Ріелтор розповів про дивні забаганки клієнтів та наслідки кризи для нерухомості

29.06.2023 | 14:51
672

Як відомо, коли тільки-но впровадили карантин, це сколихнуло всіх кропивничан, залишивши певну частину без роботи. Наразі ситуація більш-менш налагодилася та Кіровоградщина демонструє позитивну динаміку. Медіапортал "Акула" поспілкувався з директором агентства "Антар – нерухомість" Юрієм Голубєвим , аби дізнатися не лише про те, як карантин вплинув на цю сферу, а й про тонкощі їхньої роботи.

-  Наскільки відрізняється ваше уявлення про майбутню професію, порівняно із дитинством та зараз ?

Юрій Голубєв: - Не дуже відрізняється. Я планував бути педагогом, навчати дітей, а також хотів стати юристом. Ось приблизно середня степінь і вийшла.

-  Чому вирішили піти у цю сферу ?

Юрій Голубєв: - Я обрав юридичний напрям, але під час навчання спробував вакансію ріелтора. Я зрозумів, що мені це до душі, не дивлячись на те, що було складно поєднувати навчання та роботу. Сподобалися перші угоди, тому я залишився тут працювати і навіть досяг вищого рівня, про який навіть мріяв раніше.

-  Розкажіть про вашу першу угоду

Юрій Голубєв: - Я прийшов у цю сферу у кризовий час. Це був 2008 рік, коли люди майже не заробляли півроку через те, що нерухомість майже не продавалася, а долар почав "стрибати". Було тяжко у фінансовому плані і багато хто йшов з цієї сфери, маючи стаж 8-9 років. За цей період я набрався досвіду і можна сказати пробував свої сили в оренді. Перша угода щодо продажу була через місяців п’ять. Було складно, адже якщо зараз клієнт визначається з покупкою, переглянувши 5-6 квартир для того, то раніше треба було подивитися варіантів 15-20. Все через те, що люди придивлялися і думали, що нерухомість ще трохи "впаде та просяде". Мені дісталися клієнти, які обирали помешкання для своїх дітей. Відповідний варіант ми довго шукали. Діти також приїжджали та дивилися , але довелося докласти зусиль, аби вони зупинилися конкретно на одному варіанті. Гадаю, вони б ще варіантів 5-6 чекали і дивилися. Як зараз пам’ятаю, квартира була у мікрорайоні Критий ринок, помешкання на 3 поверсі з автономним опаленням. Людина продавала, оскільки виїжджала за кордон. Продавець залишив всі меблі, тому що по терміновому продажу. Можливо, через це покупці швидше прийняли рішення. Це моя перша угода і тому зі мною працював наставник. Було психологічно складно з коштами, тому що операції нерухомості відбуваються у валюті. Наставник мені дуже допоміг, а люди нормально до цього ставилися, адже бачили, що я докладав зусилля, переглядав та показував їм багато варіантів. Врешті-решт всі залишилися задоволеними.

-  Розкажіть, що входить до ваших обов’язків.

Юрій Голубєв: - Я як директор не просто сиджу та керую процесом. Я практикуючий ріелтор, тому також виходжу на об’єкти, так само беру участь в угодах оренди та продажу. Тобто все, що має робити ріелтор, я роблю, а крім цього проводжу організаційну роботу як директор. Загалом чим займається агентство: надає рекламу про появу об’єкту нерухомості, у тому числі на різні сайти нерухомості, ріелтор розмовляє з продавцями у разі, якщо це продаж квартири, фотографуємо, робимо презентацію об’єкту, ведемо переговори з покупцями, перевіряємо квартиру на різні заборони, наявність заборгованостей, агентство готує документи про продаж, які потребує нотаріус,  проводимо експертну оцінку, визначаємо час для походу для до нотаріуса і йдемо оформлятися.

-  Що входить в огляд об’єкту

Юрій Голубєв: - Ми виходимо на об’єкт, фотографуємо його та оглядаємо для того, щоб правильно його описати. Більшість ріелторів описують зі слів продавця. Загалом кожен фахівець може по-різному надати інформацію щодо нерухомості. Для того, щоб знати точно всі нюанси об’єкта та швидше знайти реальних покупців, потрібно прийти подивитися, можливо, підказати, що зробити краще. Бувають випадки, коли доводиться коректно сказати про те, що потрібно прибрати у помешканні і тому подібне. Ми дивимося всю документацію, оскільки іноді люди навіть не знають , які в них документи, наприклад потрібно вступити у права на спадщину або завершити оформлення документів, а потім вже займатися продажем квартири. Відносно приватного сектору всі ці ж самі пункти, але додається перегляд землі. Часто запит покупця у тому, щоб земля була приватизована, був кадастровий номер. Також ми переглядаємо самовільні споруди, адже буває, що їх потрібно узаконювати.

-  Чи були випадки, коли ви  хотіли звільнитися з роботи та піти в іншу сферу?

Юрій Голубєв: - Конкретно змінити професію не хотів. Були такі моменти під час міні-криз, які Україну стрясають дуже сильно – 2008, 2012-2014, коли були військові дії. Було тяжко прокормити себе та сім’ю, крім того це психологічно відобразилося на мені. Коли ти звик спілкуватися з клієнтом, ти в роботі, а в цей період дзвінків немає, депресивна ситуація. Починаєш замислюватися про зміну професії, але починаєш себе перелаштовувати, тому що все у твоїй голові. Якщо ти сам перелаштуєшся, сам зробиш, то все буде добре.

-  Наскільки швидкий процес продажу?

Юрій Голубєв: - Після першого карантину навесні було нелегко протягом двох-трьох місяців, оскільки тяжко йшли покупці. На даному етапі вже трохи стабілізувалася ситуація. Багато місцевих виїжджають за  кордон, а люди з районів намагаються потрапити до Кіровограду, тому що села «помирають». Там землі продають, батьки хочуть купити хоч якусь нерухомість у центрі. Через це є багато купівель. Попит на нерухомість є. Звичайно, не така, яка була до карантину, але вже краще, аніж після 2-3 місячної давності першого карантину. Щодо часу , починаючи від звернення покупця та укладення угоди, все залежить від об’єкту нерухомості, терміновості продажу, вартості та району.

Буває кажуть, що терміново і треба продати за тиждень, а ціну ставлять так би мовити не для терміновості. Однак через 2-3 дні ми пояснюємо це або ж покупець приходить на об'єкт і каже, що це дуже дорого. Вони через декілька днів починають думати і виставляють реальну ціну, за яку купляють швидко. Загалом якщо виставляють середню вартість, то протягом 2-3 тижнів або ж місяця продаються. У свою чергу приватний сектор купують довше, тобто буває по півроку і більше. Приватний сектор у нас рідше купують у Кіровоградській області. Великі будинки з вартістю вище 40 тисяч доларів буває і по року продають, тобто менше попит.


-  Що входить до огляду об’єкту?

Юрій Голубєв: - Ми виходимо на об’єкт, фотографуємо його та оглядаємо для того, щоб правильно його описати. Більшість ріелторів описують зі слів продавця. Загалом кожен ріелтор може по-різному надати інформацію щодо нерухомості. Для того, щоб знати точно всі нюанси нерухомості та швидше знайти реальних покупців, потрібно прийти подивитися. Можливо, підказати, що зробити краще, бувають випадки, коли доводиться коректно сказати про те, що потрібно прибрати , іноді бувають тварини у квартирі. Ми дивимося всю документацію. Буває, що люди навіть не знають , які в них документи. Іноді вони навіть не знають, що потрібно вступити у права на спадщину. Також іноді не до кінця оформлені документи, тому доводиться спочатку їх дооформити, а потім вже займатися продажем квартири. Відносно приватного сектору всі ці ж самі пункти, але додається перегляд землі. Часто запит покупця у тому, щоб земля була приватизована, кадастровий номер на даному етапі був. Переглядаємо самовільні споруди. Бувають ситуації коли їх потрібно узаконювати.

-  Чим вам подобається ця професія ?

Юрій Голубєв: - Робота не нудна. Це не робити за станком постійно одне й те саме . Кожен клієнт для нас різний, у кожного різний настрій, характер. Буває важко спонукати людину на продаж, вигадуєш різні ситуації, прийоми, щоб людині сподобалося щось. Для того, щоб людині сподобалося оголошення, яке ти написав, на першому етапі ти повинен не просто сухо написати, оскільки таких тисячі оголошень. Тут потрібно правильно розписати про об’єкт, його переваги, його позитивні сторони у разі, якщо він без ремонту. Ти постійно спілкуєшся з людиною, не зупиняєшся на досягнутому, застосовуєш якісь нові технології.

-  За яким принципом ви обираєте людей на посаду ріелтора до свого агентства ?

Юрій Голубєв: - Я проводжу співбесіду та розумію, чи він хоч трохи підходить до цієї сфери у плані комунікабельності. Потім протягом місяця він проходить стажування. За це час ми вже розуміємо, підходить людина чи ні.

-  Чому навчають людину, яка тільки-но приходить на роботу у якості ріелтора?

Юрій Голубєв: - Якщо до мене на роботу приходить новачок, то я навчаю як розповідати про об’єкт, як себе вести, як проводити комунікацію, дізнаватися, чого саме хоче людина. Більшість клієнтів скритні. Вони виставили єдину мету і не звертають увагу на інше. Треба підказати, можливо, інший район, поверх і тому подібне.

-  Чи бували випадки, коли до вашої агенції приходили люди на посаду ріелтора та звільнялися через те, що зрозуміли, що це не їхнє?

Юрій Голубєв: - Бували такі люди. Ми завжди даємо шанс. Коли приходить людина, ніби-то старається, але це не його. Тобто вона більш скритна і не любить комунікувати з людьми. Починаємо навчати, але якщо я бачу, що це зовсім не йде працівнику, тяжко дається, то кажу про це. Або ж він через певний час розуміє це сам.

-  Які випадки, пов’язані з роботою, вам запам’яталися?

Юрій Голубєв: - Кожна угода непередбачувана. Бувають шокуючі ситуації, наприклад, на угоду приносили фальшиві кошти, під час підпису договору у нотаріуса люди змінювали свою думку. Були і трагічні ситуації, тобто люди дали вже задаток, готували документи і покупець помер.

-  Чи є дивні забаганки у клієнтів, які планують продати нерухомість?

Юрій Голубєв: - Мені часто зустрічалися такі люди, які не хочуть укладати угоди з особами з правоохоронних органів, судів. Також наприклад покупець трохи грубий або ж починає торгуватися з продавцем. Такі люди дуже сильно не подобаються продавцям. Відмовляють і через те, що покупець вів себе некоректно на об’єкті. Ми намагаємося згладити цю ситуацію. Буває другий раз викликаємо на об’єкт , коректно пояснюємо, щоб продавець трохи зм’якшився. Іноді просто підбираємо інший варіант для покупця. Якщо казати щодо оренди, також є свої нюанси, тобто більшість не погоджується на жильців з маленькими дітьми, студентів та іноземців. Деякі навпаки пишуть одразу, що здають для студентів, а сімейна пара їм не потрібна.

-  Чи залежить заробіток ріелтора від пори року?

Юрій Голубєв: - Як я кажу, у нас не повинно бути сезонів, тому що ріелтори працюють і вдень і вночі. Раніше завжди був спад взимку та на початку літа. На даному етапі останні два роки якоїсь тенденції вже немає. Все залежить від зовнішніх факторів – карантин, військові дії, підвищення долару. І все ж  таки це залежить від ріелтора також.

-  На що клієнти звертають увагу під час знайомства з ріелтором?

Юрій Голубєв: - На першому етапі вони звертають увагу на те, як ріелтор розмовляє. Тобто це визначається ще коли вони тільки-но зателефонували. Якщо ріелтор в’ялий, сонливий, то звичайно клієнт буде телефонувати іншому. Спеціаліст має бути активним, заряджати енергією та цікаво розповідати про нерухомість. Друге – це коли фахівець подає оголошення. Клієнт дивиться на нього, можливо, бачить професіоналізм ріелтора. Третя складова – це вже зустріч на об’єкті. Я гадаю, що у будь-якій сфері не дозволено приходити на зустріч у шортах та літніх капцях. Крім того, перш за все люди хочуть бачити професійний офіс, оскільки зараз є багато обману. Також я стикнувся з ситуацією щодо звернення уваги на вік ріелтора. Звичайно , люди, які купують приміщення, хочуть бачити більш досвідченого фахівця. Для мене було складно, коли я прийшов тільки працював, а колегам було по 30-40 років. Треба завжди проводити комунікацію з людиною. Може я мало знав на той час, але я настільки цікаво розповідав, заряджав людей емоціями і вони бачили, що зі мною можна співпрацювати. До речі у ріелторів немає обмеження у віці. Люди працюють і з 60-річним досвідом.


03.12.2023 20:00
Сьoгoдні, 3 грудня, під час засідання oбласнoї кoмісії ТЕБ та НС гoлoвна державна санітарна лікарка Кірoвoградщини Надія Oперчук пoвідoмила, прo гoтoвність oбласнoї вірусoлoгічнoї лабoратoрії ...
03.12.2023 14:53
В Кірoвoградській oбласті під час тестування 109 сирен не спрацювали дев'ять. Систему oпoвіщення та пoдачу сигналу "Увага всім" перевіряли в регіoні 2 грудня. Прo це рoзпoвів заступник...
03.12.2023 13:28
Oбласна рада прoгoлoсувала за зміни дo бюджету на 2021 рік на сесії сьoгoдні, 3 грудня, передає "Акула". Депутати вирішили з-пoміж іншoгo виділити 32 мільйoни гривень на закупівля сучаснoгo...
03.12.2023 12:56
Плoщу "Зеленoї брами" oбласна рада збільшила на 4 гектари Відпoвідне рішення ухвалили депутати на пленарнoму засіданні сьoмoї сесії сьoгoдні, 3 грудня, передає "Акула". Згіднo з рішенням,...
03.12.2023 12:35
Кірoвoградські рятувальники тричі надавали дoпoмoгу пo відкриванню дверей квартир, у oдній із яких врятoванo двoх грoмадян Про це "Акулі" повідомили в  пресслужбі надзвичайних ситуацій...