Окружна траса довкола Кропивницького з космосу має вигляд груші з хвостиком на півночі. Якщо рушимо звідси на південний схід і проминемо Знам’янську автотранспортну розв’язку ( з космосу має форму ножиць), то невдовзі проїдемо по шляхопроводу над залізницею (перегін між станціями Можарово і Канатово). Ось тут варто зупинитися.По цьому інженерному об’єкту рухається транспорт з траси Т1205 (дорога на Аджамку Нову Прагу, Олександрію),а також з європейських автострад Е584 (з’єднує Полтаву з румунським містом Слобозія) і Е50 (можна доїхати у Францію, Німеччину, Чехію, Словаччину в західному напрямі і аж у дагестанську Махачкалу в східному). Рух інтенсивний, особливо багато важких фур. Чи можуть вони проїзджати шляхопровід безпечно? У цьому з’являються сумніви, коли поглянути на дно конструкції.По - перше, у вертикальних бетонних опорах помітні чіткі тріщини; По-друге, труба колектора, що мала б пропускати дощові й талі вод так ,щоб вони не просочувалися в ґрунт під опорами і не розм’якшували його, заросла кущами і забита сміттям. І не лінується ж хтось тягти його далеко за місто! Схоже,що весняні води після цьогорічної затяжної зими в цю трубу не заходили і фільтрувалися туди, куди не слід.
І нарешті, по обидва боки залізниці схили , на яких тримається шляхопровід, яскраво-оранжеві. Це - пісок зі штучного насипу, який вільно сунеться з-під шляхопроводу вниз, оскільки плити, які утримували пісок, звідси або самі облізли (можливо, шляхопровід протікає?), або їх розікрали дачники.
Чи може конструкція, що стоїть на піску, під впливом природних стихій та вібрації від автомобілів і потягів просісти по краях ? Чи може шляхопровід через це обвалитися і впасти на залізницю разом з авто? Погані запитання. І відповідь на них напрошується не краща.
Ніна Даниленко