Оберіг від віртуального шопінгу
Передноворічний ярмарок "марнославства", під час якого всі Інтернет- магазини виставляють напоказ свої найкращі товари — це небезпечний для сімейного бюджету час. Фахівці в області психології дають цікаві поради, завдяки яким можна уникнути безглуздих витрат. Так, вибравши товари, не поспішайте сплачувати їх, навіть якщо поруч загрозливий напис "залишилася 1 штука", так як це часто виявляється не більше ніж прийомом. Дайте товарам полежати у віртуальної кошику близько доби, щоб ще раз обдумати доцільність кожної покупки. Через цей проміжок часу буря емоцій, викликана тим чи іншим сувеніром, згасає, і ми починаємо мислити тверезо, розуміючи, що від половини обраного товару потрібно відмовитися.
Чіткий список подарунків
Звичайно, в реальних магазинах утриматися від передноворічних покупок буває ще важче. Запахи кориці і мандаринок, світяться гірлянди і усміхнені продавці так і натякають на те, що вам дуже потрібні всі ці дорогі, але часто непотрібні сувеніри. Купуючи їх, ми досить швидко розуміємо, що куплений нами втридорога презент не так вже й доречний, але робити вже нічого: не кожен подарунок можна повернути. Справитися з такими імпульсивними покупками може допомогти конкретний список подарунків. Стане в нагоді і сила волі, щоб строго йому слідувати, не відволікаючись на розпродажі і привабливі пропозиції продавців. Пам'ятайте, магазини не думають про вашу вигоду, вони думають про свою. Тому, навіть у товарів категорій "3 за ціною 2-х" і "90% знижки", ціни насправді будуть з більшою ймовірністю завищені.
Купуйте подарунки заздалегідь
Ще один дієвий метод — попередня покупка подарунків. Запасатися презентами можна почати вже восени, коли ви ще не схильні до новорічної атмосфери, а прилавки магазинів не переливаються тисячею вогників. В цей час ймовірність купити товар зі справжньою знижкою куди вище, тому що чим ближче Новий рік, тим більше зростають ціни. Крім того, дійсно цінні подарунки ближче до свят встигають розкупили спритніші люди, а у вас може залишитися лише одна альтернатива — купувати аналог, який коштує в три рази дорожче.
Уникайте великих торгових центрів
Звичайно, купувати подарунки найчастіше нам хочеться у великих торгових центрах, так як мозок впевнено твердить нам про великий вибір подарунків. Однак саме в таких ТЦ ціни на 10-40% вище, ніж в маленьких роздрібних магазинах або на інтернет-майданчиках. Витратьте час і пошукайте аналоги бажаного товару за кращою ціною, і коли знайдете, то робіть покупку. Часом таким чином вдається заощадити дійсно великі гроші.
Загальні подарунки
Найчастіше подарувати один солідний подарунок на сім'ю куди вигідніше, ніж кілька дрібних. Відмінними варіантами в цьому сенсі стануть, наприклад, праска, модний чайник, бюджетна, але якісна кавоварка, спільний похід в спа.
Ступінь необхідності
Візьміть за правило купувати тільки потрібні подарунки. Так, пачка зернової кави в красивій упаковці для людини, яка п'є тільки чай — марна трата грошей. Як і вудка для дідуся, який вважає за краще риболовлі дачний відпочинок. При виборі подарунка звертайте увагу не тільки на якість, ціну і привабливість зовнішніх характеристик подарунка, але і на його корисність.
Наталія Щербакова