Усім відомий факт, що діти на Кіровоградщині - обдаровані, безмежно талановиті та розумні. Вже вісім років відмінників у навчанні та переможців різних конкурсів всеукраїнського та міжнародного рівнів визнають ще й офіційно, і нагороджують званням "Дитина року".
З переможцями цьогорічного конкурсу "Дитина року" спілкувалася кореспондент "Акули".
Міський конкурс проводить відділ сім’ї та молоді Кіровоградської міської ради з 2008 року. Головною метою "Дитини року" є відзначення високим званням дітей, які своїми досягненнями прославили місто, утвердили авторитет області на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
Зазвичай щороку встановлюється десять звань "Дитина року" у п’яти номінаціях: "За досягнення у навчанні", "За спортивні досягнення", "За творчі досягнення", "За особисту мужність" та "За розвиток дитячого громадського руху". У цьому році в міськраді визначили дев’ять переможців. За відсутності конкурсантів у номінації "За особисту мужність" дві нагороди вирішили долучити до найбільш активних номінацій: спорт та творчість.
Цьогоріч у конкурсі взяли участь 23 кандидати, розповіла начальник відділу сім’ї та молоді Кіровоградської міської ради Людмила Дорохіна.
"Для відбору переможців існують одні й ті ж критерії протягом усіх років існування конкурсу. Для кожної номінації свої критерії відбору. "За досягнення у навчанні" дитина повинна бути відмінником та за плечима мати перемоги, призові місця на всеукраїнських та міжнародних предметних олімпіадах. Конкурсант у номінації "За спортивні досягнення" повинен бути переможцем на чемпіонатах та першостях України, Європи, світу, а також займати призові місця на Олімпійських іграх. Для перемоги у номінації "За творчі досягнення" конкурсант має здобути звання лауреата, переможця на Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях або інших заходах мистецького спрямування. У номінації "За особисту мужність" дитина повинна проявити відвагу та ініціативу під час врятування життя людині чи ліквідації надзвичайної ситуації. Відзнаку "За розвиток дитячого громадського руху" отримують номінанти, які зробили внесок у залучення школярів до роботи в громадських організаціях, впровадження соціально-значущих програм та заходів", - розповіла Людмила Дорохіна.
Переможцями у
номінації "За досягнення у навчанні" стала учениця дев'ятої гімназії Марина Кахнова
та учениця навчально-виховного комплексу "Кіровоградський колегіум" Айнура
Алієва. Перемогу у номінації "За спортивні досягнення" отримав вихованець комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №3 Ігор Свірідов, вихованка
Кіровоградської обласної федерації тхеквондо ITF
Лілія Діордієва та вихованець першої спортшколи Владислав Шутко. Нагороду в номінації "За творчі досягнення" отримала учениця
Кіровоградської музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Аріна Сесмій, учениця Кіровоградської
музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса Анастасія Решетняк та вихованка Кіровоградського обласного
центру дитячої та юнацької творчості Дар’я Яцина. У номінації "За розвиток
дитячого громадського руху" переможницею стала учениця Навчально-виховного
комплексу "Кіровоградський колегіум" Дар’я Сустрєтова.
А тепер трохи про самих переможців.
Журналістика – це вже не хобі, це професія.
Юний журналістикознавець Айнура Алієва, яка перемогла в номінації "За досягнення у навчанні", зайняла третє місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук.
"Журналістику я обрала не випадково. У восьмому класі я зрозуміла, що хочу займатися саме цією справою, адже це спілкування з людьми. Мені подобається порушувати певні проблеми та вирішувати їх, цим самим приносити користь людям. Наукову діяльність я обрала тому, що наука допомагає структурувати певні нюанси та глобально їх вивчати. Тема моєї наукової роботи була саме екологічною ("Екологічна журналістика України: компаративний аналіз", - ред.), я цим займалася протягом чотирьох років навчання в Малій академії наук і цю тему в ЗМІ я розкрила максимально. Журналістика – це вже не хобі, а професія. У мене три роки досвіду на телебаченні у програмі "12 балів" та один рік я працюю позаштатним кореспондентом "Нової газети". Задля своєї перемоги я зробила все, що від мене залежало", - розповіла Айнура.
Пишається своєю ученицею і науковий керівник секції журналістики Малої академії наук Ірина Ткаченко:
"Айнура є прикладом цілеспрямованої особистості. Мені пощастило працювати з нею впродовж чотирьох років в Малій академії наук. За цей час відбувся потужний особистісний науковий ріст Айнури, і ті результати, які в неї вже є – цілеспрямована робота над собою, амбітні цілі та колосальна робота задля їх досягнення. Я поважаю її за чесність, працелюбність і відданість своїм мріям".
У майбутньому я можу стати математиком!
Анастасія Решетняк, переможниця у номінації "За творчі досягнення", постійний лауреат різноманітних конкурсів.
Анастасія Решетняк, переможниця у номінації "За творчі досягнення" у спілкуванні з кореспондентом "Акули" розповіла про цікавинки зі свого життя.
"Музика спочатку була просто хобі. Я ніколи не думала, що колись стану бандуристкою, так як записуватись в музичну школу я прийшла на гітару та фортепіано. Але так склалася доля, що я стала займатися бандурою. Протягом цього етапу життя я брала участь у багатьох конкурсах, фестивалях та займала призові місця ("Волинський Кобзарик" - перше місце, "Провесінь" - три роки поспіль займала друге місце, Конкурс композиторів – перше місце, "Тріум-фест" - перше місце (досить?, - скромно запитала Настя, прим. ред.). Що стосується школи, то поєднувати важко, але виходу немає. Бувають такі ситуації коли вчиш і перед концертами і за кулісами. Доводиться доганяти, вчитися додатково. В майбутньому я б хотіла здобути професію пов’язану з математикою. Поки мені запропонували йти музичним шляхом та запросили до Музичного інституту імені Глієра. Це шанс в житті і я хочу спробувати. Я вдячна викладачам та батькам, які так багато в мене вклали", - каже Анастасія.
Ідея взяти участь Анастасії у конкурсі належала Валентині Ревенко - директору музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса. Директорка розповідає, що їх школа широко представлена переможцями у конкурсі "Дитина року" і вже мають шість перемог. Цьогоріч кількість переможців поповнилася.
"Це пріоритетна справа представляти майбутніх елітних музикантів своєї школи на конкурсі "Дитина року". Наша учениця, яка бере участь у конкурсі, володіє бандурою. Настя наполеглива, гарно вчиться у школі, відповідальна. Вона отримала запрошення на "Країну мрій", де мала півгодинний сольний концерт. Цього року на фестивалі "Класік-проект" виконувала твір Ярослава Джуйса разом з ударними інструментами. Обдарована, талановита, займається складанням музичних творів і вже має друкований збірник своїх робіт. У неї безліч перемог та нагород. У її становленні, як музиканта, велику роль відіграла викладач Тетяна Поліщук. Це легендарна особа нашого міста. Щороку її учні стають лауреатами Всеукраїнських конкурсів", - розповіла про свою вихованицю Валентина Ревенко.
Моя мрія стати військовим перекладачем!
Наступна співрозмовниця - переможниця у номінації "За спортивні досягнення" - вихованка Кіровоградської обласної федерації Тхеквон-до ITF Лілія Діордієва.
"З чотирьох років я займалася спортивною гімнастикою. У вісім - вирішила залишити спорт, але через два місяці перебування вдома, знову потягнуло до активного життя. Тренер Ігор Зюнзя запропонував прийти спробувати позайматися в його секції Тхеквон-до ITF. І я пішла. Проста спроба переросла у величезне захоплення, яке стало життям. Цим видом спорту я займаюся вже шість років. Батьки підтримали мій вибір. Тренування проходять чотири-п’ять разів на тиждень, перед змаганнями може бути частіше. Поза межами спорту, з п’яти років я займаюся англійською мовою – це дуже допомагає у виїздах за кордон та у спілкуванні з іноземцями", - поділилася особистим Ліля.
Лілія Діордієва з 2011- 2016 – чемпіонка області, 2015-2016 – чемпіонка України, другий рік у збірній Європи, учасниця чемпіонату Європи 2015.
Тренер Лілії, президент СК "Ван Вей" Ігор Зюнзя з гордістю розповідає про свою підопічну.
"Я лише підштовхнув Лілю подати документи на участь у конкурсі, все останнє – це її заслуги та досягнення. В минулому році на чемпіонаті Європи вона завоювала четверте місце, в цьому році – бронзу. Це досягнення для міста та області. Вона ставить собі мету і вперто йде до неї. Потенціал у неї величезний, тому всі її успіхи попереду. Зараз в неї червоний пояс, попереду чорна нашивка та чорний пояс. Але по результатам, які вона показала за останні два роки, в неї є всі шанси здати одразу на чорний пояс. Зараз Ліля стала юніоркою (14 років) і може поїхати на чемпіонат світу", - говорить тренер.
Майбутнє Кіровоградщини за талановитими дітьми. Саме вони удосконалюють цей світ та відкривають безліч нових можливостей, здобувають перемоги та доводять оточуючим, що немає нічого неможливого.
Колектив "Акули" від щирого серця бажає нових досягнень та перемог, як в улюбленій справі, так і в житті.
Підготувала Аліна СУКОВАЧ.