На порядок денний виносилося 2 гострі питання. Перше - «Про надання правової оцінки діям керівництва ВАТ “Кіровоградгаз” щодо відключення від газопостачання теплогенеруючих підприємств міста», а друге - «Про звіти керівників Кропивницького відділу поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області та управління патрульної поліції в м. Кропивницькому щодо подій під стінами ВАТ “Кіровоградгаз” 14, 15, 16 березня 2018 року».
Метою цієї сесії була можливість почути всі сторони конфлікту, який виник навколо ВАТ «Кіровоградгаз». Очільник міста зауважив, що порядок денний складений таким чином, щоб дати оцінку подіям, які сталися 14,15 та 16 березня.
Нагадаємо, що ВАТ «Кіровоградгаз», зловживаючи своїм службовим становищем, 14 березня 2018 року, у відповідності до проведеного попередження, проведено відключення від газових мереж газоспоживаючого обладнання котелень ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Причина відключення - непогашення заборгованості та в зв’язку із відсутністю підтвердженого обсягу природного газу на другу декаду березня 2018 року.
Починали роботу, згідно регламенту, з озвучення депутатських запитів. Сергій Капітонов, керівник фракції «Свобода», зачитав уривок зі звернення до міського голови групи депутатів щодо скликання позачергової сесії, де вказано, що громадські діячі та міські чиновники намагалися потрапити до керівника ВАТ «Кіровоградгаз», але безрезультатно.
У зверненні також зазначено, що 14 березня 2018 року в місті сталася надзвичайна подія: ВАТ «Кіровоградгаз» за борги відключило котельні, які належать підприємству ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Через що півміста залишилося без тепла. Це наглядний приклад того, що люди стають заручниками фінансового шантажу.
«На жаль, ми сьогодні маємо уряд олігархів, яким байдуже до проблем українців», - додав депутат.
Депутатський запит Капітонова щодо початку процедури інвентаризації та повернення до комунальної власності міста Кропивницького цілісного майнового комплексу, переданого в оренду ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» у зв’язку із великою заборгованістю та несвоєчасними розрахунками останніх з постачальниками енергоресурсів не викликав особливого інтересу з боку депутатів міської ради, які пропонували поетапного вирішення цього питання, тому вони його не підтримали.
Андрій Райкович пояснив, що підняті питання мають право на чіткі відповіді. А зазначені події мали ознаки надзвичайної ситуації.
«ВАТ «Кіровоградгаз» прийняли адміністративні рішення не на користь міста. Тому і такий резонанс і обурення з боку громади, особливо в холодний період. Законодавчою базою України не дозволено відключати котельні, які здійснюють опалення багатоповерхових будинків і комунальних закладів. В цьому і є сутність проблеми», - зазначає Райкович. І додає, що цієї суботи відбудуться переговори за участю міського голови та голови правління «Кіровоградгаз», а також керівництва НАК «Нафтогаз».
Очільник міста вважає передчасним розірвання договору з дочірнім підприємством ЦНТІ УНГА про аренду майна КП «Теплоенергетик» і пропонує дослухатися до цієї пропозиції, розглянувши питання про звіт ЦНТІ УНГА на плановій сесії 29 березня в розрізі тих переговорних процесів, які відбудуться протягом тижня, і прийняти найбільш правильне рішення.
«Не можна махати шашкою, не бачачи обличчя ворога», - коментує Андрій Райкович.
Заступник міського голови Олександр Мосін озвучив суть питань, які були поставлені депутатами, а також їхніми помічниками. Він обурений ситуацією з ВАТ «Кіровоградгазом», запевняючи, що звинувачення у заборгованості є безпідставними, оскільки поточна заборгованість є частиною робочого процесу і вчасно гаситься в кінці кожного місяця. За словами Мосіна, Кропивницький посідає перше місце серед міст України по стану розбалансованості в системі теплопостачання, і цю проблему треба вирішувати.
Фракція БПП «Солідарність» підтримала позицію міського голови Андрія Райковича та його проект рішення.
«На нашу думку політику шантажу, до якої вже не вперше вдається «газовий монополіст, є неприпустимою. Наша фракція вважає такі дії ВАТ «Кіровоградгаз» та особисто пана Гладкого не просто цілеспрямованою підривною діяльністю державної політики в енергетичному секторі, а реальним злочином перед мешканцями багатотисячного міста», - зазначила депутат фракції Валентина Яремчук.
Пані Яремчук повідомила, що народний депутат Костянтин Яриніч з парламентської трибуни звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням втрутитись у дану ситуацію, а також невідкладно звернувся до Генеральної прокуратури, Національно поліції та СБУ з вимогою провести перевірку щодо законності дій газового монополіста. В результаті цих звернень проти посадової особи Кіровоградгазу відкрито два кримінальні провадження за ознаками зловживання службовими повноваженнями.
Проект рішення «Про дії керівництва ВАТ "Кіровоградгаз" щодо відключення від газопостачання теплогенеруючих підприємств міста» був підтриманий депутатами міської ради.
У процесі розгляду другого питання сесії начальник Кропивницького відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Дмитро Авдієнко висловився з приводу ситуації, яка відбулася під стінами ВАТ “Кіровоградгаз” 14, 15 та 16 березня 2018 року.
«Працівники поліції, перш за все, повинні були здійснювати ( і здійснювали!) охорону публічного порядку біля вищевказаної будівлі, а також на її прилеглій території. Дане завдання було виконане в повному обсязі і не було допущено протиправних дій, а також сутичок між працівниками «Кіровоградгазу», громадою та депутатами, які проводили мітинг», - сказав Авдієнко.
У депутатів на фоні почутих слів виникло багато запитань. Хтось – був обурений, хтось – надав підтримку. І між цими сторонами виник палкий конфлікт, який вичерпався через брак часу. Байдужих зовсім не залишилось.
Звіт начальника поліції, попри всі нюанси, був підтриманий чиновниками.
Додамо, що цієї суботи, 24 березня, відбудуться переговори за участю міського голови та голови правління «Кіровоградгаз», а також керівництва НАК «Нафтогаз» з приводу ситуації, яка відбулася. Про це "Акула" повідомить трохи згодом.