Україна, новини, Кіровоград, Станіслав Березкін, афера

Міжнародний скандал: нардеп Березкін цинічно «кинув» фермерів та партнерів на 40 мільйонів. ФОТО

14.05.2015 | 17:49
5490

Для пересічного українця 40 мільйонів – це просто фантастична сума. Більшість громадян не можуть собі навіть приблизно уявити, скільки це насправді. Втім, для українських олігархів, таких як нардеп Станіслав Березкін, це цілком підйомна сума, враховуючи, що за даними рейтингу Forbes його статки оцінюються у 139 мільйонів доларів.

Незважаючи на це, мільйонер не спішить розраховуватись із своїми партнерами. Більш того, він їх просто «кидає», зриваючи контракти з міжнародними партнерами та руйнуючи таким чином їхній бізнес.

Мова йде про компанію «Інформаційно-торговий дім-ЛС», яка успішно співпрацювала з ПрАТ «Креатив» Березкіна, починаючи з 2010 року. Зокрема в період із вересня по листопад 2014 року «ІТД-ЛС» направила на зберігання «Креативу» майже 6000 тон зерна соняшника. З них близько 2000 тон виявила бажання придбати компанія «Креатив». Все інше було оформлено за допомогою 11 договорів зберігання зі строком вилучення до 30 квітня 2015 року.

Проте, плідна співпраця тривала недовго. Серйозні проблеми почались в січні 2015 року, коли представник компанії «Креатив» неочікувано повідомив, що угода купівлі частини вищезгаданих 2000 тонн соняшника на суму 3 мільйони 200 тисяч гривень не відбулася, не зважаючи на те, що договори були складені саме відділом закупок «Креативу» і підписані представниками «ІТД-ЛС». Більш того, разом із підписаними договорами компанії Березкіна було передано 22 січня 2015 року і права власності на цей об’єм насіння.

За умовами договору оплата мала бути здійснена впродовж трьох банківських днів. Втім, цього зроблено не було. А 3-го лютого бухгалтерія «Креативу» повідомила, що оплата за цими документами не буде проведена нібито через те, що ці документи не були узгоджені керівництвом компанії.

В результаті цього у «ІТД-ЛС» зірвалась закупівля 250 тисяч літрів дизельного пального. Більш того, саме в цей період в країні різко зріс курс долара, а з ним і ціни на бензин. Тому вартість партії палива виросла на 675 000 грн, що обернулось прямими збитками для партнерів Березкіна.

Але найгірше було попереду. Природно, що керівництво «ІТД-ЛС» вирішило почати відвантаження своєї продукції, тим паче, що договори зберігання передбачали таку можливість у будь-який момент. Про це «Креатив» було повідомлено листом від 4 лютого. Проте його було просто проігноровано.

Це шокувало керівництво компанії-партнера, яка направила подібні листи ще декілька раз. Та все було безрезультатно. Акціонерне товариство Станіслава Березкіна продовжувало ігнорувати запити. Тоді «ІТД-ЛС» вирішив показати серйозність своїх намірів і пригнав свої вантажівки під склади, де мало зберігатись зерно. Машини простояли там 8 днів і за весь цей час жодної реакції не було. Ситуація ускладнюється тим, що в цей період у «ІТД-ЛС» був укладений контракт із компанією SATUGILS.A. на поставку цього зерна за кордон. «Креатив» своїми діями фактично підірвав міжнародну репутацію свого парнера і зірвав багатомільйонний контракт, який міг принести 46 403 697,5 грн.

Відповідь на листи надійшла лише 23 лютого. Проте, замість дозволу на відвантаження, директор ПрАТ «Креатив» прислав лист із проханням надати пропозиції щодо реалізації цього соняшника.

Тоді «ІТД-ЛС» надіслав повторний запит на відвантаження продукції і запропонував розпочати з 20-го березня. Втім, 19-го числа знову була отримання аналогічна пропозиція щодо можливості продажу, проігнорувавши законні вимоги.

Як і варто було очікувати, в зазначений термін відвантаження знову не почалося. І згодом стала зрозуміла можлива причина такої нахабної незаконної поведінки агрогіганта. За словами керівництва «ІТД-ЛС», під час чергування її вантажівок під складами підприємства, компанія випадково дізналась від одного з тамтешніх робітників, що ніякого зерна там нібито вже немає і воно все просто перероблено.


Тепер стало зрозуміло, чому «Креатив» відмовлявся підписувати будь-які документи купівлі чи продажу насіння. Ймовірно, зерно просто завозилось на баланс ПрАТ під документами від інших фірм Березкіна, впевнені в «ІТД-ЛС».

Строк дії договорів зберігання закінчився 30 квітня але відповідь від компанії нардепа і досі не надійшла. Саме тому постраждалий партнер не має іншого виходу, як подати позов до суду.

Проте, в компанії впевнені, що в судовій боротьбі проти «Креативу» вони просто безсильні, адже у опонентів існують десятки способів, щоб затягнути час. Наприклад, коли на позов подається відповідний зустрічний позов. Або коли суддя бере відвід чи іде у відпустку. Крім того, членом Наглядової ради «Креативу» є такий собі Ігор Кабаков, невістка якого працює у Господарському суді.

Компанія «ІТД-ЛС», розуміючи свої мізерні шанси, вже направила відповідні листи у всі можливі інстанції, включаючи прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та посла США в Україні Джеффрі Пайєтта. За словами представника «Інформаційно-торгового дому» американські інвестори Western NIS Enterprise вже мають негативний досвід співпраці із Березкіним, який в далекому 1996 році переконав їх інвестувати 4,2 мільйони доларів у будівництво «Соноли», а через 2 роки через суд домігся визнання кредитного договору недійсним.

Крім того, представники «ІТД-ЛС» звернулись до голови НБУ та керівництва державних банків «Ощадбанк», «Укрексімбанк» та «Укрсоцбанк», де компанія «Креатив» має великі кредитні зобов’язання.

Можливо, за допомогою цих запитів вдасться домогтись законного відшкодування коштів. Тим паче, що крім самої компанії за цими договорами постраждали також десятки простих фермерів з різних областей України.

Крім того, аналогічним чином компанія Березкіна «кинула» і інші підприємства. Так, Фермерське господарство «Степ» Новоукраїнського району не дочекалось від «Креативу» 500 000 грн, а ПАТ «2-ге ам. Петровського» - 2 200 000 грн за насіння соняшнику урожаю 2014 року, яке було поставлено ще в серпні 2014 року. Згідно Договору «Креатив» повинен був здійснити оплату товару на 100% передплати, проте до цього часу її не зробив. Схема виявилась схожою: спочатку повне затишшя, потім ігнорування претензії, яка надійшла ще 9 вересня, після цього відповідь (лише 05.02.15) із пропозицією розбити платіж на 2 частини - з 23.02.2015 року по 28.02.2015 року сплачується сума 1000000,00 (один мільйон гривень), а в період з 20.03.2015 по 31.03.2015 року сплачується сума 1066904,59 (один мільйон шістдесят шість тисяч дев’ятсот чотири гривні 59 копійок.). Проте, як не важко здогадатись, жодної копійки на рахунок «2-ге ім.. Петровського» і досі не надійшло.

Схоже на те, що в пана Березкіна або великі фінансові проблеми, або ж він просто знахабнів настільки, що не цурається в такий цинічний і відверто зневажливий спосіб заробляти гроші. Проте, постраждалі сподіваються, що справедливість буде поновлено і нардеп віддасть борги. А Акула буде слідкувати за розвитком подій.


28.04.2020 10:32
Кіровоградська обласна лікарня oтримала відремoнтoваний блoк дo апарату штучнoї вентиляції легень експертнoгo класу. Прo це пoвідoмив гoлoва OДА Андрій Балoнь, передає "Акула". "Oдин із ...
14.04.2020 10:01
Верховна Рада у 18 разів збільшила штрафи за спалювання сухoї трави.Про це інформує "Акула". Верхoвна Рада підтримала закoнoпрoєкт 2339, який пoсилює відпoвідальність за спалювання сухoї...
31.03.2020 16:31
30 березня Верхoвна Рада ухвалила закoнoпрoєкт прo відкритий ринoк землі в Україні, передає "Акула". За даний дoкумент прoгoлoсували 259 депутатів.Гoлoсували так: Слуга нарoду – 206 гoлoсів,...
31.03.2020 15:52
Наприкінці минулoгo тижня для нас, як і для решти світу, все oстатoчнo змінилoся. Якийсь час крoпивничани спoстерігали за світoвoю пандемією з відстані, яка багатьoм дo oстанньoгo здавалася...
30.03.2020 13:00
Oгoлoшенo підoзру двoм пoсадoвцям Управління oхoрoни здoрoв’я oднієї з міських рад Кірoвoградщини, які вимагали від підлеглих медичних працівників "відкати" від oтриманих премій.Про це...