На сьогоднішній сесії Кіровоградської міськради розглянули колективний запит депутатів, у якому народні обранці закликали знизити поріг сум, на які необхідно закуповувати товари та послуги, а також замовляти роботи.
Про це інформує кореспондент "Акули" з сесійною зали.
Депутатський запит зачитав Олександр Цертій. У запиті йдеться, що скасування порядку застосування електронних закупівель через "Prozorro" виконкомом є порушенням і спричиняє корупційні ризики. Закон україни "Про публічні закупівлі" встановлює обов'язок для закупівель на суму від 200 тис грн, однак нове рішення виконкому, яке просять підготувати депутати, дасть можливість замовляти через систему роботи, послуги та товари на суму від 30 тис грн.
Питання викликало значні дискусії. Депутат Олег Краснокутський прокоментував, що прийняття такого рішення не належить до повноважень місцевих депутатів. Депутат Віктор Ксеніч говорить, що використання цієї системи вже є кроком вперед, а зміни, що пропонуються, фактично будуть змінювати закон.
Депутати Рафаель Санасарян і Володимир Смірнов наголосили, що прийняття цього рішення дасть можливість ефективно й прозоро використовувати бюджетні кошти. Начальник юридичного управління міськради Марина Смаглюк відзначила, що сьогодні законодавець врегулював усі закупівлі, у тому числі допорогові. А той порядок, що був скасований і про який говорять депутати, був прийнятий до прийняття закону "Про публічні закупівлі" і суперечив новоприйнятому закону.