До редакції надійшов лист стосовно ситуації з Центром реабілітації дітей-інвалідів, який останнім часом привертає до себе багато уваги людей. Все з приводу призначення нового керівника закладу. Надаємо лист без змін та правок, як думку, що має право на оприлюднення.
Вже який тиждень не вщухають пристрасті навколо Центру реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів. Батьки вихованців приводять дітей-інвалідів на сесії та виводять на пікети, не шкодуючи ні сил, ні часу, ні навіть власних дітей. А все тому, що хочуть бачити директором закладу Бондарєву Ганну Володимирівну. У своїх гаслах та доводах батьки спираються на те, що пані Ганна теж є матір’ю дитини-інваліда, а, отже, з управлінською посадою справиться, як ніхто інший.
І, здавалося б, позиція батьків зрозуміла, але, якось аж занадто вони відстоюють кандидатуру жінки, яка закінчила природничо-географічний факультет педуніверситету і керівником ніколи не була. Така настирливість і галасливість наштовхує на думку, що все це не з проста… Та й часто останнім часом почали з’являтись неоднозначні статті з цього приводу. А, як відомо, диму без вогню не буває…
Провівши журналістське розслідування, нам вдалося виявити кілька цікавих фактів.
Виявляється, коли пані Бондарєва виконувала обов’язки директора Центру, у закладі відбувалися досить цікаві речі.
Неодноразово у Центрі відбувалися інтриги та створювалась напружена ситуація. Так, дітей, батьки яких не хотіли підписуватись за призначення Ганни Володимирівни директором, перестали запрошувати на свята, стали відноситись упереджено. Про це свідчать звернення батьків, що надсилалися голові Кіровської районної ради.
«Я, Ольхова Ганна Микитівна, - мати дитини-інваліда Ольхової Владислави Олександрівни, хочу повідомити Вас про те, що після зміни керівництва у комунальному закладі «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у м. Кіровограді ради відбувається неадекватне ставлення до дітей, мати яких не підтримала діюче на цей час керівництво центром, а саме, Бондареву Ганну Володимирівну…» (копія звернення додається)
Далі – ще цікавіше. Пані Ганна вирішила схилити на свій бік більшість батьків досить цікавим, але безпрограшним методом. Вона почала через догани звільняти компетентних спеціалістів, а на їх місце призначати мам вихованців закладу.
Так сталося з масажистом – Баранюк Вірою Іванівною. Її було звільнено Ганною Володимирівною через три догани без будь-яких пояснень, яких вимагало від неї керівництво Кіровської райради. Наступного ж дня на її місце було призначено одну з мам, секретаря батьківської ради та дуже активну «мітингувальницю» Любов Скрипніченко.
З цього приводу також є звернення на ім.’я голови Кіровської райради за підписами масажиста В. І. Баранюк, вчителя С. М. Семидєтної та асистента вчителя-реабілітолога М. В. Шмакової
«7 лютого 2016 року (у неділю, що суперечить правилам внутрішнього розпорядку) були проведені батьківські збори, де проводився агітаційний виступ Бондарєвої Г.В. за те, щоб вона була директором Центру, також розглядалися питання про звільнення всіх працівників, які не мають дітей-інвалідів та взяти на роботу батьків» - йдеться у зверненні.
А про відношення до деяких дітей, взагалі, прочитавши, волосся підіймається на голові…
«Але найбільше вразили події, які відбувалися всередині листопада 2015 року, саме тоді, коли на посаді в.о. директора Центру була Бондарєва Г.В., яка прийняла на роботу вчителя-реабілітолога Погребняк Л.С. (яка є дружиною Погребняка Андрія, члена ГО «Серце матері») в першу групу. Я стала свідком, що Погребняк Л.С. міцно тримає за руку лежачого на килимовому покритті Мішу Кондратенка і крижаним голосом повторює «Так не можна!», а дитина плакала, виявляла протест, була емоційно напружена. Це повторювалось неодноразово: на голій підлозі, біля столів для харчування, біля дверей туалетної кімнати, при цьому футболка була задерта, штанці сповзли, голою спиною дитина лежала на підлозі…»
Ну і ще один, досить вагомий аргумент, чому батьки «за». Відповідь у тому ж таки зверненні.
«Бондарєва об’явила батькам, що вони можуть приводити дітей без довідок про стан здоров’я дільничного лікаря та про епідеміологічне оточення. Хочу повідомити, що Бондарєва Г.В. дозволяє деяким дітям відвідувати заклад з сестричкою (яка відношення до Центру не має), і розпорядилась також харчувати цих дітей. І всі продукти списуються на дітей зі списком, які оформлені в центрі як діти-інваліди. (в Центрі зараховано 53 дитини, а ходить відвідують тільки 15-17 – прим.авт.)»
Повний текст звернення наведено нижче.
Таким чином, стає зрозуміло, чому
депутати не «прислухалися» до батьків і проголосували за кандидатуру Лілії
Місюні, яка має профільну освіту і величезний досвід роботи в сфері
соціалізації дітей з особливими потребами. Очевидно, вони знали всі ці
внутрішні проблеми, але не хотіли виносити цей бруд на загал. Неодноразово під
час сесії депутати говорили про тиск батьків та приниження з їх боку інших претендентів на пост директора.
Тож, не все так просто й прозоро з бажаннями батьків вихованців Центру. Дуже прикро, що заради своїх меркантильних інтересів пані Бондарєва з легкістю готова жертвувати хворими дітьми та жорстоко маніпулювати батьками. Ганна Володимирівна добре знає слабкі сторони цих людей, адже в такий складний час заради роботи вони ладні на все.
Такі листи пишуть батьки до Фортечної (колишньої Кіровської) районної ради Кіровограда: