Історії успішних

Вадим Хрипливий:
"Не місце мене прив'язує, а люди, які там є"

екстремал
Сьогодні наш герой – Вадим Хрипливий, засновник першого екстремального клубу у Кіровограді. Він розповів, як йому вдалося змінити своє життя та чому почав займатися розвитком екстрим-культури.
1
Про шахтарське минуле
та екстремальну сучасність
Я розвивав екстрим-культуру ще в Донецьку впродовж двох місяців, а потім уже переїхав до Кіровограда. Знайомі почали роз'їжджатися по Росії та Україні. Через це у мене вже не було сенсу залишатися на Сході.

Чому переїхав саме у Кіровоград? Уся справа у тому, що тут не було екстрим-культури. У Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську екстрим-клуби існують уже впродовж 10-15 років, тому з ними було б важко конкурувати у створенні власного контенту.

Окрім цього, у Кіровограді проходив військову службу у 2009-2010 роках у третьому полку спеціального призначення.
До цього я працював шахтарем. Вдячний воєнкому, який повірив у мене і забрав у армію з вагою у 107 кілограм. Саме там я побачив, що можу більше. Схуднув на 30 кілограм і почав займатися улюбленою справою.

До усіх локацій я адаптують достатньо швидко. У мене немає відчуття "своя"-"чужа" домівка. Я думаю, що в будь-якому місті я знаходився б у комфорті. Але не місце мене прив'язує, а люди, які там є.

Сам не думаю переїжджати у інше місто. Мені тут потрібно тягнути ношу, з якою я пов'язав своє життя. Я хочу зробити так, щоб екстрим-культура розвивалася у Кіровограді навіть у тому випадку, якщо мене тут не буде.
Я хочу зробити так, щоб екстрим-культура розвивалася у Кіровограді навіть у тому випадку, якщо мене тут не буде.
— Вадим Хрипливий
2
Про екстрим-проект
Слово "труднощі" – абстрактне. Все пізнається у порівнянні. Не скажу, що зараз мені легше, ніж це було раніше. Навпаки, ти постійно задаєш планку, ростеш і через це доводиться напружуватися. Немає такого, що раніше було важко, а сьогодні легко. Зараз є інші завдання, які вимагають більших витрат. Пам'ятаю свій перший захід. Тоді відчував хвилювання. Були сумніви на рахунок того, чи наберу я людей.
Були великі ризики, спочатку потрапляв у мінуса. Зараз є кілька основних завдань, які потрібно вирішити. Зокрема це партнерська робота, популяризація клубу, формування графіка заходів, щоб усі івенти користувалися попитом. Це комерційний проект, тому що ми – незалежні. Намагаємося заробляти на популяризацію екстрим-культури самостійно. Співпраця можлива лише на партнерських умовах.
3
Про спорт як стиль життя
Спорт – це ефективний інструмент для виховання хорошого характеру. Він не дозволить тобі зламатися у складних ситуаціях. Ти міг би уже давно здатися, але продовжуєш іти до своєї мети просто на ентузіазмі.

Зараз займаюся кроссфітом, до цього був бокс та біг. Кроссфіт – це більше ніж спорт, у ньому завжди є момент змагання. Ми регулярно виїжджаємо на івенти, організовуємо тренування на березі річки.

Я не втомлююся. Ми спілкуємося у кроссфітовському колі. Є люди, для яких алкоголь – це нонсенс, а є ті, хто після тренувань у п'ятницю іде у бар пити пиво.
Вони запитують мене, як я відпочиваю після роботи. Я їм відповідаю, що взагалі не напружуюся. Хіба що після фестивалю потрібно морально відновитися. По кілька днів сиджу вдома і мінімально приділяю час для спілкування з людьми.

Для мене зараз спорт – це звична справа. Потрібно чітко ставити мету, якої ти хочеш досягти. Є ще один інструмент, який мотивує: коли я добре проводжу тренування, потім балую себе. У харчуванні себе жорстко не обмежую, хоча стараюся. Переважно споживаю каші, макарони, м'ясо. Борщі часто не їм. Готую для себе сам. Інколи навіть дивую дівчат, тому що готую краще, ніж вони.
Спорт не дозволить тобі зламатися у складних ситуаціях.
— Вадим Хрипливий
4
Про роуп-джампінг
Я пам'ятаю свій перший стрибок. Багато чого зараз би віддав, щоб знову відчути ті емоції. Уперше я стрибав у Запоріжжі у 2013 році. Тоді під час польоту мені здавалося, що душа доганяє моє тіло.

Після цього став впевненішим у собі.
Роуп-джампінг – це найперший інструмент, який потрібно спробувати з екстрим-дисципліни. Він є найбезпечнішим та най адекватнішим з усіх інших. Від тебе нічого не вимагається, крім здорового тіла, організму та бажання. Прийшов, заплатив, пройшов інструктаж впродовж 10-15 хвилин, стрибнув і все.
5
Про саморозвиток
Я не люблю статути, не люблю, коли мною командують. Я, як творча людина, люблю спілкуватися з людьми, відвідувати тренінги, які присвячені власному саморозвитку, вивчаю психологію. Мені, як керівнику, доводиться багато спілкуватися з людьми. Головне – це діалог з ними, а не монолог.

Окрім цього, вступив на факультет фізичного виховання. Мені було важливо зрозуміти людську фізіологію.
Зараз ми знаємо багато про що, але не про свій внутрішній стан. Фізичне виховання – це один з інструментів, який допомагає вивчити себе зсередини.

Зараз стараюсь контролювати свій гнів та обурення. Зараз більше слухаю "Нову філософію життя" Жака Фреско. Намагаюсь тримати себе на плаву і не створювати дисбалансу власному внутрішньому стану.
6
Про подорожі автостопом
Якщо чесно, нас бідні більше критикували, а мільйонери, навпаки, підтримували. Подорожуючи автостопом, нам більше траплялися середньостатистичні люди, які говорили: "Навіщо вам це? Ідіть працюйте". Мільйонери, навпаки, говорили: "Ви – круті хлопці. Я хоч і заробляю мільйони, але не можу виділити на себе часу. Вам просто заздрю".
Подорожував не лише по Україні. Був у Росії та Грузії. Накатав близько 18 тисяч кілометрів, а моя напарниця – більше 80 тисяч. Їй подорожі автостопом подобаються, у мене інколи від них буває оскома. Три тижні я добирався до Мурманська, а потім думав, якби скоріше потрапити додому. Раніше я не ставив цілей і не отримував кайфа від автостопа. Можу, хочу, вмію, але інколи набридає.
7
Про життєві принципи
8
Про успіх
У людини є різні цінності. Якби я зустрів себе на вулиці, сказав би: "Так, він - крутий". Але з іншого боку у мене немає "Ламборджіні" та котеджу.
У мене відсутнє чітке поняття успіху.
Рівень користі від своєї роботи я вимірюю у впливі на інших людей. Зараз кількість учасників збільшилася, але справа не у тому. Головне, що люди знають про наш клуб та радять нас іншим.
9
Про мрії
Хочу полетіти у космос. Не знаю, коли саме, але ця мрія здійсниться. Я люблю розмірковувати над тим, якою є нікчемною одна людина і якими є потужними сім мільярдів.
Бувають такі моменти, коли починаю думати над тим, а чи не варто повернутися на шахту. Але потім розумію, що потрібно продовжувати займатися своєю справою.
Made on
Tilda