АКУЛА MEDIA
Журналістські  паралелі  та  поетичні  меридіани  Романа  Любарського

Журналістські паралелі та поетичні меридіани Романа Любарського

02.01.2018 | 16:30
373

 Творчий вечір, на жаль, не дуже поширена  у наш час форма спілкування з талановитими людьми. І якщо музикантам, співакам простіше зібрати зал на авторський концерт, то  час, колипослухати  поетів приходили стадіони, здається, давно минув.  Але чи перестали людські серця потребувати слова? Чи зник чар його  дії не на одинці з книжкою, а у товаристві  близьких за сприйняттям і уподобаннями?
  Цю своєрідну розкіш творчого спілкування  подарував друзям і знайомим з нагоди свого ювілею знаний у Кропивницькому поет, журналіст та краєзнавець Роман Любарський.

  Своєрідний торт із книжок та виставка власних видань свідчили, що  ювіляр немало потрудився на ниві художнього і публіцистичного слова. За його жартівливим виразом, він освоїв практично усі жанри літератури, хіба крім романа. Словесну еквілібристику він демонстрував каламбурами, скоромовками, хоку, іронічною поезією. Та зал затихав і прислухався найбільше до рядків любовної лірики, філософської поезії, яка становить значну частину доробку поета. Тим більше, що ці твори звучали у виконанні не лише ювіляра, а й знаних акторів нашого обласного академічного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького  Надії Мартовської, Даниїла Кощеєва, Валерія Ланецького.

  Зворушливо звучало оповідання-спогад про дідівський сад та будинок по колишньому Подільському провулку, 12, де пройшло дитинство Романа.  Сьогодні немає вже ні цього будинку, ні того провулку, на щастя лишились фото, де ще усі живі й молоді.


  Цю прозу Любарського кандидат філологічних наук Валентина Рибальченко порівняла з творами Дона Амінадо, які ми сьогодні теж читаємо, впізнаючи й не впізнаючи  тодішнє наше місто.  У такій прозі, на її думку, поєднаний чесний погляд дитини і мудрого оповідача. Єврейські мотиви у творах Любарського, зокрема у новій, ще не опублікованій повісті «Сльоза Марії», із подібними у  романах Фрідріха Горенштейна, порівняв Василь Бондар.

  "Якщо хтось годував коня яблуком з долоні, не може забути це приємне відчуття ніжних доторків губ тварини", - поділився знаний у місті лікар Юхим Маргуліс, - "таке у мене враження від  творчості Романа".

  Зовсім не ліричний герой, а цілком конкретний, один з тих, про кого Роман писав у своїх матеріалах, студент льотної академії із Південної Африки виконав українську народну пісню «Ніч яка місячна» та португальською «Алілуя». Співав також керівник клубу авторської пісні «Байгород» Віктор Холявко, який написав пісню на слова ювіляра.

  Крім літературної та журналістської творчості Роман Любарський відомий, як краєзнавець - дослідник життя і поетичного спадку нашого земляка Арсена Тарковського. Він також перекладає його поезії на українську. Вони звучали у авторському виконанні.

  Світлана Орел, Кропивницький

16.03.2018 17:30
З 1 лютого 2018 року законодавством передбачалося запровадження оформлення всiх митних декларацiй за принципом єдиного вiкна.  Про це повiдомляє Кiровоградська митниця ДФС, передає «Акула». ...
16.03.2018 17:00
Наряд пoліції oхoрoни спіймав злoдіїв із вкраденим дизельним паливoм. Прo це пoвідoмляє прес-служба ГУ НП у Кірoвoградщині, передає "Акула". Ними виявилися двoє жителів Кірoвoградськoгo ...
16.03.2018 16:30
Керівник КП «Електротранс» Олександр Луценко прозвітував перед членами комісії про роботу підприємства протягом 2017 року. Про це повідомляє кореспондент "Акули".  Завдяки придбаним...
16.03.2018 15:30
Понад три десятки дівчат з Кіровоградщини стали учасницями  конкурсу Miss Online. Інформaція оприлюдненa нa офіційному сaйті конкурсу, передaє "Акула". Першa претенденткa 24-річнa...
16.03.2018 15:00
16 березня о 04:17 до Служби порятунку «101» надiйшло повiдомлення про пожежу на територiї приватного домоволодiння на вул. Польова с. Iванкiвцi Знам’янського району. Про це повiдомляє прес –...