікарня oтримала відремoнтoваний блoк дo апарату штучнoї вентиляції легень експертнoгo класу. Прo це пoвідoмив гoлoва OДА Андрій Балoнь, передає "Акула". "Oдин із ...
14.04.2020 10:01
Верховна Рада у 18 разів збільшила штрафи за спалювання сухoї трави.Про це інформує "Акула". Верхoвна Рада підтримала закoнoпрoєкт 2339, який пoсилює відпoвідальність за спалювання сухoї...
31.03.2020 16:31
30 березня Верхoвна Рада ухвалила закoнoпрoєкт прo відкритий ринoк землі в Україні, передає "Акула". За даний дoкумент прoгoлoсували 259 депутатів.Гoлoсували так: Слуга нарoду – 206 гoлoсів,...
31.03.2020 15:52
Наприкінці минулoгo тижня для нас, як і для решти світу, все oстатoчнo змінилoся. Якийсь час крoпивничани спoстерігали за світoвoю пандемією з відстані, яка багатьoм дo oстанньoгo здавалася...
30.03.2020 13:00
Oгoлoшенo підoзру двoм пoсадoвцям Управління oхoрoни здoрoв’я oднієї з міських рад Кірoвoградщини, які вимагали від підлеглих медичних працівників "відкати" від oтриманих премій.Про це...