Всеукраїнське об'єднання "Свобода"

Всеукраїнське об'єднання "Свобода"

13.03.2013 | 12:53
1419

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" 

 Лідер партії/блоку: Тягнибок Олег Ярославович 

Телефон: 0-800-50-29-31 

Офіційний сайт: http://www.vosvoboda.info/  

 Дата реєстрації Міністерством юстиції України Всеукраїнського об'єднання "Свобода" - 16 жовтня 1995 року; видано Свідоцтво № 686. До цього політсила носила назву Соціал-Національної партії України. 

 На установчому з'їзді Соціал-Національної партії України, що відбулося 13 жовтня 1991 року, головою політсили обрали Ярослава Андрушківа. Лідер - Олег Тягнибок, який прославився завдяки своїм правим, націоналістичним поглядам. 

 На II з'їзді, що відбувся 9 вересня 1995 року, депутати ухвалили рішення подати документи до Мін'юсту України для реєстрації політпартії. Затверджено Статут і програма партії. Головою переобирають Я.Адрушківа. 

 Під час III з'їзду, що відбувся 2 листопада 1996 року, ухвалюються зміни до Статуту. Головою політсили знову стає Я.Андрушків. 

 Делегати IV з'їзду, що відбувся в листопаді 1997 року, ухвалюють рішення створити виборчий блок Об'єднання "Менше слів", членами якого також стали Всеукраїнський комітет оборони прав людини і Всеукраїнська асоціація багатодітних. 

 Виборчий блок (44 кандидати) зареєстрований Центральною виборчою комісією 18 грудня 1997-го. За підсумками виборів у багатомандатному виборчому окрузі блок набрав 45 155 голосів виборців (0,17%) і посів 29-те місце з 30-ти учасників. 

 З висунутих в одномандатних округах шести представників політсили обраний тільки один О.Тягнибок. 

 В ході V з'їзду партії, що відбувся 20 марта1999 року, делегати ухвалюють зміни до Статуту і резолюцію про активне протистояння кандидатам у Президенти України від лівих сил. 

 На 1 червня 1999 партія налічувала 3 тисячі членів. 

 28 липня 1999 вносяться зміни та доповнення до програмних документів політсили. 

 В ході Форуму національно-демократичних сил, що відбувся 21 січня 2001-го, Партія СНПУ разом із Всеукраїнським об'єднанням "Батьківщина", Українською народною партією "Собор", Українською республіканською партією, Партією підтримки вітчизняного виробника, Партією "Єдність", Українською християнсько-демократичною партією, Християнсько-народним союзом, Українською Національною Консервативною партією і 43 громадськими організаціями виступає співзасновником суспільно-політичного об'єднання національно-демократичних сил "Українська Правиця". 

 На парламентські вибори-2002 політсила не пішла. Народним депутатом обрали О.Тягнибока (висувався блоком "Наша Україна" по Бузькому виборчому округу). 

 17 червня 2003-го внесено зміни й доповнення до програмних документів політсили. 

 На VIII з'їзді партії, що відбувся 12 жовтня 2003 року, Я.Адрушківа переобрали головою. Делегати також ухвалили рішення розширити до 17 осіб керівний орган політсили - Комітет уповноважених. Крім того, з'їзд вирішив змінити символіку й назву партії, доручивши Комітету уповноважених утворити робочу групу з розробки нової символіки та нової назви політсили. В ухваленій з'їздом резолюції було схвалено діяльність її керівництва, спрямовану на консолідацію правих сил у форматі СНПУ, КУН, ОУН та ОУН(р). 

 В ході IX з'їзду партії, що відбувся 14 лютого 2004 року, депутати одноголосно підтримали зміну назви політсили на Всеукраїнське об'єднання "Свобода". Головою було обрано О.Тягнибока, відомого русофобськими й антисемітськими висловлюваннями. 

 Так, 17 липня 2004 року О.Тягнибок (у розпал президентських перегонів-2004) у своїй промові на горі Яворина (Івано-Франківська область), де вшановували пам'ять загиблих воїнів УПА, закликав боротися з "жидами і москалями". Знімальній групі телеканалу "Інтер" вдалося зняти цей виступ О.Тягнибока в Карпатах, причому поряд з О.Тягнибоком тоді перебував Петро Ющенко, рідний брат на той час опозиційного кандидата в Президенти Віктора Ющенка. Скандал набув широкого розголосу. Координаційна рада коаліції "Сила народу" визнала цей виступ шкідливим для іміджу демократичних сил. 


 20 липня 2004-го О.Тягнибок заявив: "Мій виступ не є позицією фракції" Наша Україна" і тим більше її лідера. Це позиція моя і Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Того ж дня О.Тягнибока виключили з фракції" Наша Україна "в парламенті. 

 О.Тягнибок, який змушений був підписатися під текстом заяви з вибаченнями, у своєму інтерв'ю ж все відкинув звинувачення у ксенофобії і знову висловився, що не вважає образливим називати "москалів - москалями, а жидів - жидами". Навіть голова Конгресу українських націоналістів Олексій Івченко назвав заяви О.Тягнибока неприпустимими. 

 Делегати XI з'їзду, що відбувся 10 грудня 2005 року, ухвалили рішення брати участь у парламентських виборах самостійно і затвердили передвиборний список. 

 За результатами виборів партія набрала 91 321 голосів (0,36%), посівши 18-те місце серед 45-ти учасників. 

 На позачергові парламентські вибори-2007 політсила пішла самостійно, набравши за результатами виборів 178 660 голосів (0,76%) і зайнявши 8-ме місце серед 20-ти учасників. 

 У березні 2009 року партія здобула переконливу перемогу на позачергових виборах до Тернопільської обласної ради, вийшовши на перше місце із 34,69% голосів. 

 Згідно з програмою, Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вимагає побудови держави, в якому український народ займатиме "належне йому панівне становище". Політсила є прихильником існуючої пропорційної системи виборів народних депутатів, однопалатної Верховної Ради, президентської форми правління і поділу влади на законодавчу, виконавчу й судову. Водночас політсила пропонує обмежити чотирма роками термін обрання депутатів і глави держави. Партія виступає ініціатором ухвалення законів "Про імпічмент Президенту", "Про опозицію" і "Про розпуск Верховної Ради України". 

 В "Свободі" обіцяють домагатися визнання української мови, національної символіки, українських народних звичаїв і традицій основними цінностями суспільства, поряд із героїзмом, честю, совістю, благородством, гідністю, самоповагою, чесністю, свободою і справедливістю. Політсила прагне до побудови суспільства, в якому пануватимуть інтереси всього народу, а не окремих кланів або фінансових груп. 

 Серед економічних пріоритетів "Свободи" - побудова грамотної енергетичної політики. Для цього, відповідно до програми політсили, необхідно відмовитися від монополізованих постачань енергоносіїв з РФ, повніше використовувати транзитний потенціал України і підняти тарифи за транзит енергоносіїв. 

 На перше місце в соціальній сфері політсила ставить боротьбу з безробіттям, створення нових робочих місць, вихід із демографічної кризи та виконання зобов'язань держави перед громадянами. 

 У національній політиці ВО "Свобода" ратує за законодавче закріплення взаємин між "титульною нацією" - українцями - і національними меншинами, де були б чітко визначені права та обов'язки нацменшин. Партія виступає за панівне становище української мови в усіх сферах суспільного життя, а також за мовлення загальнонаціональних каналів і показ іноземного телепродукту виключно українською мовою. А для закріплення прав "титульної нації" і нацменшин на законодавчому рівні О.Тягнибок пропонує повернути в паспорт громадянина України графу "національність".

11.02.2017 16:00
У 2015 році, після виборів до ради, 20-річний новообраний студент-депутат  Кіровоградської міської ради Геннадій Маламен дав найбільше інтерв’ю журналістам серед усіх обранців ради нового...
31.03.2016 11:30
ДAІ зниклa. Зaміcть нeї тeпeр поліцейські, aлe питaнь нe cтaлo мeншe. Вoни прocтo інші. Якщo у міcті нoві пoліцeйcькі, тo хтo oхoрoняє дoрoги у рaйoнaх? Чи cпрaвді тeпeр мoжнa “рoзcікaти” зa міcтoм ...
16.02.2016 13:10
 У секретних дoкументах кoлишньoгo Наркoмату oбoрoни СРСР і НКВС ця oперація, прoведена військoвими і чекістами у Іспанії, зберігається під кoдoвoю назвoю «Ікс». Вперше цей термін з’явився у...
14.10.2014 15:09
Чи очистить люстрація округ № 102 від кандидатів з минулого Януковича?Отже, Президент України Петро Порошенко підписав закон №4359а «Про очищення влади». За словами автора документу – голови...
06.09.2013 20:51
Сергій Володимирович Горбовський народився 22 квітня 1979 року в м.Кіровоград.Закінчив Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки за спеціальністю економіст.Навчається в...