АКУЛА MEDIA
Україна, мова, регіонали, комуністи, донецьк

Зворушлива одностайність: регіонали і сепаратисти підіграють одні одному

25.04.2014 | 10:55
641

Владі та опозиції так і не вдалося підготувати спільний меморандум щодо врегулювання ситуації у східних регіонах України. Кожна зі сторін оприлюднила свій варіант тексту. Повністю збігаються тільки два пункти: ліквідація обласних і районних держадміністрацій і формування виконкомів місцевими радами. З цими пропозиціями нова влада виступала ще до початку конфлікту.

Необхідність бюджетної автономії ні у кого не викликає сумнівів. Але при цьому регіонали хочуть зберегти дотації вугільної галузі з держбюджету. Ще одна родзинка – прямі вибори голів обласних рад. І традиційно каменем спотикання став мовне питання, пише ЛІГАБізнесІнформ.

Влада готова додатково законом закріпити статус регіональної мови. Опозиція наполягає на тому, щоб російська в Конституції була прописана як друга державна. Вимога явно нездійсненна. Такі зміни до Конституції мають бути підтверджені більшістю громадян на всеукраїнському референдумі. Самі ж регіонали усвідомлюють, що питання для референдуму провальне. Тому пропонують вирішити його в парламенті 300 голосами «для досягнення миру і злагоди».

Ще одна нездійсненна вимога – амністія всіх без винятку учасників протестних акцій. Влада ж готова амністувати тільки тих, хто не причетний до вбивств, тортур і викрадень.

«Відверто непрохідні пункти вкидаються для торгу за крісла і табуретки у виконавчій владі», – припустило джерело ЛІГАБізнесІнформ в парламенті, яке не брало участі в переговорах. Самі переговорники цю версію категорично заперечують. В. о. голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив, що ні посад, ні гарантій особистої безпеки регіонали не вимагають.

Секретар президії Партії регіонів, народний депутат Борис Колесников теж стверджує, що про портфелі мова не йде . «Ми не розглядаємо жодних посад. На найбільш привабливі пропозиції всі відповіли відмовою», – сказав він. Які саме привабливі пропозиції відкинули регіонали, Колесніков не уточнив.

У той же час джерело у виконавчій владі повідомило, що опозиціонери проявляли інтерес до посад у транспортній галузі, сфері земельних ресурсів та охорони здоров'я. Але категорично не наполягали. «Для них зараз головне – окопатися на своїх територіях», – вважає він. Саме для цього, на думку співрозмовника, регіонали і ввели пункт про прямі вибори голів облрад. А щоб остаточно не відірватися від годівниці держбюджету, вимагають дотацій на вугільну галузь.


Депутат Микола Томенко припустив, що опозиція просто затягує переговорний процес і грає на руку Кремлю. «У мене складається враження, що в основному комуністи і Партія регіонів діють за російським сценарієм зриву президентських виборів», – сказав він.

Його слова підтвердив і один з колишніх регіоналів. «Зараз вони тягнутимуть волинку. Фактично блокувати роботу парламенту до виборів 25 травня і вимагати змін до Конституції. Як під час Майдану», – сказав депутат, маючи на увазі відмову комуністів і регіоналів від голосування в сесійній залі. При цьому, за словами депутата, його колишні партнери невтомно будуть повторювати, що влада не чує Донбас.

І зовні це виглядатиме переконливо, оскільки збої в роботі Ради загальмують видачу кредитів. Відповідно, економіка буде буксувати, ціни зростати, зарплати знецінюватися. «А це – проблеми, які дійсно хвилюють Донбас набагато більше, ніж російська мова, яку там і так ніхто не утискає», – додав екс-регіонал. Таким чином, кількість реальних противників нової влади на сході може збільшитися.

Дійсно, на пленарному засіданні в четвер, 24 квітня, лідер фракції ПР Олександр Єфремов зажадав негайно приступити до конституційної реформи. Обговорити проекти змін, в тому числі і статус російської мови, депутати зберуться у вівторок, 29 квітня.

Тим часом озброєні люди під керівництвом російських диверсантів тероризують в тому числі російськомовне населення Донбасу. А сама Росія загрожує ввести в Україну «миротворчий контингент», якщо українська влада буде занадто активно захищати своїх громадян від терористів.

Ірина Шевченко

20.02.2018 11:01
Сьогодні, 20 лютого, на шостому засіданні міської ради Кропивницького депутати змогли внести зміни до програм розвитку ЖКГ. Про це повідомляє кореспондент "Акули". Нагадаємо, що вищезгадані ...
19.02.2018 10:30
16 лютого відбулось чергове зaсідaння Центрaльної виборчої комісії. Розглянувши відповідне звернення Київської облaсної держaвної aдміністрaції, Комісія встaновилa відсутність прaвових підстaв для...
19.02.2018 09:41
Протягом минулого року до міської ради до надійшло майже 20 тисяч звернень. Про це журналістам повідомили під час апаратної наради, передає "Акула". Зокрема, у 2017 році надійшло19134...
16.02.2018 10:00
Вчора, 15 лютого, на черговому засіданні міської ради Кропивницького, депутати мали змогу прийняти ряд важливих  рішень та  програм для функціонування міста.Якщо одні програми приймались ...
14.02.2018 14:30
В четвер, 15 лютого, на телеканалi ТТV стартує нове полiтичне ток-шоу «Бар’єр». Автором i ведучим програми є полiтик та журналiст Олександр Дануца. Про це повiдомив Олександр Дануца на власнiй...