безвіз, імміграція, міграція, зона, шенген, віза, безвіз

Вся правда про безвіз: як зміниться туристичний бізнес із введенням безвізового режиму

19.04.2017 | 18:30
1357

На початку квітня Європарламент прийняв рішення про введення безвізового режиму з країнами Європейського Союзу для громадян України. Одразу після того як український безвіз схвалить Рада ЄС, спланувати подорожі в країни Європи українським туристам, у тому числі й жителям Кіровоградщини, буде значно простіше. 

Однак, незважаючи на суттєві зміни в туристичній сфері, далеко не всі потенційні туристи знають про умови перетину кордону іншої країни в форматі безвізового режиму. Наприклад, згідно результатів дослідження Київського міжнародного інституту соціології, лише 25% опитаних українців правильно відповіли на питання про те, скільки часу вони зможуть перебувати на території Європейського Союзу за умов безвізу. Отже, «Акула» вирішила дізнатися відповіді на найбільш актуальні питання про введення безвізового режиму в директора туристичного агентства «SkyFull» Світлани Мнацаканян.

Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?

Після введення безвізового режиму туристи зможуть подорожувати європейськими країнами без необхідності відкриття візи в країну призначення.

В умовах безвізу українці мають право перебувати на території держав-членів Європейського Союзу (за винятком Великобританії та Ірландії) та інших країн-учасниць Шенгенської угоди до 90 днів упродовж 180 днів. При цьому безвізовий режим не передбачає надання права українцю на проживання чи працевлаштування в Європі.

Які документи потрібно мати для того, щоб скористатися можливістю подорожувати по безвізу?

По-перше, обов’язково потрібно мати з собою біометричний паспорт. Отримати цей документ не так уже й складно в порівнянні з усіма складнощами відкриття шенгенської візи. По-друге, під час перетину кордону в безвізовому режимі людині слід мати при собі документи, які свідчили б про мету поїздки та наявність достатніх коштів на весь час перебування у Європі. Тут хочу зауважити, що потрібно розраховувати як мінімум на 50 євро на один день із розрахунку на одного туриста. Також необхідно завчасно підготувати підтвердження букінгу (бронювання) готелю. Сума за оплату готельного номеру має бути або списана з банківської картки, або заблокована. При цьому представники міграційної служби можуть досить легко перевірити наявність бронювання, витративши всього лише кілька хвилин на телефонний дзвінок у готель. А ще туристу необхідно обов’язково мати з собою зворотній квиток.


Я вважаю, що це не такі складні вимоги. Більш того, європейським країнам також потрібно перестрахувати себе, адже міграцію ще ніхто не відміняв.

Чи можуть прикордонники країн ЄС вимагати від туриста додаткові документи?

Для міграційної служби в ЄС важливо бачити, що український турист є фінансово забезпеченим і має на терезах вагому причину, щоб повернутися на Батьківщину. Саме тому бажано мати з собою деякі додаткові документи на рухоме чи нерухоме майно, свідоцтво про реєстрацію шлюбу чи свідоцтво про народження дитини. У протилежному випадку на туриста можуть дивитися як на потенційного іммігранта  й не пропустити через кордон.

Чи буде продовжувати свою дію шенгенська (багаторічна) віза?

Під час безвізового режиму шенгенськими візами можна буде продовжувати користуватися. Однак, важливо знати про те, що сьогодні є можливість паралельно мати два паспорти – біометричний і звичайний. Завдяки цьому турист у разі виникнення певних запитань у прикордонників може без жодної проблеми продемонструвати свою візову історію. Як правило, це дуже важливо під час перетину кордонів таких розвинених країн, як Сінгапур чи Америка.

У яких європейських країнах українські туристи зможуть подорожувати у безвізовому режимі?

Туристи зможуть в’їжджати без віз в усі держави-члени ЄС: Австрію, Бельгію, Болгарію, Грецію, Данію, Естонію, Ісландію, Іспанію, Італію, Республіку Кіпр, Латвію, Литву, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальту, Нідерланди, Німеччину, Норвегію, Польщу, Португалію, Румунію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Францію, Хорватію, Чехію, Швейцарію, Швецію.

Також українські громадяни отримають змогу перетинати кордони чотирьох країн, що входять до Шенгенської зони: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Разом із цим традиційні візи вам у будь-якому випадку знадобляться під час подорожей в Ірландію чи Великобританію.

Як саме безвізовий режим вплине на розвиток українського туризму?

Я впевнена, що з введенням безвізу можна очікувати на різке збільшення туристичного потоку. Хто і що саме не говорив би, але бажання погуляти вулицями Франції, Польщі чи Німеччини ще ніхто не відміняв.  Однак, разом із цим можливе підвищення імміграційного рівня. Незважаючи на це, вважаю, що запровадження безвізового режиму – це значний успіх для української держави та й взагалі плюс для нас на світовому рівні. 

Катерина Ободовська

09.01.2019 14:12
Міська рада міста Кропивницького встановила розміри ставок єдиного податку для юридичних та фізичних осіб – підприємців. Про це «Акулу» інформує Кропивницьке управління ГУ ДФС у...
23.11.2018 13:00
Нa п'ятницю, 23 листопaдa, Нaціонaльний бaнк Укрaїни (НБУ) встaновив офіційний курс гривні до aмерикaнського долaрa нa рівні 27,74 грн / $. Про це повідомляє НБУ, передає "Акула". Тaким чином, в...
08.11.2018 15:00
Щомісяця укрaїнці купують товaрів у розстрочку нa суму понaд 700 мільйонів гривень.Про це "Акулі" повідомили в ПривaтБaнку з посилaнням нa стaтистику оформлення сервісів "Миттєвa розстрочкa" тa...
23.10.2018 12:00
Кіровогрaдськa облaсть отримaлa черговий трaнш держсубвенції.Про це інформує прес-служба Кіровоградської ОДА, передає "Акула". Кошти ІI трaншу держaвної субвенції нa виплaту держaвної допомоги...
16.10.2018 14:00
У січні-вересні поточного рoку за прoтoкoлами прo пoрушення митних правил вилученo майна на 1,4 млн гривень. За рішеннями судoвих інстанцій кoнфіскoванo майна на 25 тис. гривень.  Прo це...