З депутатом на каву

Геннадій Маламен:
практичний українець"

наймолодший політик Кіровограда
Геннадій Маламен проживає з батьками у Кіровограді близько 10 років. Його мама вчитель російської мови та літератури за фахом, а нині працівник обласної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського, тато - заробітчанин за кордоном. Раніше їздив до Чехії, останні два роки працює в Німеччині.

Маламен-старший, хоч в душі і патріот, але жити в Україні не хоче, бо не вірить в зміни. Він дуже сподівався, що Революція Гідності щось змінить, але розчарувався, втім сина всіляко підтримує.

Геннадію 20 років. Він студент КДПУ ім. Володимира Винниченка. Нині депутат закінчує третій курс КДПУ ім. Володимира Винниченка за напрямом вчитель історії та правознавство. Думав вчитися на філфаці, але любов до історії перемогла.
У нас все побудованому на героїчному епосі, але щось завжди не виходить, чогось не вистачає. Для мене нація стала певним культом і я почав поглиблюватися, вивчати як позитивні, так і негативні сторони.
Чи працюватиме за фахом в майбутньому, свободівець не впевнений. Єдине, що знає точно, що без роботи не залишиться.
В мені бореться дві особистості. Перша - я дійсно романтик, який дуже любить вчительську працю та історію, а інша - практичний українець, який розуміє, що так жити неможливо і треба десь заробляти на життя. Чим заробляти - уявлення поки не маю, але впевнений, що роботу можна знайти завжди. Робота є і дуже часто вона тяжка, але її треба знаходити і щоб вона відповідала як потребам, так і вимогам душі. Зараз я не працюю, але колись допомагав батьку в його комп'ютерному залі, працював вантажником на базарі, допомагав мамі писати наукові роботи для студентів.
Дівчини депутат не має, тому що дуже ідейний і знайти кохану йому важко.
Для мене дівчина передусім має бути великим стовпом надії, яка зможе підтримати, з якою можна буде проходити усі негоди, будь-яке пекло. Це має бути дійсно позитивне відображення мене.
Звертає увагу хлопець і на зовнішність, бо в душі естет. Його обраниця має бути гарна та опрятна, бажано з рудим кольором волосся та веснянками. Але якогось єдиного типажу в нього немає, втім знає точно, що з дівчиною, яка є прихильницею Опоблоку не зустрічався б.
Вона має бути такою ж дурнуватою, як я.
Чи має вона роздягатися взимку, аби превернути суспільство до певних проблем, ми не поточнювали. Але Маламен цим вже займається. Саме він став першим у Кіровограді, хто роздягнувся взимку і збирав напівголим гроші для АТОвців. Політик розповідає, що це його особиста вигадка, але за тиждень до реалізації подібні акції почали проходити по всій Україні, за що трохи прикро.
Треба дуже підходящий період. Щоб водночас було і холодно, і не змерзнути вкрай. Людям дуже подобається. Різниця в зборі більше п'яти разів. Гроші зазвичай збираємо для кіровоградських спецпризначенців або для бійців з 93 мобільної бригади.
Сам в АТО хлопець жодного разу не був, хоча можливість туди поїхати була.
В моєму випадку це було б або за враженнями, або за піаром, що на той час я взагалі сильно засуджував.
На фронт Маламен хотів, але думає, що через брак наполегливості його не взяли. Після першого Мінського перемир'я змінив свою думку і зрозумів, що користі на мирній території від нього буде більше.

До ВО "Свобода" Геннадій Маламен потрапив у 16 років. Симпатія до цієї політичної сили у нього з'явилася в 10 класі. Побувавши на марші 1 січня до Дня народження Степана Бандери, його затягнуло в молодіжну організацію "Сокіл", де він і розпочав свою громадську діяльність. Спочатку організовував різноманітні акції, займався волонтерством, проводив лекції по школах. Потім громадська діяльність поступово переросла в політичну.

На цих виборах до місцевої ради Маламен балотувався чи не на найдовшому окрузі. Його виборці проживають у центрі міста в приватних будинках. На окрузі нараховується одразу п'ять квартальних комітетів. Голосували ж за нього частина молоді, яка пішла на вибори та прихильники політичної сили зі старшого покоління.
Спочатку в Кіровоградській міській раді було дуже тяжко, - згадує депутат, але при цьому фракцією до якої входить задоволений.
Не зважаючи на кількість, наша депутатська група є потужною та професійною. Ми з самого початку, щоб представитися силою, згуртувалися з маленькими, але близькими по духу організаціями - "Самопоміччю", яка нас пізніше розчарувала, та радикалами. Принципово не працюємо з Опоблоком.
Депутатська група багато в чому молодому політику допомогла. Найбільший внесок зробив Сергій Бойко, як більш досвідчений депутат.
РПЛ та "Свобода" веде узгоджені дії. Ми плануємо, що підтримувати, а що ні. Не завжди буває згода, але розуміння є, питання вирішуються. Цим союзом я дуже задоволений. Коли знімався Смірнов, по суті відбулася зрада "Самопоміччі", через це ми вирішили його (Володимира Смірнова, - ред.) виключити з депутатської групи, але вони потім самі відділилися", - ділиться Геннадій.
Важливі питання в сесійній залі не приймаються, - каже депутат.
Це гра на публіку. Усі необхідні питання затверджені до сесії. Можливо переконати в якихось мілких питаннях, або на погоджувальній нараді, тому що більшість депутатів орієнтуються на думку очільника фракції або загальнофракційну. Єдине, що помітив, що в комісіях вдається переконувати і досить спірні питання, але потім фракції їх не підтримують і депутати голосують не так, як на комісіях.
А от якогось впливового депутата чи фракцію виокремити молодий політик не зміг. Говорить, кожен депутат та фракція впливові.
Кого назвав би впливовим? Всі. Опоблок не може вплинути на нас. Табалов та Шамардін пішли в опозицію, у них відповідно теж менше впливу, але мають свою частку. Решта... Всюди треба битися, треба відстоювати та вимагати.
На депутатстві життя не завершується, - впевнений Маламен. Він далі планує вчитися, а ще - мріє змінити людей. Хоче, аби усі зрозуміли, що українці єдині, що треба допомагати іншим, мати внутрішній альтруїзм та виховувати шану до минулого.
Made on
Tilda