Кіровоградщина, хвойні дерева, горщики. новорічно-різдвяні свята

Хвойні дерева у горщиках: як доглядати та висаджувати в землю?

20.12.2021 | 11:00
181

Як доглядати та висаджувати хвойні дерева у горщиках? Чи екологічніше їх купувати до новорічно-різдвяних свят?

На ці питання відповіла інженерка з лісових культур Чорноліського лісгоспу в Кіровоградській області Олена Кирпа, передає "Акула".

Найчастіше жителі Кіровоградської області купують в горщиках ялини і сосни, розповіла Олена Кирпа. Через специфіку кореневої системи, для сосен потрібен великий горщик, для ялин – менший:

”Ялина європейська або блакитна, зрідка – канадська. Сосни – кримська або чорна. Є безліч декоративних форм цих рослин, тому вибрати є з чого. Рідше купують ялівець колоновидний, він більш компактний і зручний для розміщення в помешканні”.

В горщиках – дорожче

Ціна дерева в горщику вища за ціну зрубаного дерева тому, сказала Олена Кирпа, що потрібно оплатити роботу людини, яка викопає це дерево:

”Викопувати слід з грудкою землі, пересадити у горщик. За одну зміну, щоб все зробити правильно, працівник лісгоспу може викопати і пересадити сім-вісім дерев. Плюс вартість самого горщика”.

Догляд

Заносити дерево з вулиці в приміщення треба, створивши умови поступового температурного переходу, в межах 5-10 градусів:

”З вулиці – на балкон, звідти – в квартиру, наприклад. Тобто поступово. Тримати дерево потрібно подалі від обігрівачів, батарей, де повітря пересушене”.

Доглядаючи за сосною чи ялиною в горщику, слід забезпечити постійне зволоження землі. Тримати таку рослину в приміщенні рекомендують не більше десяти діб:


”Виносити теж треба поступово, з перепадом температур, тепер вже в бік зменшення, в межах 5-10 градусів. Якщо не виносити, то тримати в належних умовах, в біль-менш теплому приміщенні, аж до весни”.

Висаджувати чи ні

Висаджувати у відкритий ґрунт дерева можна і взимку, якщо земля не мерзла, сказала Суспільному Олена Кирпа. Але традиційно це роблять навесні:

”Якщо ж дозволяє ситуація – є присадибна ділянка, наприклад – можна цю ялину чи сосну тримати в горщику постійно, не висаджуючи, до наступного року. Але слід забезпечити належним доглядом, поливом і підживленням. Є спеціальні добрива для хвойних рослин, серед яких пролонговані, що вносяться рідше. Ідеально – занурити горщик з рослиною в землю, тоді в спеку коріння не буде перегріватись”.

Зі слів інженерки, висаджувати дерево слід на початку весни, до початку сокоруху в рослинах, і поливати двічі на тиждень. За умови належного догляду, дерево ростиме багато років. Максимальна висота таких дерев – півтора метра.

Чи екологічніше купувати дерево в горщику

Усі сосни і ялини, які продають зрубаними перед новорічно-різдвяними святами, ростуть на спеціальних промислових плантаціях протягом восьми років. Зі слів Олени Кирпи, їх вирощують на продаж:

”Тому їх вирубка не несе екологічних наслідків. Але з точки зору лояльності до рослин – дерево в горщику більш підходяще. Цим і обумовлений ріст попиту на них. Але це й більша відповідальність, бо за ними треба доглядати, щоб рослина не загинула”.


22.01.2022 10:00
У субoту, 22 січня, в Україні відзначають День Сoбoрнoсті. Це святo щoрічнo відзначається 22 січня, у день прoгoлoшення в 1919 рoці Акта Злуки Українськoї Нарoднoї Республіки та...
21.01.2022 17:23
Ярмарoк у Дендрoпарку! Четвер - П’ятниця — 17:00 - 21:00 Субoта - Неділя — 11:00 - 21:00 Вас чекають найсмачніші бургери та картoпля Фрі у нашій улюбленій LOVtoeat! І звичайнo без...
21.01.2022 16:46
Дo Дня Сoбoрнoсті заступник гoлoви Кірoвoградськoї OДА передав Книгу пам’яті дoбрoвoльців – захисників України дo краєзнавчoгo музею. Тепер вoна дoступна для всіх − як нагадування прo...
21.01.2022 16:10
Від 01 січня 2022 рoку закінчується перехідний періoд і застoсування РРO платниками єдинoгo пoдатку другoї-четвертoї груп стає oбoв’язкoвим.На це звертають увагу підприємців oбласнoгo центру...
21.01.2022 15:32
Із 01 січня пoтoчнoгo рoку набули чиннoсті нoві  ставки туристичнoгo збoру на теритoрії Крoпивницькoї міськoї теритoріальнoї грoмади, щo були затвердженні рішенням Крoпивницькoї міськoї...
Елеватор КЗК