Міські депутати завтра продовжать роботу сьомої пленарної сесії Кіровоградської міської ради. Серед питань, що лишились на завершення передноворічної сесії, низка, що стосуються ЖКГ, передає "Акула".
Насамперед завтра депутати розглядатимуть Програму утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста на 2017-2021 роки, а також Програму розвитку дорожнього господарства та безпеки руху в місті на 2017-2021 роки.
Акула вирішила проаналізувати, які об'єкти внесли до Програми утримання, благоустрою та розвитку ЖКГ на наступний рік, й округи яких політичних сил найбільше отримають бюджетних вкладень.
Програмою передбачено видатки на капітальні ремонти дахів, внутрішньобудинкових та зовнішніх електричних мереж, а також внутрішньодворових доріг. Аналіз усіх об'єктів дав можливість побачити, що частина депутатів на наступний рік не матиме змоги вирішувати проблеми своїх виборців, адже їхніх об'єктів у програмі просто немає. Мова йде про радикала Михайла Демченка, батьківщинця Романа Колісніченка, свободівця Геннадія Маламена, депутатів від "Опозиційного блоку" Анна Ніжнікова і "Нашого краю" Григорія Сергієнка, а також депутата від БПП "Солідарність" Валентину Яремчук. Відсутність об'єктів по округу, від якого обиралась Валентина Яремчук, зрозуміла, адже селище Нове має власний бюджет і самостійно розробляє профільні програми. А от чому обділили решту названих депутатів, питання залишається відкритим. І на нього може бути лише дві відповіді: або депутати не подавали своїх пропозицій, або ті пропозиції не взяли до уваги.
Натомість моніторинг об'єктів показав, що обділили не тільки окремих депутатів, а й фракції. Одразу прослідковується зв'язок із останнім призначенням секретаря міської ради від фракції "Наш край". У 2017 році саме ця фракція разом з депутатською фракцією партії "Рідне місто" (обидві утворюють депутатську групу "Рідний край") отримають значну частину капітальних ремонтів у житловому фонді, освітленні та внутрішньобудинкових дорогах.
По партіям
Create column charts
Депутати з найбільшою кількістю підрядів
Create pie charts
Покрівля/Освітлення
Create pie charts
"Ми враховували звернення громадян, подання керівників ЖЕО, доручення міського голови з особистого прийому громадян, подання депутатського корпусу, напрацювання в управлінні житлово-комунального господарства. Усе це було зведено в одну єдину програму, що стосується капітального ремонту дахів. Аналогічно ми створювали програму ремонту доріг. Ми не ділимо дороги і покрівлі за депутатами. Ми звертаємось до депутатів, пропонуємо включити до програми список проблемних питань, що є в них на виборчому окрузі. У нас надзвичайно зношені інженерні мережі і дахи. Для того, щоб відремонтувати капітальним ремонтом всі ці об’єкти, потрібен не один бюджет, а декілька бюджетів. Ми вибираємо ті об’єкти, які конче необхідно ремонтувати саме в 2017 році. Програма розписана 2017-2021 рік і об’єкти, які напрацьовані управлінням, депутатським корпусом розподілені по всіх роках. Тобто якийсь об’єкт може зачекати й обійтися поточним ремонтом, натомість інший потребує негайного і першочергового втручання", - прокоментував Віктор Кухаренко.
До програми можуть внести правки на завтрашньому засіданні, однак навіть за їх наявності програма не змінить свого "політичного обличчя". Відсутність у програмі цифр, себто сум, які витратять на ті чи інші об'єкти, не дають можливості об'єктивно стверджувати, що партії-лідери за кількістю передбачених у програмі об'єктів отримають більше бюджетних коштів наступного року. Тому без надії таки сподіваємось, що жителі усіх мікрорайонів наступного року відчують на собі реалізацію цієї програми. Вона ж, як видно з її назви, розрахована на 5 років.