Табір, "Гайдамацька Січ", Кіровоградщина, Таборівка, Шендеровська

Табір на Кіровоградщині зібрав близько півсотні дітей з різних областей України (ФОТО)

05.07.2023 | 10:14
720

Поблизу селища Цибулеве Знам"янського району на Кіровоградщині відбулося таборування під назвою "Гайдамацька січ", передає "Акула".

Протягом семи днів таборовики жили у наметах, збирали дрова для вечірньої ватри (так у таборі називають посиденьки біля вогнища) та брали участь у рухливих іграх. 

Учасниками таборівки стали 48 дітей віком від 11 років. Організатором заходу вже вкотре є кропивницький кіш УДЮТ "Січ". 

Табір "Гайдамацька Січ"

 "Такі табори ми проводимо уже більше десяти років, - говорить голова УДЮТ "Січ" Альона Шендеровська. - На цьому місці таборуємося вперше. Ми намагаємося змінювати локації, аби діти знайомилися з історією та географією рідного краю." 

 Табір має патріотичне спрямування і організований як справжня козацька січ. Мова спілкування - обов"язково українська. Керує табором старшина на чолі з отаманом, а гутірки (іншими словами майстер-класи) на різні теми проводять спеціально запрошені інструктори. За словами організаторів, цей табір є експериментальним, оскільки посади в ньому обіймають самі діти. 

 "Наша дитячо-юнацька організація прагне навчити дітей відповідальності та лідерських якостей. Цього разу старшиною є молоді люди, які вже мають досвід таборування. Минулого року в нас був перший табір, в якому старшиною і підстаршиною були таборовики, але вони не займалися організацією. Цьогоріч левову частку підготовки ми доручили їм", - Альона Шендеровська. 

Табір "Гайдамацька Січ"

 До табору з"їхалися діти з трьох областей України: Кіровоградської, Київської та Львівської. До слова, й отаман Дмитро Гречкін родом з Києва. 

 "В минулому таборі я був осавулом, а посаду отамана обіймаю вперше. Я поставив собі за мету зробити цей табір кращим, ніж попередній. Підготовку почав ще у Києві, а приїхавши до Кропивницького, займався купівлею обозу, інвентарю, зустрічався з батьками майбутніх таборовиків. Також збирав команду: осавула, писаря, обозного, лікаря, кухаря", - Дмитро Гречкін. 

 Розклад у таборі чітко регламентований: зранку побудка, руханка, шикування, робота по табору, до якої входить збирання та рубання дрів, прибирання у наметах. 

Табір "Гайдамацька Січ"

Єлизавета Пешко на псевдо подруга Таємниця зазначає: для неї життя у таборі не є складним. "Коли я їхала до лісу, то усвідомлювала, що їду не на відпочинок у звичайний табір. Тому в таборі мені не тяжко, а, навпаки, цікаво. Я вже була стійковою на ніч. Стійковими призначають старших дітей. Вони мають стежити за безпекою у таборі та за тим, щоб не гасла ватра протягом ночі. Також сподобалось допомагати на кухні", - розповіла Єлизавета Пешко. 

 Однією з особливостей табору є псевдо, які таборовики дають один одному. За словами Лізи, його можна отримати, здійснивши незвичайний вчинок або проявивши якусь особливу рису характеру. Щодня у таборовиків насичена програма. Основу програми становлять гутірки. Цього разу дітям розповідали про інформаційну безпеку, навчали правильно виконувати вправи на розтяжку, проводили психологічні тренінги. За словами організаторів, програма дещо відрізняється від традиційної.

Табір "Гайдамацька Січ"

 "Цей табір має відпочинковий характер. Зазвичай у нас більше гутірок на військову тематику, а цьогоріч - переважно розважальні заходи: переправа канатною дорогою, брейн-ринг "Що? Де? Коли?", екскурсія до садиби "Гайдамацька січ", танцювальний флешмоб", - Оксана Нетребенко, кошовий писар в УДЮТ "Січ". 

 Увечері відбувається шикування, на якому підбиваються підсумки дня. Після вечері всі збираються біля ватри та виконують творчі завдання. "У цих завданнях кожен може проявити себе. Це і пародії на старшину, і невеликі сценки, і створення синтетичного твору, коли дітям дається назва казки, персонаж з іншого твору і предмет, який треба ввести у казку", - Оксана Нетребенко. 


 Самі діти таборівкою задоволені. Своїми враженнями поділився уродженець Кропивницького Андрій Ковеня: "У таборі мені найбільше сподобалася гутірка з маскування. Нам розповідали про основи маскування в лісі, а потім ми практикувалися. Кого інструктор не знайшов, той переміг." 

 А ось як коментує своє перебування в "Гайдамацькій січі" юна львів'янка Соломія Леськів: "В такому таборі я не вперше. У нас є схожа організація "Спадщина", проте через різні погодні умови відрізняється й програма. Запам'яталося, як нас підняли о четвертій ранку для голодних ігор. Ми мали шукати в лісі їжу, яку нібито викрали чорти"

Табір "Гайдамацька Січ"

 На думку молоді, такі табори особливо актуальні в наш час. "Сучасні діти перебувають у зоні комфорту, а в таборі у них немає телефонів, вони виконують режим дня і навчаються чогось корисного. Ми заохочуємо дітей до патріотизму, соціального розвитку та виховуємо свідомі особистості на основі власного прикладу", - Дмитро Гречкін. 

 Наступне таборування планується в середині серпня. Також з 10 липня в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва стартує арт-табір "Сторінками історії". Як повідомили організатори, в програмі табору майстер-класи, голосні читання, руханки, патріотичний вишкіл, екскурсії та інше.

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"

Табір "Гайдамацька Січ"


08.07.2023 12:02
Нa "Покровському ярмaрку", який трaдиційно проходить в облaсному центрі в рaмкaх Міжнaродної aгропромислової вистaвки "AgroExpo" тa збирaє відвідувaчів з усіх куточків Укрaїни, пройде конкурс...
08.07.2023 11:00
Стaном нa 7 липня нa Кіровогрaдщині зaреєстровaно 4 випaдки кору. Всі випaдки підтверджені вірусологічними методaми дослідженнями. Про це повідомляє прес-службa Кіровогрaдського облaсного...
08.07.2023 10:00
Стaло офіційно відомо, скільки пaр одружилося нa Кіровогрaдщині одружилися 7 липня в День Івaнa Купaлa. Про це повідомляє нaчaльник відділу держaвної реєстрaції aктів цивільного стaну облaсного...
08.07.2023 09:00
Працівникам поліції вдалося встановити особу громадянина, якого підозрюють у викраденні металевих кутників із електроопори у Світловодському районі. Про це повідомляє прес-служба ГУНП у ...
07.07.2023 18:00
Івана Купала традиційне літнє святo, святкування якoгo рoзпoчинається заздалегідь у дoмoвлених місцях і переважнo біля річoк. Цьoгo дня дівчата «завoрoжують врoду» абo вoрoжать, тікають дo...