Натуральні чаї від Дарини Теряєвої:
авторські композиції, створені з сенсом

Дарина Теряєва займається виготовленням авторських чаїв уже приблизно півтора роки. Усі компоненти вона збирає, сушить і компонує власноруч.

Дарина розповіла, як у неї виникла ідея створювати чайні композиції, чим саме її продукція відрізняється від магазинної та чому надавати перевагу слід саме натуральним товарам. Про це та інше – далі.
1
Від травознавства до створення чаїв
Усе почалося з мого захоплення травознавством. Я збирала та компонувала трави насамперед для себе та своїх близьких, а потім уже почала займатися створення власних авторських чаїв на продаж. Так сталося, що не я знайшла свою улюблену справу, а вона знайшла мене.

Спочатку використовувала трави, які в переважній більшості були зібрані моєю мамою. У минулому році я й сама активно долучилася до збору компонентів. Як правило, збираю їх під час прогулянок зі своєю маленькою донькою в чистих зонах. Наприклад, буквально нещодавно ми весь день провели в Лісопарковій і займалися збором кропиви й чистотілу. Окрім трав, використовую спеції, квіти, фрукти та ягоди.
Споживати натуральні продукти, у тому числі й чаї, зараз стає достатньо модно. Усі прагнуть придбати екологічно чисті товари, що дуже добре, на мою думку. Я, наприклад, уже давно не могла пити чаї, які продаються в магазинах, через велику кількість ароматизаторів у їх складі. Так, вони й насправді мають чудовий запах і смак, але разом із цим не є натуральними.

У природної чайної композиції відсутній настільки яскраво виражений аромат. Однак, мої клієнти можуть бути стовідсотково впевненими в тому, що це все-таки натуральна річ, споживання якої принесе їм не тільки задоволення, а й користь.
2
Чайні варіації
Я прагну до того, щоб навчитися підбирати чай для кожної людини індивідуально. Незважаючи на те, що маю досить широкий асортимент продукції, думаю, що в різні пори року люди потребують різних компонентів.

Влітку можу порекомендувати надавати перевагу ягідному чаю з льодом. За бажанням можна додати квіти червоного гібіскусу або сухий лимон. Завдяки цьому організм поповниться необхідними вітамінами та мікроелементами. Що стосується осені, у цю пору року людей охоплює сплін. Щоб остаточно не поринути в серйозний депресивний стан, раджу пити чай з м'яти та пустирника. Окрім цього, можна готувати чудові композиції з додаванням лемонграсу, який володіє сильним тонізуючим ефектом. Взимку, думаю, краще пити чай з корицею та імбиром. Під час простуди в склад можна додавати бузину. До речі, згідно результатів останніх наукових досліджень, відвар із бузини та ехінацеї дозволить вам досить швидко вилікуватися.

Весною багато хто хоче схуднути. Для цього я можу запропонувати пити чаї з льоном, кропивою, молодою пшеницею, яблуком і лимоном. Якщо вам до вподоби квіткові композиції, пийте чай з трояндою чи акацією. Також чудовий смак мають композиції з меліси та волошки. Бажано, щоб у складі чаю було не більше п'яти трав. Це оптимальна кількість інгредієнтів, які в процесі екстракції – заварювання – дадуть правильну хімічну реакцію. Тут слід згадати про таке поняття, як синергія. Наші бабусі, покладаючись на інтуїцію, під час створення трав'яних зборів використовують якомога більше компонентів. Однак, згідно законів травознавства як науки, потрібно раціонально застосовувати ті чи інші інгредієнти, адже кожен з них має свій хімічний склад і може по-різному впливати на організм.

Натомість мій улюблений чай – це кава (сміється). Дуже люблю її аромат. Якщо ж говорити саме про чай, надаю перевагу квітковим композиціям. Зокрема подобається напій з чайної троянди, меліси, акації та волошки.

3
Переваги натурального чаю
По-перше, авторські чаї стовідсотково створюються вручну. На мою думку, речі, вироблені власними руками, більш якісні. По-друге, не можна не відзначити їх натуральність. Під час їх виготовлення я використовую лише природні компоненти. У складі немає жодного хімічного елемента чи ароматизатору. По-третє, намагаюся індивідуально підходити до створення чаю.
Якщо у клієнта буде таке бажання, зможу створити композицію саме для нього.

Зараз модно казати: «Виготовлено з любов'ю». Натомість мої авторські чаї зроблені з певним сенсом. Зараз, на жаль, повітря і вода – не такі чисті, як нам того хотілося б, тому хоч щось в цьому житті має бути корисним.
Made on
Tilda