У Кіровограді місцеві активісти закликають чиновників відчути на собі життя в інвалідному візочку. Людям з обмеженими можливостями незручно пересуватися центром міста: відсутні пандуси, транспорт, немає вбиралень та облаштованих входів до магазинів, аптек, банків та, навіть, державних установ.
Аби змінити ситуацію та привернути кіровоградських чиновників і політиків до проблеми безбар`єрності, інваліди організували акцію "Доступність для всіх".
Активісти кількох громадських організацій, які займаються питаннями "доступності", досліджували це питання і в інших містах. Кажуть, в Кіровограді це питання є запущеним.
Найбільша проблема, з якою зіштовхнулися інваліди у Кіровограді, - тротуари, а точніше, відсутність з'їздів з пішохідних доріжок. Також їм важко пересуватися містом, адже громадський транспорт під візочки не облаштований, а соціальне таксі для постійних перевезень не призначене. До того ж мамам дітей-інвалідів у таких перевезеннях взагалі відмовляють.
Кіровоградський міський голова Андрій Райкович наголошує: скоро транспортні муки скінчаться. Щойно проведуть тендер, місту закуплять 20 тролейбусів, облаштованих пандусовими підйомниками.
А от 17-річного Сергія вражає людська байдужість. Хлопець на вулицю виходить не часто, адже більшості містян байдуже до того, чи може дитина-інвалід, наприклад, піднятися на тротуар чи заїхати в магазин.
Питаннями "доступності" та безбар`єрності по суті мав би займатися Комітет забезпечення доступності інвалідів. Однак у Кіровограді останнім часом його не збирають. Засідання, яке мало відбутися у травні, перенесли з кінцями. Інваліди звернулися до Кіровоградського міського голови з проханням залучити і їх до роботи Комітету.
Кіровоградський міський голова активістів вислухав і пообіцяв обмізкувати зі своїми заступниками, як покращити умови для особливих людей.
За дві години проведення акції ні міський голова, ні його заступники, ні жоден з депутатів у інвалідні крісла не сіли, щоб на собі відчути, як то бути людиною, яка не може вільно та безперешкодно пересуватися містом.