Від каси супермаркету до кам'яних джунглів:
як студентка місцевого вишу жила в Америці

Валентина Пушкаренко навчається у педагогічному університеті на факультеті іноземних мов і паралельно заочно здобуває освіту за спеціальністю «Видавнича справа і редагування». Дівчина обожнює подорожувати, живе яскравими емоціями та враженнями, а ще завжди хоче отримати все й одразу. Можливо, саме тому, навчаючись на другому курсі, вона взяла участь у одній з найвідоміших програм міжнародного студентського обміну «Work and travel», завдяки чому отримала змогу впродовж чотирьох місяців пожити в Америці. Як відзначила дівчина, міжнародні студентські обміни дозволяють отримати хороший досвід і можливість вдосконалити рівень знання англійської, а також зустріти нових друзів.

Валентина розповіла нам, як їй працювалося в одному з американських супермаркетів, як тамтешні жителі ставляться до економії та які враження вона отримала від омріяної поїздки в Нью-Йорк.
1
Американський менталітет
Я працювала касиром в одному з супермаркетів туристичного містечка Дестін у Флориді і не пам'ятаю жодного випадку, щоб покупець просто розплатився за свою покупку й пішов. Кожен запитував, звідки я, чи подобається мені Америка, чи хотіла б залишитися в США. Деякі цікавилися, як у нас складається ситуація з Росією. Один чоловік розповідав мені, що знає про всі події, які відбуваються на Сході України, і запевняв, що саме ми переможемо. Загалом американці здаються зовсім інакшими.
Вони живуть емоціями та пригодами. Усі посміхаються і цікавляться твоїми справами. Вони – відкриті до спілкування. Найголовніше для них – це сім'я. При цьому вони повністю забезпечені в фінансовому плані. Наприклад, 65-річна американка на ім'я Кейсі, у якої ми жили, може дозволити собі купити автомобіль «Honda» останньої моделі. Натомість українські пенсіонери й мріяти про таке не можуть. В Америці люди не думають про гроші, тому що вони мають їх у достатку й при цьому знають, як правильно розпоряджатися коштами.
2
Враження від роботи
Щодо умов праці, найперше, що відрізняється, – погодинна оплата виконаної роботи. У нас ставка складала 9,5 долара за годину. Однак, я поєднувала дві роботи, працюючи по 16 годин на добу. Відлік часу починається після введення працівником спеціального індивідуального коду чи сканування картки. У Америці тобі ніколи не заплатять зайвої копійки, тому що все має бути чесно.
Мене вразило, їх ставлення до покупців. В українських супермаркетах потрібно перевіряти, які терміни придатності має товар. В Америці, навпаки, за кілька днів до закінчення терміну вживання продукт вилучається з вітрини. Працівники магазинів до цього дуже відповідально ставляться, адже вважають, що їх клієнти заслуговують на краще.
3
Ставлення до економії
Незважаючи на досить високі заробітні плати, американці досить скрупульозно ставляться до своїх витрат. У кожній газеті публікуються спеціальні купони на знижки, які жителі США вирізають і складають у конвертики. Вони можуть прийти до супермаркету та закупити продуктів на 200 доларів на цілий тиждень.
Однак, при цьому обов'язковому дадуть касиру купон на знижку в 25 центів, щоб зекономити на купівлі молока. І, до речі, кожен американець, відійшовши від каси, бере до рук чек і уважно переглядає, чи пройшли ті знижки, які були вказані на стелажах. Українці в більшості випадків ставляться до економії зовсім по-іншому.
4
Поїздка в Нью-Йорк
На вихідних нам вдавалося розважитися і відвідати інші міста. Коли закінчили працювати, у останній тиждень перед від'їздом нам вдалося відвідати Нью-Йорк. Це була моя дитяча мрія. Ми відвідали Статую Свободи, П'яту авеню, Центральний парк, Манхеттен, Бруклінський міст, Таймс-Сквер. Усього зараз і не пригадаєш.
Нью-Йорк дійсно складає враження кам'яних джунглів. Велич хмарочосів просто захоплює дух. Однак, якщо подивитися навкруги, можна помітити гори сміття. Незважаючи на деякі неприємні моменти, Нью-Йорк, безперечно, вартий того, щоб його відвідати.
Made on
Tilda