Про це повiдомляє прес-служба Кiровоградської ОДА, передає «Акула».
Як зазначив начальник головного управлiння Держпродспоживслужби в Кiровоградськiй областi Iгор Бойчук, питання утилiзацiї продуктiв тваринного походження для нашого регiону є надзвичайно актуальним. Фiлiя заводу, що розташована в Грузькому Кiровоградського району, з 26 липня 2017 року призупинила прийом вiдходiв на невизначений термiн. Через вiдсутнiсть державної пiдтримки у пiдприємства виникли труднощi з виробничо-фiнансовою дiяльнiстю. Будiвлi пiдприємства знаходяться в аварiйному станi, обладнання морально i фiзично застарiле. Також вiдсутнiй керiвник та працiвники фiлiї. Територiя заводу, де у зв’язку iз халатною дiяльнiстю попереднього керiвника накопичилося близько 2,5 тон кубiв вiдходiв, охороняється.
За його словами, стан наявних на територiї областi скотомогильникiв не в змозi забезпечити у повному обсязi захоронення тваринних решткiв. Потужнi мiсцевi товаровиробники ("Ятрань", "Черняхiвськi ковбаси" та "Соколiвський м'ясокомбiнат") утилiзують вiдходи на найближчих пiдприємствах сусiднiх областей, у зокрема у Черкаськiй областi.
Для врегулювання проблеми з утилiзацiєю тваринних решткiв керiвником Держпродспоживслужби запропоновано побудувати на територiї фiлiї заводу гiдроiзоляцiйнi лагуни для перетворення вiдходiв на органiчне добриво. З метою реалiзацiї зазначеного проекту до профiльного Мiнiстерства буде направлено звернення з роз’ясненням шляхiв вирiшення проблеми та клопотанням про видiлення на цi цiлi коштiв iз державного бюджету.