Про це повiдомляє ГУ Держспоживслужби в Кiровоградськiй областi, передає «Акула».
За результатами перевiрки безпечними для вiдпочинку є 18 пляжiв: 5 - комунальної власностi, 1 - приватний та 12, що належать приватним базам вiдпочинку.
Перелiк пляжiв комунальної власностi, що розпочали роботу:
м. Гайворон:
- мiський пляж, вул. Жовтнева, 61а, бiля кафе «Нептун», власник - Гайворонська мiська рада;
м.Олександрiя:
- мiський пляж на р.Iнгулець в районi парку iм.Т.Шевченка, пiдпорядкування - управлiння житлово-комунального господарства, архiтектури та мiстобудування Олександрiйської мiської ради;
Петрiвський район:
- центральний пляж, власник - Петрiвська селищна рада;
смт Новоархангельськ:
- пляж Новоархангельської селищної ради;
- пляж Новоархангельської районної державної адмiнiстрацiї.
Приватнi пляжi, що розпочали свою роботу:
- пляж ОЦС-1, ГО «Рибальське товариство «Перемога» (ставок по Кiровоградському шоссе).
Пляжi баз вiдпочинку, що розпочали роботу:
Петрiвський район:
- пляж б/в «Сонечко», ДП Схiд ГЗК;
- пляж б/в «Залив», ДП Схiд ГЗК;
- пляж б/в «Будiвельник», ДП Схiд ГЗК;
- пляж б/в «Сосновийбiр», ДП Схiд ГЗК;
- пляж б/в «Чайка», ДП Схiд ГЗК;
- пляж б/в «Iвушка», ТОВ «Соцiальнi iнiцiативи Криворiжжя»;
- пляж б/в «Голуба даль», ДП Схiд ГЗК;
- пляж б/в «Каштан», ТОВ «Соцiальнi iнiцiативи Криворiжжя»;
- пляж б/в «Нептун», ДП Схiд ГЗК;
- пляж б/в «Радуга», ДТ НАЄК Енергоатом;
- пляж б/в «Енергiя», КП «Жовтоводська тепломережа»;
Новоархангельський район:
- пляж б/в «Синюха» ДП Схiд ГЗК.
За результатами обстежень встановлено, що у перелiчених мiсцях вiдпочинку було проведено роботи з очищення територiй пляжiв, завезено новий пiсок, облаштовано мiсця для збору твердих побутових вiдходiв, виконано лабораторнi дослiдження води поверхневих водойм, грунту (пiску) та здiйснено iншi заходи з метою створення безпечних умов для вiдпочинку людей.
Пiсля проведення заходiв з обстеження та очищення дна пляжiв (водного об'єкта) аварiйно-рятувальною службою керiвники суб’єктiв господарювання (пляжiв) отримали наступнi документи: паспорт пiдводної частини акваторiї пляжу (водного об'єкта), акт водолазного обстеження дна акваторiї пляжу (водного об'єкта), карту вимiру глибин дна акваторiї пляжу (водного об'єкта), акт про усунення небезпечних для купання предметiв з дна акваторiї пляжу (водного об'єкта).
Вiдповiдно до нових вимог чинного законодавства, а саме до наказу Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 10 квiтня 2017 року №301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» Держпродспоживслужба не погоджує санiтарнi паспорти на пляж.
Однак вимоги до облаштування пляжiв не змiнилися. З ними можна ознайомитися в наказi Мiнiстерства охорони здоров’я України вiд 17 березня 2011 року №145 «Про затвердження Державних санiтарних норм та правил утримання територiй населених мiсць».
Власникам пляжiв необхiдно пам’ятати про необхiднiсть здiйснення постiйного контролю стану води у водоймах та грунту (пiску) на пляжах. А у разi невiдповiдностi результатiв лабораторних дослiджень нормативам призупиняти використання цих мiсць для купання або вiдпочинку населення в цiлому.
Держпродспоживслужба областi нагадує, що необлаштованi мiсця купання є для вiдпочиваючих загрозою травматизму i можливiстю зараження iнфекцiями та хворобами, серед яких гострi кишковi iнфекцiї, гельмiнтози, лептоспiроз.