Півтора місяці тому «Акула» досліджувала ситуацію із переведенням підприємців на електронну форму звітності.
Повідомляти державу про дохідність своєї справи пропонувалося за допомогою спеціальних електронних ключів та програми, що, нібито, мають убезпечити платника податків від сумнівного посередництва цілої череди чиновників на місцях. Дані надходять на головний сервер міністерства, реєструються там, і тільки потім розподіляються на комп’ютери обласних служб. Плюс – незаперечні переваги зручності та швидкість. «Щоб не так, як раніше, приносиш звіт, – давай шоколадку», – так тлумачив масштаби корупції серед своїх підлеглих Павло Козін, начальник об’єднаної податкової інспекції. Тоді ж, зокрема, наголошувалося, що діло це цілком добровільне… Як і колгосп, додамо від себе.
Заповняти форми звітності по-старому, тобто, на паперових бланках і через віконце, бізнесменам забороняли усно та спеціальною об’явою на дверях. Тим часом на порозі поважної установи крутився хлопчина, який роздавав людям рекламку фірми, що й забезпечувала усіх бажаючих ліцензованими ключами з дисками програми «M.e.doc». Таким чином, станом на 20 січня 2014 року в області налічувалося близько 2600 суб’єктів підприємницької діяльності, які «пересіли» на нову форму звітності.
А сьогодні Головне управління доходів і зборів в Кіровоградській області повідомляє нові цифри. «З початку поточного року в області послугами Акредитованого центру сертифікації ключів у Кіровоградській області області скористалося 7893 платника податків, з них 1905 юридичних осіб та 5988 фізичних осіб», – йдеться у тексті офіційного прес-релізу служби. Нижче вказані контакти, за якимми можна звернутися щоб отримати необхідні консультації з цього питання та заповнити заявку на реєстрацію: м. Кіровоград, вул. Глінки, 2 каб. 15. Також отримати додаткову інформацію можна за номером телефону 36-69-52 або на сторінці сайту acskidd.gov.ua.