Чим запам’ятається перший рік депутатства третього секретаря міськради Андрія Табалова?

20.01.2017 | 19:00
1951

Кандидат на посаду міського голови Андрій Табалов у 2015 році програв виборчі перегони своїм опонентам, зайнявши третю сходинку. Разом з тим, він заявив, що відстоюватиме інтереси громади у якості депутата Кіровоградської міської ради VII скликання. Займаючись майже рік  лише депутатською діяльністю, обранець очікувано для більшості містян, які слідкують за перипетіями політичного життя в обласному центрі, став секретарем ради сьогоднішнього скликання. “Акула” підсумовує у черговій публікації із серії “Рік депутата” що встиг зробити Андрій Табалов будучи депутатом.

Перейменування не на часі

Чи не основною ініціативою Андрія Табалова і як кандидата на міського голову, і як депутата, було ініціювання проведення референдуму щодо перейменування тодішнього Кіровограда. Мовляв, перейменування не на часі, а громадяни взагалі вважають, що змінювати назву міста взагалі непотрібно. З подібними зверненнями про проведення референдуму Табалов звертався до Верховної Ради, додаючи до нього і підписи містян. Закликав підтримати ідею проведення референдуму на тему перейменування Андрій Табалов і ставши депутатом. У січні 2016 року депутати в сесійній залі підтримали звернення до Верховної Ради про відтермінування перейменування міста.  Місцевий референдум так і не провели, оскільки законодавчих підстав для його організації не існує, однак місто перейменували, хоча й останнім в Україні,  попри звернення міських обранців.

Дисципліна

Андрій Табалов пройшов до міської ради як перший кандидат політичної партії ,,НАШ КРАЙ” в Кіровоградській міській раді, тож є членом депутатської фракції, сформованої семи обранцями від цієї партії. Опікується 42 округом, що охоплює мікрорайон Велика Балка, а також як секретар першим округом (вул Жадова), який залишився без депутата. Також він співголова депутатської групи ,,Рідний край” в міській раді. Наразі працює у складі робочої групи, яка розробляє проект нового Статуту територіальної  громади міста. До обрання на посаду секретаря він був членом постійної комісії з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку. Згідно інформації, що надало на запит «Акули» управління апарату ради, за перший рік роботи (з листопада 2015 по листопад 2016 року) Андрій Табалов пропустив 4 із 10 засідань комісії. Також обранець пропустив два пленарних сесійних засідання міської ради.

За перший рік роботи міськради нового скликання депутат подав 7 депутатських запитів, які стосувались надання матеріальної допомоги, повідомило управління апарату ради. Окрім того Андрій Табалов підтримав колективний запит групи депутатів, що подавав його однопартієць Вадим Дрига, щодо ремонту дорожнього покриття провулку без назви, що проходить від вул. Нижня П’ятихатська, 16 до вул. Верхня П’ятихатська, 25. Згідно оприлюдненого звіту депутата на сайті міської ради, ним було направлено приблизно 30 депутатських звернень за результатами зустрічей з громадянами у своїй приймальні. Вони стосувалися матеріальної допомоги на лікування, сприяння в організації різних заходів та вирішення різноманітних питань.

Відзначився Андрій Табалов порушенням дисципліни депутата. У вересні минулого року фракція “Наш край”, членом якої і є Табалов, зголосу внесла пропозицію зняти з посади тодішнього секретаря ради Сергія Бойка і запропонувала замість нього свого однопартійця. Того ж дня Андрій Табалов напише у своєму Фейсбуці, що для нього це було повною несподіванкою, однак перед тим, під час сесії, візьме участь у гoлoсувaннi зa включення дo пoрядку деннoгo питaння прo oбрaння себе ж секретaрем мiськoї рaди, a пoтiм візьме учaсть у тaємнoму гoлoсувaннi прo свoє oбрaння. Управління захисту економіки в Кіровоградській області побачило в діях Андрія Табалова правопорушення і склало відносно нього протокол про вчинення ним адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.1,2 ст.127-7 КУпАП. http://akulamedia.com/sekretarja-kirovogradskoi-miskoi-radi-andrija-tabalova-zvinuvachujut-v-koruptsiiinih-dijah-dokumenti Розгляд адмінсправи мав початися у Ленінському райсуді 17 січня, однак двічі вже був перенесений то через неявку самого депутата, то через зайнятість суду.

Відкритість депутата

Андрій Табалов має громадську приймальню, яка знаходиться за адресою:  вул. Шевченка, 60, (колишній хлібзавод ,,Паляниця”). Прийом громадян проходить у третій четвер місяця. У міській раді прийом секретаря проходить у перший і третій четвер місяця з 9.00 до 11.00. На сторінці депутата на оновленому сайті міської ради можна побачити його мобільний телефон та електронну пошту.

Депутат має особисту сторінку у Фейсбуці, якою користується. До обрання на посаду секретаря Андрій Табалов більш активно користувався соцмережами, публікуючи як вітання, так і особисті фото. На початку роботи ради нового скликання депутат активно критикував роботу міської ради. У стрічці можна було прочитати його критичні дописи про неправильний підхід чиновників у підготовці профільних програм, наприклад Програми природоохоронних заходів місцевого значення, про нефахову роботу і “сумнівну діяльність” заступників міського голови, про надмірні амбіції депутатів і Андрія Райковича у сесійній залі, неефективну роботу сесій міськради і подібне. Однак ставши секретарем ради критика зі сторінки депутата зникла. Її змінили вітання й подяки, наприклад, комунальникам чи операторам “гарячої лінії” міського голови.


На окрузі депутата знають переважно жителі середнього віку й пенсіонери. Серед зроблених на окрузі справ виборці відзначають встановлені Андрієм Табаловим дитячі майданчики. Пенсіонери розповідають про обіцянку депутата відкрити на окрузі аптеку.

Депутатські ініціативи

У Фейсбуці депутата є багато дописів, присвячених спорту. Це і не дивно, адже Андрій Табалов сам є спортсменом, до обрання на посаду секретаря був Президентом Кіровоградсьої обласної федерації з дзюдо. Депутат регулярно долучається до спортивних заходів міста та відзначення чемпіонів і переможців у різних видах спорту. Окрім того за його ініціативи в місті щороку до Дня прапора чи Дня незалежності України проходить загальноміський пробіг, до якого долучаються сотні містян.

Головний пріоритет у своїй депутатській діяльності Андрій Табалов поставив на проблеми ЖКГ міста. Перебуваючи в опозиції, депутат критикував бездіяльність окремих чиновників у цьому питанні. На власному окрузі у перший рік роботи працював саме у цьому напрямку. Згідно звіту депутата, під час місячника довкілля допомагав жителям Великої Балки із прибиранням стихійного сміттєзвалища, виготовленні дошок оголошення, облаштування території навколо дитячих і спортивних майданчиків, посадкою і побілкою дерев.

На окрузі минулоріч було встановлено дитячі майданчики на перехрестях вулиць Світла – Шевченка, вулиць Шевченка – Сєдова та на вул. Криничуватій, яке приурочили до дня захисту дітей. За підтримки управління міськради виконано грейдерування та ямковий ремонт доріг на  вулицях Шевченка,Сєдова, Криничувата, Галушкіна, Світлогорська, Колодязна та провулках Спаський, Степовий, Ананіївський . Депутат регулярно підтримує дітей з обмеженими можливостями в організації для них заходів і таборів.

“Минулого року я став секретарем міської ради, тож маю більше повноважень, ніж у мене було раніше. Звичайно, ці повноваження я використовую для того, аби виконати пункти своєї передвиборчої програми разом з членами моєї команди. Вдалося ініціювати більш масову звітність депутатів, започаткувати такі звіти за участі начальників управлінь і директорів комунальних підприємств, адже не всі питання округу вирішуються депутатами. Прийняте рішення про про звіти голів комісій, на підставі яких можна розглядати рішення про їх подальше перебування теж вважаю досягненням. Це абсолютно правильне і прозоре рішення для громади, яке діє також у Чернівцях, але не приймається деякими нашими депутатами. Ми почали краще розглядати депутатські запити, наразі скарг щодо розгляду запитів від депутатів не надходить, хоча до моєї каденції секретаря їх було багато”, - розповів “Акулі” про свої досягнення першого року роботи Андрій Табалов.

Плани на 2017-й

У 2017 році Андрій Табалов планує вирішувати як проблеми округів, так і покращувати роботу депутатів і міської ради. Серед планів на посаді секретаря - спільне обговорення з депутатами важливих проблем міста під час депутатських днів та прийняття ефективних рішень, підвищення прозорості ради шляхом запровадження онлайн-трансляцій усіх комісій, які збираються в раді. На округах пріоритетними для депутата стануть проблеми ЖКГ і транспорту, адже вони найбільше турбують жителів Великої Балки і Жадова.

“Дорожнє покриття, освітлення, транспортне сполучення - найбільш важливі проблеми на Балці. Люди скаржаться, що маршрутки їздять не за графіком і не возять пільговиків. Опікуюсь тим, щоб зробити на окрузі аптеку, бо жителям округу просто немає де купити ліки, а поїхати для цього в центр міста дорого. Я веду наразі перемовини з мережами аптек, буду намагатись, щоб цього року це питання було закрите. Стосовно Жадова, то плануємо ремонтувати дахи. Це дороговартісні проекти, адже будинки великі. Працюю і з трьома ОСББ, аби вони змогли отримати фінансову допомогу з бюджету на проведення ремонтних робіт, адже будинки застарілі. Проситиму комунальників оперативно відреагувати на безпритульних собак, які є проблемою на обох округах”, - поділився планами Андрій Табалов.

Свiтлaнa Дубинa
20.01.2022 11:16
Дев’ята сесія Крoпивницькoї міськoї ради прoдoвжить свoю рoбoту 03 лютoгo.Про це повідомили на сайті міської ради, передає "Акула". Друге засідання дев’ятoї сесії Крoпивницькoї міськoї...
25.12.2021 13:10
Ремoнт і будівництвo місцевих дoріг у наступнoму рoці, на щo Кірoвoградщина oтримала фінансoвий ресурс із державнoгo бюджету, мають відпoвідати маршрутам шкільних автoбусів і машин екстренoї...
24.12.2021 11:36
Вчора, 23 грудня, депутати Кірoвoградськoї oбласнoї ради прoгoлoсували за oбласний бюджет на 2022 рік.Кoштoрис oбласті станoвить 2 мільярди 782,9 мільйoна гривень, передає "Акула". На oхoрoну ...
14.12.2021 16:40
Прoєкт бюджету Крoпивницькoї міськoї теритoріальнoї грoмади на 2022 рік став гoлoвним питанням пoрядку деннoгo засідання викoнавчoгo кoмітету міськoї ради сьoгoдні, 14 грудня.Про це повідомила...
09.12.2021 18:00
У Крoпивницькій міській раді відбулися безпрецедентні грoмадські слухання, присвячені oбгoвoренню міськoгo бюджету на наступний, 2022 рік. Перед тим, як міський бюджет затверджуватимуть депутати,...
Елеватор КЗК