Кіровоградщина, коронавірус, паніка, страх, здоровий глузд

Коронавірус на Кіровоградщині: коли здоровий глузд перемагає страх та паніку

17.05.2020 | 19:08
2979

З поширенням коронавірусу на території України, поширюється і паніка підхопити захворювання в магазинах, перукарнях, лікарнях і тд.

Малі та середні підприємці пішли на карантин, працювати лишились об’єкти критичної інфраструктури.

Якщо можна купувати собі ковбасу, то чому не можна так само купити взуття, одяг чи необхідні товари? Де логіка?...

Місяць за місяцем люди сидячи у власних домівках, хочуть на свіже повітря, діти просяться в парки, на літні майданчики, атракціони. Але дорослі продовжують повторювати: "Не можна, там вірус".Можна ходити натовпами до "Епіцентру", перелапуючи руками купу речей, а дитині не може погуляти на дитячому майданчику, в парку чи покататися на атракціоні, дотримуючись усіх карантинних вимог?Із поширенням коронавірусу зростає і страх торкатися різних поверхонь.По всьому світу зараз можна спостерігати однакову картину: люди відкривають двері ліктями, пасажири у громадському транспорті намагаються не торкатися поручнів, а офісні працівники щоранку завзято труть свої столи.

У багатьох містах активно дезінфікують транспорт та вулиці, посилено прибирають в офісах, лікарнях та магазинах. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та інші організації охорони здоров'я наголошують, що миття рук і щоденна дезінфекція поверхонь, до яких часто торкаються, є ключовим фактором у запобіганні поширення Covid-19. Також ВООЗ повідомив, що на сьогоднішній день не відомі випадки зараження коронавірусом через поверхні.

Дослідження показали, що коронавірус можна знищити за хвилину за допомогою дезінфекції поверхонь 62-71% спиртовим розчином. Наразі невідомо, як довго вірус може вижити на одязі та інших поверхнях, які важче дезінфікувати. Вчені припускають, що на натуральних волокнах, які добре вбирають вологу, вірус буде швидше висихати.


Декілька днів тому в Україні ввели пом’якшення карантину, як результат – відкриті магазини, перукарні та інше.

Вчені продовжують вивчати нове захворювання, способи його передачі, впливу на організм людини та шукають ліки й вакцину. Німецькі вчені зробили заяву про те, що заразитися коронавірусом через різні поверхні насправді дуже мала, а німці знають свою справу.Як стверджує вірусолог, директор Інституту вірусології та досліджень в області ВІЛ в Університеті Бонна Хендрік Штрек, ризик заразитися COVID-19 в магазині або на вулиці дуже малий.

"Немає значного ризику зараження цією хворобою, коли ви ходите по магазинах. Серйозні спалахи інфекції завжди були результатом того, що люди протягом більш тривалого періоду часу були ближче один до одного, наприклад, після вечірок", - говорить Бонна Хендрік Штрек.

Команда професора провела масштабне дослідження по регіону Хайнсберг, де було зареєстровано понад 1400 випадків коронавірусу і вчені не змогли виявити сліди "живих" вірусів на поверхнях.

"Коли ми брали зразки з ручок дверей, телефонів або туалетів, було неможливо культивувати вірус в лабораторії на основі цих мазків... Щоб насправді "заразитися" вірусом, необхідно, щоб хтось кашлянув у руку, негайно торкнувся дверної ручки, а потім відразу після цього інша людина взялася за ручку і продовжила торкатися свого обличчя", - додав Штрек.

Він зазначив, що команда вчених прийшла до висновку, що ймовірність передачі COVID-19 при контакті з забрудненими поверхнями насправді дуже низька.


13.10.2021 20:23
Сьoгoдні, 13 жoвтня, напередoдні Дня Пoкрoви Пресвятoї Бoгoрoдиці, яка вважається пoкрoвителькoю і заступницею українськoгo кoзацтва та Дня захисників і захисниць України у Крoпивницькoму вшанували ...
13.10.2021 18:35
У переддень Дня захисників та захисниць України Суспільне рoзпoвість прo військoвoслужбoвицю Надію, яку служить у третьoму пoлку спецпризначення імені Святoслава Хoрoбрoгo у Крoпивницькoму....
13.10.2021 17:30
12 жoвтня 2021 рoку дo ДУ "Кірoвoградський oбласний центр кoнтрoлю та прoфілактики хвoрoб МOЗ України" надійшлo чергoве екстрене пoвідoмлення прo  нoве oтруєння дикoрoслими грибами, передає ...
13.10.2021 16:00
Гoлoвна книгoзбірня Крoпивницькoгo запрoшує містян і гoстей oбласнoгo центру на дивoвижну виставку актуальнoгo мистецтва "Мелoдії душі". На ній представлені майже сім десятків твoрів ...
13.10.2021 15:22
Хабар за безперешкoдну тoргівлю неякісним алкoгoлем: на вимаганні викритo пoліцейськoгo райoннoгo відділу пoліції.Про це розповіли в пресслужбі прокуратури області, передає "Акула". За...
Елеватор КЗК