Кропивницький, ринки, бізнесмени, продавці, покупці, Європейський, Полоса., Оазіс

Благоустрій ринків, або як у Кропивницькому бізнесмени наживаються на покупцях

22.04.2020 | 16:00
4220

На Кіровоградщині достатньо стрімко популяризується нові форми торговельної діяльності, але своїх позицій не здають прості живі ринки.

В той час як супермаркети та гіпермаркети заполонили міські простори, в умовах швидкого мінливого світу ринки давно б мали себе зжити, але вони процвітають і користуються популярністю як серед містян, так і серед приміських селян.Власники ринків, які зацікавленні в розвитку та цінують своїх покупців  розширяють торгові площі, роблять зручні проходи для покупців, робочі місця для продавців, під’їздні дороги, облаштовані парковки, усі зручності, які потрібні для роботи та зручного бізнесу.В обласному центрі налічується 17 ринків: продовольчі, речові, авто…Сьогодні ми поговоримо не про кількість "точок" з білизною чи огірками, а про те в яких умовах те все продають громадянам. Чи зручно покупцям ходити рядами не викручуючи ноги та не переплигуючи крізь калюжі після дощу, чи можуть вони бути покупцями за різної погоди та інше. Ми покажемо благоустрій території та те, як власники турбуються про продавців та містян.В публікації ми охопимо декілька ринків.Новомиколаївський ринокДостатньо затишна місцинка. Знаходиться в оточенні багатоповерхівок. Є можливість під’їхати та припаркуватися, важливі пандуси на заїздах в ринок.

Всередині, на фоні старих з облізлою фарбою залізних торгівельних місць, новенька тротуарна плитка, якою встелена вся площа ринку. Немає критого павільйону, але достатньо просторо, щоб купити продукти тримаючи в руках парасольку.

Оскільки це невеличкий риночок для "своїх", бо знаходиться, як кажуть, "на районі", то достатньо зручно та справляє не найгірші враження. В оточенні ринку є безліч  магазинчиків продовольчих товарів, аптеки. Загалом все, що потрібно для цивілізації.Полтавський ринокАсфальтовані ряди – це плюс. Мала територія для парковки – мінус.

Один на одному, як гриби, повиростали мафи та магазинчики, які створюють ефект хаосу та безпорядку. В рядах торговці овочами та фруктами виставляють ящики з товаром наполовину проходу. В данному випадку можливості розминутися в негоду, не зачепивши ще одного покупця, немає.

Із зовнішньої сторони є прекрасна місцинка для стихійників. Пиловий або болотяний колапс можна спостерігати там за різної погоди.

А поки карантин і стихійників розганяють стражі правопорядку, під черговим мафом приймають "вітамін Д" собаки та біля смітників вишукують порцію смачненького голуби.Ринок "Босфор"Цей також із серії "на районі"… Але скоріш за все жах і ганьба району. Тут все кричить про те, що ми ненавидимо своїх покупців. А люди, які купують там хоч щось, мабуть, просто себе не поважають, адже район Ковалівки має безліч інших місць, де можна придбати продукти хачування.

Про відсутність парковки й мова не йде, там немає навіть можливості під’їхати до ринку через метрові в ширину ями. 

Всередині й асфальт є, але (від, можливо, бюджетного варіанту, або тут проводились якісь роботи, ) він полущений та побитий. Із зовнішньої частини ринку є клаптики плитки, які арендатори магазинів вистелили біля своїх торгових точок.

Що здивувало -  смітники на кожному кроці й чисті. Тут в одному дворику зустрілися далекий совок і трішки цивілізації. Тут новенька цегла і "євростайл" , а поруч чорні від копоті пропалені двері дешевої наливайки. Від такого вигляду стає моторошно. Можливо, для когось це особливе місце, але воно змушує здригнутися від побаченого.Ринок "Європейський"Зручне розташування ринку, поруч є місце сімейного відпочинку – Дендропарк, є велика парковка та автовокзал – перевага для приїжджих. Поруч зупинки громадського транспорту.

Що одразу стає помітним - чітко окресленні лінії парковки, гарний під’їзд, асфальтне покриття. Вся територія навколо ринка встелена новенькою тротуарною плиткою. Зручно розділені ряди, людям не потрібно блукати довгими рядами в пошуках ручки для крану поміж жіночих суконь. 

Внутрішня територія також встелена плиткою, окресленні межі для продавців, що зручно, бо не заважає покупцям, які стоять один навпроти одного. Тут ви можете повільно робити свої покупки в будь-яку погоду – бо це сучасний ринок з критим павільйоном.

Із зовнішньої сторони безліч магазинчиків, які не вибиваються із загальної картинки. Все продумано до дрібниць. Це комплекс сучасних місць торгівлі  з найширшим спектром товарів та послуг. Ринок по сервісу і якості надаваних послуг може конкурувати з великими торговими центрами, люди можуть купувати товари за більш вигідними цінами.

Власники приклали чимало зусиль, щоб надати цьому ринку цивілізованого вигляду. Це – сучасність.Ринок "Європейський" має свою сторінку у фейсбуці. Це стильно. Є зворотній зв’язок та новинки для покупців. Підприємство кооперативний ринок або "Критий" ринокЧерез дорогу від ринку "Європейського" знаходиться, як його називають в народі, "критий" ринок.

Тут враження відрізняються, як і зручності та благоустрій території. Є гарно асфальтовані ряди з критими павільйонами, які приблизилися до цивілізації, а є місця куди та сама цивілізація так і не дійшла.  Вузькі проходи між рядами, де не можливо пройти не штовхаючи інших покупців, а є ряди де можна "танком проїхати". Тут все неоднозначно: гарно і зручно, а з іншого боку совковість і запах нафталіну.


Величезна територія ринку дозволяє торгувати будь-чим. І лише бувалі знають що і де потрібно шукати, бо все переплутано. В одному ряду можна купити і взуття , і весільну сукню, і набір кастрюль. Вказівники тут поодинокі, тому або "язик до Києва доведе", або поміж рядів в пошуку необхідного.Тут дороговартісні товари поруч із "циганським" ширпотребом.

На одному із входів жіночки одна з поперед одної пропонують поїсти то жарених, то печених пиріжків.Із зовнішньої сторони також все неоднозначно як і всередині. Є приліплені магазини, до яких поки дійдеш можна зламати ноги. Є частина, де плитка була, але щось пішло не так і вона вся побита та розламана.

Обличчя ринку – це ТЦ "Полоса".

Гарний торговий ряд магазинів в одному стилі, величезна вивіска, яка звисока заявляє про себе. Стильні магазини, зручний підхід, парковка, через дорогу парк.Ще один ринок "в трикутнику" "Черемушки".

Він знаходиться на території автовокзалу та поблизу "Критого" та "Європейського" ринків.

Це збірна солянка, бо тут на маленькій території можна придбати все, що НЕпотрібно, але бюджетно та дешево. Ніхто не звертає увагу на те в якому місці продають вінки, зерно чи поруч розсаду. Тут є дешева наливайка для молодих та не дуже чоловіків, які або втекли від лайливих натруджених сільських жінок, або "вічні наречені". Тут на увесь ринок розноситься аромат шашлика, а жіночки на входах із радістю нагодують біляшами.Всередині всюди асфальт, звичайні закриті торгові місця як для продавців одягу, так і відкриті для продавців овочів та всякої всячини.

Ще "Черемушки" - це чи не найулюбленіше місце стихійників. Їх тут завжди було багато. Люди приїздять із сусідніх сіл , викладають на землю увесь асортимент  товару, від картоплі до качок-курей, ставлять ціну дешевше, ніж на ринку, і торгують "з асфальту". Стихійні торговці розтягуються вздовж усього ринку, посеред  мафів та прямо на громадській зупинці. Ринок на Попова

Та ж серія ринків "на районі". Маленькі магазинчики, асфальтоване покриття всередині ринку. Загалом обстановка звичайних торгових місць, але зовнішня частина ринку псує усе позитивне, що є всередині. Немає ні під’їзду, ні дороги.

Біля ринку є велика грунтова територія, яка і виконує функцію парковки. В суху пору пилюка, в дощ – болото, коли сніг заїхати можливості немає.Є магазини, мафи де готують шаурму та хотдоги, а через метр "Церковна лавка"…

В цьому місці наче і є все, що потрібно для життя простої людини, але все в неохайному стані, облущене, занедбане. Територія навколо риночку в жахливому стані.

А поблизу чарівне місце де закохані пари дають обітниці кохання на все життя – ЗАГС."Центральний" ринок

"Центровіше" нікуди. Ринок знаходиться в серцевині Кропивницького. Тут безліч людей проходить за день.

Внутрішня частина ринку поділена на дві частини – в яку вклали гроші, і яка ще не дочекалася свого часу. Частина обкладена плиткою, оновлені торгові місця на овочевих рядах, зручні просторі місця на речових. Є маленькі магазинчики від дешевих до дорогих.

Ця чепурна частина плавно перетікає в ту частину, де із цивілізації є лише асфальт. Хоча, може, то просто бюджетний варіант аренди.

В другій частині ринку є купа залізних "собачих будок". Продавці на нитках натягують плівку, щоб хоч якось уберегтися від сонця – дощу. Вигляду це додає ще страшнішого.

Зовнішню сторону також можна поділити на частини. Головний вхід – виходить на парк. Там все гарно і цивілізовано. Магазини, аптеки – все більш-менш виглядає привабливо. Це головна зупинка громадського транспорту.

Що стосується тих сторін, які не видно, то там кепські справи. Оті "собачі будки" поросли бур’янами, жалюгідний вигляд мають і ті магазинчики, власники чи реалізатори яких там все ж таки намагаються щось продати. Вузенька дорога, яка нагадує карусель та перевіряє на витримку водіїв.

Все ж таки центр міста – можна було б і краще…але маємо що маємо.Хотілося б не оминути увагою торговий центр "Оазіс".ТЦ також можна віднести до торгівлі "на районі", але вона дещо відрізняється від інших.

Місце де хочеться залишати гроші в обмін на якість товарів, обслуговування та гарні емоції. Це затишок та серце району.Гарна, продумана інфраструктура. Місце, де можна не лише купити все необхідне, але й відпочити. Тут все зроблено з любов’ю до покупців: зручні лавки, різнобарвні квітники, декоративні дерева, фонтани. Все це в єдиному контексті.

Велика площа перед магазинами, де проводять свята та гуляють цілими родинами. В цьому місці хочеться зупинитися, випити кави і просто насолодитися атмосферою. Це місце – де поважають та цінують  людей.Поруч Дендропарк та автомийка.

Щодня ринки відвідують  тисячі містян. Тому все повинно розвиватися та слідувати в ногу з часом. Але складається враження, що бізнесмени окрім як набити власні кишені іншої мети не переслідують. Чому про благоустрій міста та зручність для людей думають одиниці? Адже ринок , на відміну від бездушних супермаркетів – це цілий світ зі своєю мораллю, звичаями і традиціями.

Люди повинні цінувати те, що для них роблять, адже куди приємніше коли створені оптимальні умови для зручності продажу та покупки.

Ліна КІРІЧЕНКО.
11.01.2022 19:34
На Кірoвoградщині завершили пoсів oзимих культур під урoжай 2022 рoку.  Про це пoвідoмили у департаменті агрoпрoмислoвoгo рoзвитку Кірoвoградськoї OДА, передає "Акула".Станoм на 11...
25.12.2021 13:10
Ремoнт і будівництвo місцевих дoріг у наступнoму рoці, на щo Кірoвoградщина oтримала фінансoвий ресурс із державнoгo бюджету, мають відпoвідати маршрутам шкільних автoбусів і машин екстренoї...
24.12.2021 11:36
Вчора, 23 грудня, депутати Кірoвoградськoї oбласнoї ради прoгoлoсували за oбласний бюджет на 2022 рік.Кoштoрис oбласті станoвить 2 мільярди 782,9 мільйoна гривень, передає "Акула". На oхoрoну ...
14.12.2021 16:40
Прoєкт бюджету Крoпивницькoї міськoї теритoріальнoї грoмади на 2022 рік став гoлoвним питанням пoрядку деннoгo засідання викoнавчoгo кoмітету міськoї ради сьoгoдні, 14 грудня.Про це повідомила...
09.12.2021 18:00
У Крoпивницькій міській раді відбулися безпрецедентні грoмадські слухання, присвячені oбгoвoренню міськoгo бюджету на наступний, 2022 рік. Перед тим, як міський бюджет затверджуватимуть депутати,...
Елеватор КЗК