Надія Кареліна:
«Не можна бажати грошей і говорити, що вони – сміття»

Надія Кареліна захопилася темою самореалізації досить давно. Спочатку вона просто спостерігала за оточуючими й вивчала специфіку досягнення успіху, а потім почала працювати в сфері life-коучингу й допомагати іншим реалізувати себе в різних сферах життєдіяльності.

Надія розповіла нам, чому деякі люди не можуть розбагатіти, які помилкові психологічні налаштування заважають досягти фінансового успіху, як привчити себе відкладати гроші й що саме потрібно робити задля того, щоб змінити своє життя на краще.
1
Від електротехнічних підприємств до
life-коучингу
Я зацікавилася темою особистісного розвитку ще тоді, коли навчалася в університеті. Мені було цікаво, чому одні люди зранку до ночі працюють, щоб заробити хоч якусь копійку, а іншим вдається успішно поєднувати особисте життя та роботу. У зв'язку з цим багато читала й аналізувала методи власної самореалізації.

Мені було 25 років, коли я почала засновувати власні підприємства й випробовувати свої сили в бізнесі. Перша моя справа була пов'язана з електротехнікою. Підприємство «Гідроавтоматизація», яке існує й до сьогодні, спеціалізується на виробництві станцій управління для насосного обладнання, приборів для захисту трьохфазних двигунів і лічильників для води. До цього на певному етапі працювала над заснуванням роздрібного магазину. Також паралельно вивчала особливості банківської сфери та працювала на кафедрі «Маркетингу міжнародної торгівлі». Намагалася реалізувати себе в різних напрямах, тому мій шлях до так званого life-коучингу (розкриття секретів жіночої самореалізації) зайняв більше десяти років.
Поступово до мене почали звертатися за порадами знайомі, потім – знайомі знайомих. Я працювала спочатку на так званому теплому ринку, потім зрозуміла, що потрібно виходити на більш широкі маси. Так я почала проводити тренінги, які допомагають жінкам реалізувати себе.

До цього я не лише працювала, а й спостерігала за різними людьми. Як правило, у більшості випадків жінок можна умовно розділити на два типи. Представниці першого повністю віддаються домашнім справам і родині. Коли приходить час, вони згадують ще про здоров'я і починають розуміти, що життя іде, діти виросли, а вони повністю забули про себе. У другому варіанті жінки встигають і навчатися, і працювати, і розвиватися, і мандрувати, і займатися спортом, і слідкувати за власним харчуванням, і розпоряджатися коштами. Це свідчить про те, що вони живуть повноцінним збалансованим життям. Звісно, не буває нічого ідеального, але загалом, працюючи над певними психологічними аспектами, у кожної людини є можливість досягти гармонії та збалансованості.
2
Важливість правильного мислення
Жінки стереотипно вважають, що вони повинні присвятити своє життя виключно родині. Їм важко реалізуватися через відсутність моральної підтримки. До прикладу, у наших мам і бабусь підтримка полягає у фінансовій допомозі. Натомість більш молоде покоління чекає теплих слів. Окрім цього, сьогодні поширена така стереотипна думка, що жінка не може досягати успіху в своїй справі настільки добре, як це може зробити чоловік. Але зараз все поступово починає повертатися на свої місця. Кожній представниці слабкої статі ще потрібно реалізувати себе в улюбленій справі. Завдяки цьому вона буде цікава насамперед собі, своєму чоловікові, своїм дітям і суспільству загалом.

Чи то війна, чи то народження дитини спочатку з'являється в думках, а лише потім переходить в матеріальний світ. Успішні люди думають по-іншому та не фокусуються виключно на таких категоріях, як робота, будинок і діти. Вони відрізняються іншим рівнем свідомості та розуміють, що саме вони роблять, для чого і як це вплине на їх завтра.

Грубо кажучи, якщо сьогодні дівчина буде їсти пончики, завтра вона не зможе спокійно роздягнутися на Балі.
Успішні жінки усвідомлюють наступне: якщо вони сидітимуть вдома, рано чи пізно вони перестануть бути цікавими своїм чоловікам. Але найцікавіше, що вони люблять себе. Натомість інші мають низьку самооцінку й критично ставляться до себе. У таких випадках основна проблема полягає в тому, що в них немає мети, бажань, а ще в цілому відсутнє бачення свого життя.

Передається звичка жити так, як жили бабусі й дідусі. Звичайно, ритм змінюється, але фундаментально залишається те ж саме. Це стосується й ставлення до грошей. Після Голодомору люди стали занадто зациклюватися на коштах і матеріальних речах. При цьому відбувається конфлікт між їх думками і налаштуваннями. Більшість людей вважає, що гроші – зло, але в той же час прагне їх заробити.

Разом із цим потрібно згадати про таке поняття як фінансова стеля. Людина працює і знає, що щомісяця вона отримує певний прибуток. Якщо ж ця сума збільшується, як правило, її практично одразу витрачають, щоб повернутися в зону комфорту. Звичайно, є люди, які можуть щось відкласти, але їх набагато менше.
3
Порядок у думках і фінансах
Порядок має бути в думках, грошах і речах. Почнемо з того, що завали вдома треба розбирати. Щоб прийшло щось нове, обов'язково потрібно позбутися старого. Приведіть свій будинок у порядок, адже гроші люблять чистоту.

Якщо поспостерігати за багатими людьми, у них чисто в домі й немає нічого зайвого. Вони вміють відкладати та інвестувати. І ще точно знають, скільки в них на рахунках є коштів. Але не потрібно мати тисячі доларів, щоб почати це робити. Є одне бабусине правило, завдяки якому можна привчити себе заощаджувати гроші.
Першого числа потрібно відкласти одну гривню, другого – дві й так далі. Завдяки цьому за місяць можна отримати певну суму коштів. Багато хто говорить про те, що потрібно відкладати 10% від отриманого прибутку, але це набагато важче зробити. При цьому заощаджувати по кілька гривень у день не так і складно.

Ідіть до своєї мети маленькими кроками. Якщо ви хочете досягти успіху в фінансовій сфері, візьміть в руки купюру й подумайте, що саме ви відчуваєте – ненависть чи повагу? Це важливо, адже не можна бажати фінансового успіху й при цьому говорити, що гроші – це сміття.
4
Поради
Пропишіть бачення свого життя й зрозумійте, яким воно має бути на вершині вашого успіху. Робити це потрібно максимально конкретно й детально. Можна також спробувати сформувати списки бажань, але нехай цих бажань буде не десять, а сто.

Паралельно випишіть усі свої внутрішні негативні налаштування. Із моєї практики найпоширенішими є наступні: я не достойна, на всіх грошей не вистачить, успіху досягають лише чоловіки та таке інше.
Парадокс, але багато хто стверджує, що грошей немає. Однак, якщо ми відкриємо гаманець, хоч копійка, але все-таки там буде. Ще полюбіть себе. Деяким жінкам шкода витрачати кошти на себе. Вони картають себе за куплені речі і думають, що краще б вони витратили їх на дитину чи заплатили за комунальні послуги. Найважча робота в світі – робота над собою. Нічого складнішого немає, ніж перелаштувати себе на інший лад. Саме тому діяти потрібно дисципліновано та сфокусовано. Саме в цьому й полягає головний фактор успіху, у тому числі й фінансового.
Made on
Tilda