Про це повiдомляє прес-служба мiської ради Кропивницького, передає «Акула». Вже є пiдготовлений проект розпорядження мiського голови про утворення робочої групи з написання Програми регенерацiї фортецi Святої Єлисавети, до якої увiйдуть науковцi, краєзнавцi, iсторики, музейники та представники громадськостi.Начальник вiддiлу з охорони культурної спадщини вiдзначила, що Програма мiститиме iнформацiю про iсторiю створення фортецi. Такi данi планують отримати в Нацiональнiй бiблiотецi України iменi В. I. Вернадського. Всi iсторичнi матерiали будуть наданi керiвництву мiста та депутатам мiської ради для вивчення, пiсля чого вже прийматиметься рiшення про можливе створення заповiдної зони на територiї Фортечних валiв.
- Бюджетом Програми паспортизацiї нерухомих пам’яток культурної спадщини Кропивницького на 2018 роки передбачено 140 тисяч гривень на виготовлення облiкової документацiї на пам’ятку мiстобудування нацiонального значення “Землянi укрiплення Єлисаветинської фортецi”, - повiдомила Надiя Лiсняк. - 30 березня управлiнням мiстобудування та архiтектури розпочато тендернi процедури на визначення виконавця зазначеної облiкової документацiї на Фортечнi вали. Подавати документи на участь в торгах на виконання документацiї можна до 15 квiтня.
Надiя Лiсняк додала, що Програма передбачає не тiльки реставрацiю, але й музеєфiкацiю одного iз бастiонiв. Швидше за все це буде бастiон Андрiя Первозваного, який планується очистити вiд рослинностi, обстежити i провести комплекс протиаварiйних заходiв. Всi цi заходи необхiднi для облаштування на територiї фортецi музею просто неба, щоб мiстяни та гостi Кропивницького могли на власнi очi побачити унiкальнiсть єдиної на територiї Європи земляної пам’ятки, яка збереглась у гарному станi.