В Єлисаветграді\Кіровограді:
52 роки від дня народження (м. Олександрія) Сергія Сергійовича Ярого (справжнє прізвище Булка), актора. У 1991 закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого (курс народної артистки України І. Молостової). Працює у Театрі В. Василька з 1991. З 1993по 1999 − артист Київського Молодого театру ім. Леся Курбаса. Лауреат Першого міжародного конкурсу читців ім. Яхонтова в Ленінграді (1991) з призом глядацьких симпатій. Ведучий радіопередачі для дітей на Одеському державному радіо. Знімався у фільмах: «Роксолана», «Поклик» за оповіданням А.Платонова (головна роль).127 років від дня народження (м. Олександрія) Льва ГригоровичаБілоцерківського (1886-1966), театрального діяча, суфлера і актора. В юності був членом групи шанувальників мистецтва у рідному місті. Починав творчу діяльність у 1917 в трупі Гната Юри „Сурма” в Олександрії. Вважається одним з фундаторів Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Восени 1920 на запрошення Г. Юри вступив до театру ім. І. Франка, який тоді перебував у Черкасах, і працював там до виходу на пенсію. Обіймав посади суфлера, виконував як актор епізодичні ролі. Писав сценарії до театральних „капусників”, заснував музейну колекцію театру. У 1962 вийшла його книга спогадів „Записки суфлера”.
102 роки від дня народження (м. Олександрія) Івана ГригоровичаШапошникова (1911-2000), фізика. Закінчив МДУ ім. М.В.Ломоносова, у 1937 захистив кандидатську дисертацію (одним з опонентів був академік Л.Ландау). Викладав у Владивостокському й Казанському університетах. У 1948 почав викладати у Пермському університеті, де створив кафедру теоретичної фізики, яку очолював до 1989. Доктор фізико-математичних наук (1951), професор. У 1959 створив науково-дослідну лабораторію радіоспектроскопії. Серед його учнів 10 докторів наук. Автор понад 100 наукових праць. З 1979 по 1985 Шапошников – єдиний представник СРСР уМіждународному комітеті по ядерній квадрупольній спектроскопії, а у 1974обраний у Міждународну Амперовску асоціацію. Заслужений діяч науки РРФСР.
В Україні та світі:У 1956 році відбулося перше в морській історії зіткнення двох лайнерів і вдала велика рятувальна операція на морі. За 50 хвилин до півночі зіштовхнулися італійський пароплав "Андреа Доріа" (241 м завдовжки, 1706 пасажирів і членів екіпажу), який прямував із Генуї до Нью-Йорка, і шведський корабель "Стокгольм", що йшов із Нью-Йорка і трохи поступався за характеристиками італійському судну. У густому тумані "Стокгольм" врізався у правий борт "Андреа Дорії”; в утворену 12-метровую пробоїну одразу ж заюшила вода, утворився сильний крен, але італійський лайнер залишався на плаву. и На сигнал SOS підійшов французький корабель "Іль-де-Франс", потім ще кілька менших кораблів. До п’ятої години ранку практичн о всіх вдалося врятувати. Загинули ли ше 46 людей з "Андреа Дорії" і п'ятеро зі "Стокгольма" — в момент самого удару. О десятій ранку італійське судно пішло на дно, шведський пароплав із розтрощеним носом самостійно повернулося до Нью-Йорка.
1978 рік — у місті Олдем (Англія) народилася перша людина, зачата у пробірці — Луїза Джой Браун. Через чотири роки таким же шляхом була зачата її сестра Наталі, яка у 1999 році стала першою зачатою у пробірці людиною, що природним способом зачала власну дитину. Луїза Джой Браун також минулого року народила сина, зачатого природним шляхом.
1984 року відбувся перший вихід жінки у відкритий космос. Радянська космонавтка Світлана Савицька вийшла у відкритий космос з борта орбітальної космічної станції "Салют-7".
У 2005-му — скандал із сином президента України Віктора Ющенка. Глава держави, виступаючи на прес-конференції після 8-годинного засідання Кабміну, заявив, що в його сина немає автомобіля BMW вартістю 130 тисяч євро — 19-річний студент Андрій лише "орендує" престижну іномарку.
25 липня 2008 року уперше за три з половиною сотні років в Україну з візитом приїхав Вселенський патріарх — Варфоломій I. У цей день народилися: У 1575 році — Христоф Шайнер, німецький астроном, фізик і математик, ректор єзуїтського колегіуму.
У 1611 році, незалежно від Галілея і Фабріціуса виявив на Сонці плями і спалахи, створив карту Місяця, винайшов пантограф — прилад, що дозволяє отримувати зменшені або збільшені накреслені копії малюнка чи креслення.
1941 року — Василь Шандибін, російський політик. Колишній депутат Державної думи РФ від КПРФ, складальник заводу дорожніх машин "Брянський арсенал".
1947 рік — Василь Кремень, український учений-освітянин та політик. Президент Академії педагогічних наук України (з 1997 року ), академік НАН України (з 2000-го). Народний депутат України ІІІ скликання (СДПУ(о)). Упродовж 1999–2005 років обіймав посаду міністра освіти і науки.