Заокеанський гість привіз у Кропивницький смачний музей і вокзальний балет (ФОТО)

Заокеанський гість привіз у Кропивницький смачний музей і вокзальний балет (ФОТО)

23.07.2018 | 16:00
875

Візитера з титулом  Assistant Professor of Theatre Production The Ryerson School of Performance Ryerson UniversityToronto, Ontario, Canada у Кропивницькому завжди чекають з передчуттям «смачних» сюрпризів. Цей гість - Павло Босий щоліта  приїздить  із Канади в наш обласний центр , власне, додому, до батьків. 

 І щоразу в обласному художньому музеї влаштовує  виставки, презентації проектів та перформанси для всіх, кого цікавить мистецтво  і життя за кордоном. Павло Васильович як режисер, дизайнер, сценограф буває  на різних континентах і привозить з кожної поїздки галерею фотографій та  море вражень.

Окрім того, що Павло Босий  працює зі студентами, він  продовжує цікавитися музейною справою, бо у минулому працював у Кіровоградському краєзнавчому музеї. І нинішня його зустріч  з жителями Кропивницького в обласному художньому музеї  проходила по кількох паралелях.

Павло Васильович, зокрема, представив  проміжну версію проекту по електронному обліку музейних фондів, розробленому  разом з працівниками художнього музею. Наступного року має бути фінальний варіант.

Результатом викладацької роботи Павла Босого в царині театру і хореографії стала виставка фото, де зафіксовані моменти репетицій та  виступів  перед публікою артистів балету. В експозиції - два блоки робіт. І обидва – з несподіванками. На першому відзнято, як  працює з танцюристами  батько Павла Васильовича – Василь Сильвестрович Босий. Він був художнім керівником  відомих танцювальних колективів «Юність» та « Ятрань» і тепер продовжує навчати молодь.  А на другій групі знімків – хореографічні композиції, що були показані … на залізничному вокзалі у місті Торонто. Павло Васильвоч пригадує, що студенти боялися  цього виступу. Адже звикли до публіки, що сидить на місці, уважно стежить за кожним  жестом артистів  і зберігає тишу. А  на вокзалі - хаотичний рух, гамір і транзитні пасажири , котрі байдужі до балету або  не налаштовані на концерт, бо мають інші клопоти. Однак усе пройшло вдало.


Далі Павло Босий прочитав лекцію про професію куратора. Ми звикли думати, що куратор – це  викладач, що опікується студентською групою у виші - щось типу класного керівника в школі. Павло  Босий навів радянську розшифровку слова куратор. Так називали працівника КДБ, що був закріплений за кожним підприємством та установою . Стежив, щоб там ніхто не робив чогось за тими мірками ідеологічно неблагонадійного.

Тим часом,підкреслив Павло Босий, у всіх країнах, де він бував, слово куратор має тільки одне значення. Це фахівець, що оформлює музейні експозиції. Тобто  продумує, як їх облаштовувати так, щоб експонати були  ефектно розміщені та емоційно впливали на глядача. Павло Босий показав фото своїх  робіт по монтажу експозицій на хутрі Надія та у музеї Юрія Яновського у Нечаївці Компанїівського району.

Також Павло Васильович презентував детальний фото звіт про своє відвідання музеїв  одного з найбільших міст світу - Сан-Паулу ( Бразилія). Там, зокрема куратори розвісилиполотна на скляних стінах, щоб відвідувач міг бачити не тільки фасад картини, ай  те, як вона прикріплена.  А ще в  одному з музеїв Сан -Паулу розташований найкращий ресторан міста. Оскільки в Бразилії існує культ їжі, то клієнти  йдуть у музей юрмами і в комплекті  з естетичним угамуванням апетиту  одержують задоволення і від огляду творів мистецтва.

Ніна Даниленко

21.11.2019 13:27
21 листoпада в Україні відзначають День Гіднoсті та Свoбoди. Це святo на честь пoчатку цьoгo дня двoх ревoлюцій: Пoмаранчевoї 2004 рoку та Ревoлюції Гіднoсті 2013-гo.Про це інформуєє кореспондентка ...
21.11.2019 12:47
Дві OТГ з Кірoвoградщини пoтрапили дo четвірки найбільш спрoмoжних грoмад України Про це повідомляють на сайті ОДА, передає "Акула".У Києві відбулася третя кoнференція партнерів прoграми...
21.11.2019 12:13
У селі Ясинoве Oлександрівськoгo райoну прoщаються з військoвим Сергієм Пoдуфалoвим, якoгo пoранили під час вибухів в Балаклії. Про це йдеться на Суспільному, передає "Акула".Пoмер 43-річний ...
21.11.2019 12:04
Сьогодні, 21 листопада, в обласному центрі відбулася акція присвячена Міжнародному дню відмови від куріння.Про це інформує кореспондентка "Акули".Крoпивничан запрoшують спільнo відзначити ...
21.11.2019 11:33
В Олександрії розшукують живодерів, які прив`язали собаку до машини та тягнули вулицею.Про це інформує "Суспільне" , передає "Акула"."Неподалік площі Кірова, біля одного з навчальних закладів,...