Кропивницький став зручнішим:
створено карту доступності для людей з особливими потребами

Нещодавно почала функціонувати карта доступності різноманітних об'єктів державних і комерційних структур, що знаходяться на території обласного центру. Про ідею та мету її створення нам детальніше розповіла ініціатор проекту «Місто для всіх» Ірина Іванова.
1
Ідея
Ідея виникла в мене, а безпосередньо створенням карти доступності займалися випускники школи програмування «Ш++». Ситуація складається таким чином, що в цьому закладі впродовж восьми місяців навчаються програмісти, а після цього одразу починають шукати роботу. Я ж запропонувала засновникам і викладачам школи організувати для учнів своєрідну практику, у рамках якої вони могли б реалізувати корисний для нашого міста проект і використати набуті навички практично.

Мою пропозицію прийняли. І так почалася робота над створенням карти доступності. Вона тривала близько трьох місяців. Сьогодні проект функціонує одразу в двох варіантах. Йдеться про карту та мобільний додаток. Своєю чергою я продовжую працювати над базою даних і виправленням помилок, які виникають у процесі користування.
Раніше я досить багато контактувала з людьми з особливими потребами. У них дійсно є проблеми з пересуванням по місту. І вони полягають не тільки в тому, щоб дізнатися, біля якого саме об'єкту є пандус чи кнопка виклику, а в тому, щоб зрозуміти, де саме вони насправді є доступними. Біля деяких установ пандус може бути, але чи в дійсності по ньому зможе піднятися людина на візку? Більш того, це може звучати парадоксально, але деякі люди з особливими потребами практично не пересуваються по вулицях й сидять вдома. Ми, навпаки, маємо на меті зробити для них місто доступнішим і комфортнішим.

Зараз продовжуємо аналізувати, наскільки місця, облаштовані пандусами та кнопками виклику, є якісними. У цьому мені допомагають як безпосередньо люди з особливими потребами, так і представники громадських організацій.





QR-код для завантаження мобільного додатка
2
Особливості функціонування карти
Кожне місце на карті позначено маркерами. Червоний колір означає, що об'єкт взагалі є недоступним для людини на візку. Жовтий свідчить про те, що місце доступне на 50%, тобто воно обладнане чи лише одним пандусом, чи тільки кнопкою виклику. Зелений маркер означає, що об'єкт є доступним на всі 100%.

Наразі карта має близько двохсот позначок. Насамперед ми внесли в базу даних всі заклади освіти, заклади охорони здоров'я, аптеки, деякі кав'ярні, церкви, музеї, вокзали та бібліотеки.
Проект буде розширюватися й надалі. Зокрема найближчим часом на карті з'явиться інформація про правила виклику соціального таксі для двох районів міста, а також відомості про пересування низькополих тролейбусів.

На жаль, GPS-відстеження не вийде зробити, але на карті буде вказано номер телефону диспетчера, який повідомить про те, де саме зараз знаходиться громадський транспорт. Завдяки цьому люди з особливими потребами зможуть краще орієнтуватися в часі.
3
Плани
Я дуже сильно люблю своє місто та хочу, щоб воно було кращим. Зараз буду думати про інші проекти, які також могли б принести якусь користь для містян. До речі, буду вдячна, якщо хтось поділиться своїми пропозиціями або долучиться до реалізації проектів.
Завдяки цьому робота значно пришвидшиться, а місто стане зручнішим.
Світ стрімко розвивається, з'являються нові технології. Життя можна зробити комфортнішим, тому треба цим користуватися, а не пасти задніх (усміхається).

Made on
Tilda