Кіровоград вважається зоною помірно континентального клімату , де природа завмирає в кінці вепесеня, а пробуджується у другій половині березня. Та останні десятиліття істотно змінили цю шкалу. У місті традиційно стоїть довга тепла осінь, а зима не дуже морозна і малосніжна або товстий шар снігу лежить недовго, як цього року. Досить часто посеред календарної зими встановлюється настільки тепла погода,що не можна зрозуміти, яка це пора року.
Ось і у середині лютого 2016-го зовсім не по сезону на поверхню вилізли проліски і зацвіла ліщина( фундук). Причому зроблені ці знімки не на прогрітому сонцем пагорбі, а в затіненому дворі в самому центрі Кіровограда. Цвітіння почалося мініінмум на два тижні раніше звичних навіть для теплих весен строків. Квіти виткнулися на поверхню, але не розпустилися ,бо знову похолодало. Такий початок вегетації рослин характерний для клімату на узбережжі Середземного моря( сухі субтропіки).
«Вину» за зимові весни покладають на глобальне потепління,яке, на думку деяких дослідників, є невідворотним і відбувається через надмір викидів в атмосферу відходів промисловості та автомобільних вихлопів. Тим часом серйозні вчені зазначають,що діяльність людини впливає на зміни клімату мінімально. У 20 столітті і на початку 21-го після виверження вулканів на Гавайях, в Індонезії та Ісландії у повітря викидалося стільки пилу, попелу та сажі,що смог висів над усією планетою роками. Заводський дим порівняно з цим нещастям - то дрібниці. Періоди тривалих похолодань та потеплінь - циклічні і залежать від сонячної активності. Досить згадати, що в історії планети Земля було кілька льодовикових періодів, був колись покритий кригою( а також океанською водою) і Кіровоград.
Так що нинішнє потепління - явище тимчасове. Тим більше що природа таки вирівнює баланс середньорічної температури за рахунок затяжних холодних весен, коли невисока температура тримається аж до кінця квітня, а потім може раптово настати літня спека. Кіровоградці пам’ятають , як кілька років тому в заключні дні березні місто накрив буран з морозом і товстий шар снігу випав уже на зелень та квіти.
Нинішній березень, за прогнозами синоптиків, практично не відрізнятиметься від грудня чи цьогорічного лютого.