Сергій Бойко став секретарем Кіровоградської міської ради у кінці березня. До цього був звичайним депутатом від Радикальної партії по округу №38 (вулиці Полтавська, Архангельська, Тарковського, Кропивницького та ін.), а в попередній каденції від ВО "Батьківщина". У Сергія Бойка є дружина та двоє дітей, найменшій донці – усього півмісяця.
Як депутат поєднує секретарство з роллю батька, дізнавалася "Акула".
Ранок Сергія Бойка розпочинається о 6:10. Він прокидається, випиває горнятко кави, приймає душ, снідає і о 7:15 піднімає сина Назара, якому три роки.
"Колеги дивуються, чому не замовляю машину службову, але я так порахував, для того, щоб відвезти-привести мене, потрібно десь 20 гривень за літр бензину. Я витрачаю шість гривень і їжджу на 27 маршруті. Мене задовольняє той ритм, я все встигаю, о 7:55 вже на роботі. Реакції людей спочатку були дивними, але вже звикли. Пам’ятаю, колись забув зняти значок депутата, зазвичай знімаю, щоб не травмувати громадськість (сміється, - ред.), то люди дивилися квадратними очима на мене. В маршрутках з проблемами не зверталися, але на зупинках і батьки біля садочку зупиняють та розповідають про свої проблеми. Я відкритий до цього, і це нормально", - розповідає депутат.
Найчастіше люди звертаються з побутовими та проблемами ЖКГ. Вже по-троху почав розбиратися у всіх питаннях. Охопити усе не може, тому часто людей відправляє до профільних заступників мера, аби ті дали кваліфіковану відповідь.
Офіційно секретар працює з 8 до 17, але затримується до 19 години. За дві години зайвого часу спокійно ознайомлюється з розпорядженнями та підписує документи. Не завжди йому вдається і пообідати. Якщо не пропускає, то обідає в столовій міськвиконкому.
Сергій Бойко представник Радикальної партії. Та потрапив туди випадково. Спочатку він взагалі не планував йти на вибори, тому що "Батьківщина", від якої був депутатом минулої каденції, не делегувала його як представника.
На запитання, з ким би категорично не пішов, - відповідає коротко:"Я поспілкувався на старому окрузі з мешканцями, і вони мене попросили піти на вибори. Чому саме Радикальна? Я розглядав декілька варіантів, але поспілкувався з головою міської організації Санасаряном, подивився список, для мене певні моменти були принципові, відчув, що мені буде комфортно. Якраз ребрендинг відбувся, замінили вила на тризуб, йшов виваженіший радикалізм, вони запрезентували нову партійну програму, без біганини з вилами, тому вирішив спробувати себе тут", - згадує Бойко.
"З тими людьми, які були раніше в одній з політичних сил".Питаємося, чи не Партія Регіонів?
"Я цього не казав" - відповів сміючися Бойко.
Знає Бойко і хто його обрав. Свій портрет виборця описав так:
"Якщо брати про партійного – це працівник нижче середнього достатку від 35 до 50 років. Як депутата – 50% молоді люди, не тільки тому що був головою студпрофкому, а й по аналізу молоді, якій допомагав з облаштуванням майданчиків, наприклад".
Цікавить нас і чи пропонували хабар на новій посаді. Запевняє, що не давали, а якби давали, то не взяв би.
"На щастя ні, тому що довелося б викликати якісь з правоохоронних органів. Я не навиджу такі речі ще з попередньої роботи, коли пропонували. Не має так бути, що людина прийшла вирішити своє законне питання і за це має щось давати, на витрати, як люблять. Для мене це принципове рішення", - каже Бойко.
Частину піднятої зарплати депутат планує відкладати. У нього та його дружини Дарини є мрія – приватний будинок. Поки назбирали лише половину суми, але зупинятися не збираються. Якщо хабарів Бойко дійсно не братиме, то збирати доведеться ще не один рік."Для нашої сімї це нормально. Ми звикли жити з розрахунку на три тисячі і не дозволяли собі жити на широку ногу. Я зараз живу у дружини в приймах в гуртожитку (сміється, - ред), бо вона працівник вишу. Поки все влаштовує", - розповідає депутат.
"В гуртожитку в нас гарні сусіди, ми друзі. Коли кажуть, як секретар може жити в гуртожитку, як може їздити в маршрутці – мене трохи дивує, бо це якісь комплекси, і люди самі стають провокаторами до корупції. Це треба в голові змінити свідомість. Я ж не проти, наприклад, машини, але я байдужий до них", - розповідає Бойко.
Та не байдужа до автівок дружина Дарина. Щойно підросте донька, збирається йти вчитися та отримувати водійські права. У самого Бойка згадки про курси водіння неоднозначні.
А от на чому Сергій Бойко не проти покататися, то це велосипеди. Свого двоколісного поки не має, але як тільки вдається поїздити, то робить це із задоволенням. З такими ж відчуттями вчить їздити й свого сина. Про нього, як і про всю родину, здалося, Бойко може розповідати годинами."Я ходив на курси, то після третього заняття вийшов мокрий і сказав, що більше їздити не буду. Якщо в нас і буде хтось водити автівку, то це буде дружина. Цього бажання не покидаємо, дитина підросте і вона вивчиться. Я розумію, що це комфорт, зручність, для сім’ї чудово, то вчитиметься вона", - ділиться депутат.
"Я одружився пізно - в 30 років, і завжди думав: от як воно буде сімейне життя? Я ніколи не думав, що прийду додому, закрию двері і забуду про роботу, тому що в мене є сім’я. У мене всі думки за родину. Дружина мене розуміє, підтримує, сина виховуємо разом і от доньку почали. Це моє, це мій захист, мені приємно бути з ними, комфортно. Ми завжди намагаємося знайти порозуміння, хоч обоє упертюхи страшні. Ми навчилися чути один одного, розуміти, пробачення просити один в одного. Я щасливий від того, що в мене є сім’я і є куди повертатися. Це супер. Я гордий за свою родину і я щасливий з ними", - ділиться пан Сергій.
В житті чоловіка півмісяця тому з’явилася донька Вероніка. Говорить, дружина від неспокійних ночей оберігає його по-максимуму, тож на роботу ходить виспаний. Сама ж і купає донечку, а от його обов’язковий вечірній ритуал – купання сина Назара. Оскільки дружина взяла на себе усі обов’язки по догляду за немовлям, Сергій Бойко по повній експлуатує себе на вихідних і дає дружині трохи відпочити.
"Для мене авторитетом був Віталій Завіна (ректор КДПУ ім. В.Винниченка, який загинув на риболовлі, - ред). Це єдина людина, яка для мене була в багатьох моментах показником в поведінці, роботі, по спілкуванню з людьми. Він для мене досі авторитет. Його методику роботи, як поводити з людьми у вирішенні питань, вона для мене є базовою зараз. Серед політиків у мене кумирів немає", - розповів Бойко.
Ось такий він секретар міськради. Живе в гуртожитку та їздить на маршрутці, не любить автівки та хабарі, а ще читає фантастику, дивиться "Гру престолів" та слухає класику в інструментальній обробці, а ще він солодкоїжка, бо в кабінеті після приходу Бойка з’явилася вазочка з цукерками.