Кропивницький, ДНМУ, іноземці, навчання, гроші, шахраї, рекрутери

Вуз-переселенець у Кропивницькому: куди подівся мільйон євро?

19.11.2018 | 14:00
525

Скандальна ситуація, яка сталася в ДНМУ набула чималого розголосу. І, здається, що не видно ні кінця, ні краю у вирішенні цього питання.

З чого все почалося

У Кропивницькому розгорівся скандал у Донецькому національному медичному університеті. Іноземні студенти, яким вже "накипіло", у стінах  медвишу влаштували протест з вимогами вислухати їх та створити належні умови для навчання.

Протестувальники – студенти третього курсу, які мали б вже почати практикувати вивчену теорію. Раніше вже були претензії, але студентів міжнародного факультету "підгодовували" обіцянками. Терпець увірвався й іноземці дістали усі скелети з шаф престижного вузу.

Студент з Єгипту Хазем Ахмет говорить, сплачував за навчання вчасно, бо впевнений, що посередник перераховує кошти університету. "Ми заплатили за три роки великі кошти. З кожної людини в університеті брали більше ніж вісім тисяч доларів".

Баході Турсунов, студент 3-го курсу: "Особисто мені говорять, що в мене не сплачений цей семестр за навчання., але у мене є чек, який я оплачував. Нам говорять, що є заборгованості і за 2016 і 2017 роки. Чому ми чуємо це лише в середині третього курсу. Це ж не наша вина".

На питання ніхто не дає відповідей.

Університет-рекрутери-студенти

16 листопада була зібрана прес-конференція, щоб вислухати усі три сторони.

ТОВ "Українські освітні послуги" почали співпрацю з університетом ще в 2010 році. Саме завдяки таким компаніям іноземні студенти обирають той чи інший український вуз. Як повідомив представник компанії-рекрутера Олег Коротенко, за роки співпраці жодних скарг чи претензій до роботи, з боку закладів чи студентів не було.

"На сьогоднішній день ми привезли 1078 студентів з 46 країн. Ми популяризуємо ДНМУ . Саме тому вуз знаходиться в списку рекомендаційних університетів світу.  Ми підписуємо тристоронній договір, в якому вказано, що студент може відвідувати заняття лише після підтвердження оплати за навчання. Якщо керівництво вишу стверджує, що з нашого боку не було проплат, чому за роки не було жодної письмової скарги про ненадходження оплати на рахунки університету. На сьогоднішній день жоден студент не був відрахований через несплату за навчання. Держава має вплив на фірми-контрактери. Ми дорожимо своєю репутацією і боїмося втратити ліцензію. У нас є банківські виписки по кожному студенту і ми готові пред’явити їх за вимогою", - повідомив Олег Коротенко.

КРОКи. Що буде із студентами вишу, якщо вони "провалять" ліцензійні іспити

Університет позиціонує себе як заклад світового рівня, а студенти, які повертаються до своїх країн, зіштовхуються з сумнівами стосовно їхньої кваліфікації.

Ще недавно в.о. декана міжнародного факультету Олександр  Мухін, нині "екс", бо підтримав вимоги студентів, розповів, що університет з 2016 році не фінансується абсолютно, що вони змушені самостійно купувати елементарні речі.

"Медичний університет у Кропивницькому – це рівень. Медуніверситет – це не лише структура, де навчають, це кваліфіковані спеціалісти. У нашому випадку студенти живуть в жахливих умовах. В них немає їдальні, спортивного залу, бібліотеки, вони навчаються по електронним книгам. Вони он-лайн дивляться як лікувати.  У нас є студенти не лише ті, які приїхали навчатися з першого курсу, а й ті, котрі перевелися до Кропивницького з інших вузів. І у них є з чим порівнювати.


Попереду у них ліцензійні іспити – КРОКи, які вони не здадуть і будуть відраховані. Складається враження, що це комусь вигідно.

Студенти третьокурскники – ще не лікарі. Але вони повинні вчитися на практиці. Лікарні Кропивницького йдуть нам на зустріч. За символічну платню вони згодні вчити практикантів, але ситуацію тормозить верхівка університету", - розповів екс-декан.

Їх нарекли "нелегалами" та пригрозили відчисленням з університету

Ігор Хрипаченко, який все ж таки приїхав до університету, повідомив студентам, що їхні контрагенти не перерахували кошти за навчання, або перерахували частково. Також він додав, що університет допустив чимало порушень пов’язаних з міграційним законодавством.

На прес-конференцію він не прибув, пояснивши це тим, що поки не має коментарів для преси. Натомість пояснити ситуацію прийшов новопризначений помічник ректора Сергій Нестеров, який повідомив, що заборгованість студентів складає 30 мільйонів гривень та один мільйон євро. І що через величезні борги немає можливості створювати базу для практики. Він повідомив, що фірми-рекрутери просто шахраї, що вони не перерахували гроші університету. 

Також він додав, що ректор Петро Кондратенко не хоче миритися з корупцією, яка виникла між контрактерами та представниками вузів. Він зазаначив, що планують розірвати договір з ТОВ "Українські освітні послуги" та позиватимуться в правоохоронні органи. 

Сергій Нестеров повідомив, що зa словaми Кондрaтенкa, від нього вимaгaють зaлишити посaду через те, що він розпочaв aнaліз роботи міжнaродного відділу університету. Він має підозру, що реалізуються схеми з нелегальної міграції. На нього почали тиснути з вимогою не втручатись у справи, погрожувати вбивством та 19 жовтня, коли ректор виходив з під'їзду свого будинку, йому в обличчя бризнули гaзовим бaлончиком, штовхнули в груди. Він отримaв гемaтоми тa опіки.

31 жовтня Кондрaтенку тa його дружині прийшли повідомлення з погрозaми через месенджери Viber What'sUp.

Він повідомив, що коли закінчиться аудит в університеті, вони обов’язково оприлюднять шахрайські схеми фірми-контрактера. Також "розвіяв слухи" про те, що міжнародний факультет заберуть з Кропивницького.

Як пов’язані погрози та напад на ректора Петра Кондратенка з фірмами-рекрутерами, ситуацією, яка склалася в університеті, куди зникла величезна сума грошей та хто за цим усим стоїть. Але складається враження, що іноземці, які є "ласим шматком", можуть стати жертвою корупційних схем, в яких розбиратимуться та шукатимуть винних, роками.

Аліна КАТЕРИНЧУК.
24.04.2019 17:01
У Кропивницькому шахтарі влаштували акцію в підтримку звільнених колег. Про це розповів голова профспілки підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Борис Філіппов.Біля шахти...
24.04.2019 16:34
В обласному центрі Герої – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС отримали матеріальну допомогу від міської влади Про це повідомляють у міській раді, передає "Акула". Сьогодні, 24...
24.04.2019 16:02
В обласному центрі комунальні служби міста працюють за чітким графіком та наводять лад. Про це повідомляють в міській раді Кропивницького, передає "Акула". У вівторок, 23 квітня, сміттєвози КП...
24.04.2019 15:31
В обласному центрі мати залишила у пологовому новонародженого сина.Про це йдеться в сюжеті UA Кропивницький, передає "Акула".Дитина знаходиться у міському пологовому будинку четвертий тиждень....
24.04.2019 15:00
Вісім об’єднаних громад з Кіровоградської області є учасниками програми "DOBRE".Про це йдеться на сайті Кіровоградської ОДА, передає "Акула". Учасниками програми стали Бобринецька,...