Кропивницький, флористика, професія, квіти, краса

Кропивницька флористка розповіла про недоліки професії: подряпані руки, недоспані ночі та інше

24.08.2021 | 12:31
2810

Кропивницька флористка Інна Гонем розповіла в інтерв’ю медіапорталу "Акула" не лише про тренди квітів, а й загалом про професію, яка на перший погляд виглядає гарно та романтично.

- Чому обрали цю професію?

Інна Гонем: Мені здається, що флористика сама обирає тебе. У якийсь момент у тебе з'являється бажання спробувати, тебе приваблює цей світ краси. Починається школа флористики, ютуб-канали флористів та багаточисленні курси. Однак, звичайно, романтика закінчується швидко. Зрозуміє це той, хто працює в цій сфері.

-  Розкажіть про те, де працюєте

Інна Гонем: Я працюю у студії флористики "Amur". Наша студія праціє вже 7 років і за цей час зросли наш досвід, сама студія і, звичайно, клієнтська база. Ми працюємо на своє ім'я і віддаємо себе на повну, тому приємно, коли бачиш віддачу від клієнтів. Пам’ятаю, як у нас була черга, і один із клієнтів приніс смаженої картоплі, щоб ми поїли хоч трохи. Також у нас є чудовий помічник Гелік – наш кіт, який вже всім полюбився.

-  Чи хотіли б ви змінити професію?

Інна Гонем: Це, мабуть, неможливо. Флорист – це як діагноз, коли тобі навіть вночі сняться букети та клієнти. Квітковий бізнес або твоє або ні. Якщо так, тоді навіщо щось змінювати? Треба лише розвиватися і прагнути більшого, зростати разом із командою. Квіти – це вже як стиль життя. Ми навіть часто плутаємо слова дім та робота, оскільки для нас це вже одне й те ж.

-  Опишіть вашу професію, яка вона?

Інна Гонем: Звичайно, флористика – це тільки зі сторони милі букетики, оберемки троянд та гарні дівчата або навіть хлоп’ята-флористи. Однак кожен будній день флориста – це новий виклик собі, нові ідеї, креатив і просто неосяжні гори зелені, колючок і всякого такого під ногами. Та що казати про підлогу, у взутті, одягу і навіть самих неочікуваних місцях. Тому краще після роботи не запрошувати нас у гості. До того ж, про подряпані руки і порізані пальці у нас взагалі легенди ходять. Ось це все і є та сама романтика, тільки вона інша – специфічна.

-  У які дні вам найтяжче працювати?

Інна Гонем: Святкові дні найцікавіші. Виявляється, що можна 3-4 діб не спати взагалі, навіть декілька годин, та протягом цього часу збирати сотні букетів, оскільки замовлень просто неймовірна кількість. Кожен клієнт особливий, тому розумієш, що треба вмикати всі "нелюдські ресурси", але зробити всі замовлення та навіть більше. Тому потім ще декілька днів пальці не згинаються, та й взагалі тебе хитає зі сторони в сторону. Чим не романтика?


-  Що входить до обов’язків флориста?

Інна Гонем: Обов’язків багато. Він завжди має зустрічати клієнта з посмішкою, вміти підібрати саме той особливий букет і, звичайно, головна мета – це задоволений клієнт. Ще у самий неочікуваний момент, коли повне завантаження із замовленнями може прийти наречена і замовити букет прямо на зараз і у нас всього 10 хвилин . Тут немає часу на сумніви , треба діяти, тому екстрим також у нас присутній. Саме флорист зустрічає свіжу поставку, обробляє всі гори квітів і паралельно працює з клієнтами. Це все складно, але реально, коли ти любиш свою роботу.

-  Які фрази клієнтів дратують?

Інна Гонем: Це все, що у вас є? Мені одну пишну трояндочку; Підріжте мені ноги; Упакуйте в целофан; А їм нічого не буде цілий день без води?; Квіти у вас якісь втомлені; Хризантеми для бабусь; Кали на похорон.

-  Які незвичайні букети вам доводилося робити?

Інна Гонем: Із незвичайних букетів ми робили як їстівні, так і антикарантинні.

-  Які квіти коштують найбільше, а які найменше на сьогоднішній день?

Інна Гонем: Цінова політика у квітковому бізнесі дуже складна. Ми залежимо на пряму від постачальника. Щотижня ціни можуть змінюватися, тому ми завжди намагаємося обирати максимально комфортні та якісні позиції для наших клієнтів. Так само важливу роль грає сезонність квітів. Влітку дуже багато місцевих виробників, тому і ціна відчутно приємна, взимку ж доводиться задовольнятися в основному імпортом, і ціни відповідно одразу зростають. Щодо цінової політики у нашій студії, то вона дуже різноманітна. Навіть гарна оформлена одна троянда – це букет. Наші постійні клієнти знають, що оформлення букету, упаковка та робота флориста у нас йде у подарунок. Тому все залежить від польоту фантазії і бажання замовника. Найдорожчий букет за цей час ми оформили з 1001 тюльпану напередодні 8 березня. Це був сюрприз для прекрасної дівчини від нашого постійного клієнта.

-  Які наразі тренди квітів?

Інна Гонем: Тренд на квіти – це неоднозначне поняття. Модно те, що флорист зможе віртуозно обіграти, важливо творчий підхід. А ось із квітів, які зараз займають лідируючі позиції за запитом – це гортензії та піони. Вони завжди користуються попитом, особливо у букетах для наречених.26.11.2021 13:22
Іменну стипендію на рік для студента Центральнoукраїнськoгo педагoгічнoгo університету імені Винниченка з найкращoю успішністю запрoвадив гoлoва oбласнoї ради Сергій Шульга. Прo це він заявив...
26.11.2021 13:08
Сьoгoдні, 26 листoпада, вперше на Кірoвoградщині за дoпoмoгoю вертoльoту санавіації пацієнта з Крoпивницькoгo дoставили для пoдальшoгo лікування в Київ.Про це розповів головний лікар...
26.11.2021 12:00
Термін дії "жoвтих" сертифікатів, які свідчать прo щеплення oднією дoзoю вакцинoю від кoрoнавірусу тепер складає 30 днів. Раніше такий сертифікат діяв прoтягoм 120 днів. Прo це під час...
26.11.2021 11:15
На Кірoвoградщині пoліцейські викрили низку фактів незакoннoгo oбігу підакцизнoї прoдукції.Про це інформує "Акула" за матеріалами управління превентивної діяльності поліції Кіровоградської...
26.11.2021 10:37
Вoдій, який катався містoм напідпитку та скoїв ДТП, oтримав від патрульних чoтири адмінматеріали.Про це розповіли в пресслужбі патрульної поліції області, передає "Акула". Під час патрулювання...
Елеватор КЗК