Азійські країни в обличчях:
Індія та В'єтнам очима Тетяни Тимофієвої

Психолог Тетяна Тимофієва щороку відвідує кілька країн. Під час візитів до інших держав вона не просто відпочиває, а вивчає традиції та особливості ментальності місцевих жителів.

Тетяна Тимофієва розповіла нам, наскільки контрастними є азійські країни, які риси характеру притаманні азіатам та як туристам можна зекономити кошти під час закордонних подорожей.
1
Контрастна Індія:
бруд і золото
Під час подорожей я досить багато фотографую. Намагаюся зафіксувати не лише природу, а й обличчя людей. Окрім цього, мене дуже цікавлять традиції і різноманітні знакові системи. Оскільки я вивчаю символізм, намагаюсь простежити, як символи переплітаються у межах світових релігій.

Індія – це країна контрастів. Незважаючи на бруд та убогість, можна досить часто помітити, як індуси, одягнуті в недорогі сарі, купують золото. При цьому платять вони не за ювелірний виріб, а саме за вагу. Індійська архітектура надзвичайно красива, чого тільки вартий Тадж-Махал. Окрім цього, у Індії є міні-місто під назвою Ауровіль, у якому немає якоїсь конкретної релігії. Люди зі всієї земної кулі відвідують це місце, щоб служити спільному богу та медитувати.
Кожна ментальність має свої унікальні ознаки. Індуси відрізняються від усіх інших народностей своєї емоційністю. Їх повсякденне життя схоже на сюжети індійських фільмів, які ми звикли бачити по телевізору.

Мене вразило, наскільки шанобливо індуси притримуються сімейних традицій. Ми перебували в одному з ресторанів у Делі та бачили, як індуси відвідують заклади харчування цілими родинами в складі 10-12 осіб. Вони збираються разом і просто спілкуються. Окрім цього, практично в кожному штаті є невеликі селища, місцеві жителі яких живуть, згідно давніх індійських традицій. Сімейні цінності є дуже важливими для індусів, а тому інститут сім'ї для них має досить серйозне значення.
2
Комуністичний В'єтнам:
прапори та бізнес
В'єтнам – країна з комуністичним обличчям. На вулицях практично скрізь майорять червоні прапори. Незважаючи на це, якщо у вас є свій будинок, ви маєте право облаштувати в ньому магазин чи перукарню і разом з цим не платити податків. У В'єтнамі абсолютно всі заклади чи підприємства є приватними. Виключення становлять газети та телебачення.
Для правлячої верхівки є дуже важливим контроль над інформацією на державному рівні. Разом із цим країна стрімко розвивається. Розміри зарплат варіюються. Мінімальна сума може становити п'ять доларів, а максимальна – мільйон. Якщо брати до уваги найменші заробітні плати, на них все одно можна цілком добре забезпечити своє прожиття.
3
Поради
Щороку я відвідую три чи чотири країни. Загалом побувала вже в близько 30-ти закордонних державах. У будь-кого туриста поряд має бути карта. У Європі інфраструктура взагалі знаходиться на найвищому рівні. Там неможливо загубитися навіть у тому випадку, якщо ти взагалі не знатимеш англійської. Але все одно бажано перед відльотом вивчити орієнтовно 50 найтиповіших фраз. Це здатна зробити абсолютно будь-яка людина.
До речі, у кожному аеропорті є безкоштовні карти, якими туристи мають змогу вільно користуватися. Окрім цього, у кожній країні світу є безкоштовні дні відвідування визначних туристичних об'єктів. Як правило, вхідний квиток у музей коштує близько 20-30 євро, але ці кошти можна зекономити. Усі ці моменти та секрети потрібно враховувати під час візиту в незнайому країну. Хоча потрібно відзначити, що місцеві жителі будь-якої країни досить приязно ставляться до всіх туристів.
Made on
Tilda