АКУЛА MEDIA
віталій, кличко, янукович, майдан, Україна

Віталій Кличко: Янукович – мій персональний суперник

09.01.2014 | 10:34
509

Друзі, соратники, українці! Я вдячний всім, хто не хоче сидіти вдома і чекати, хто прийшов на Майдан, хто бореться і висловлює свою позицію. Так, це нелегко, багато хто втомився. Але ми не можемо розходитися, ми повинні стояти, повинні боротися і ми переможемо!

Я назвав Януковича своїм персональним супротивником. Я викликав  його «на ринг».

Сьогодні саме він відповідає за все, що відбувається в країні. Саме з його волі влада, усі величезні повноваження сконцентровані в одних руках. Саме його слід у першу чергу закликати до відповіді за ситуацію жорсткої політичної, соціальної та економічної кризи, в якій опинилася Україна.

Мільйони людей вийшли на вулиці, вимагаючи змін. Але влада робить вигляд, що нас немає. Влада свідомо гальмує подолання політичної кризи в країні. І свідомо штовхає країну на межу економічної катастрофи, за якою – втрата суверенітету.

Лише після кількох тижнів масових народних протестів влада почала здійснювати перші кроки щодо відновлення справедливості стосовно незаконно покараних учасників Євромайдану. І до сьогоднішнього дня не зробила  нічого для покарання винних у побитті мирних людей. Не якихось «шісток», а справжніх винуватців беззаконня, яке творилося на вулицях Києва. Втім, це лише перша вимога Майдану, після якої можна буде говорити про початок діалогу щодо шляхів виходу з політичної кризи.

Ви всі чули виступ Генерального прокурора Пшонки, коли він з трибуни Верховної Ради казав: не міліція била людей, це люди били міліцію. Він каже: у кожного своя правда. Ні! Правда може бути тільки одна. І це – закон. І відповідальність усіх перед законом.

Як можуть суди приймати рішення про утримання під вартою активістів, не маючи ані найменших доказів їхньої провини в будь-чому? Як можуть працівники міліції бити студентів, майже дітей – в кров, лежачих, беззахисних. До якого рівня деградації повинна дійти правоохоронна система в країні, щоб так нахабно «не помічати» беззаконня?

У чому причина такої «сліпоти»? Вона очевидна: репресивна машина, силові органи – це остання опора Януковича. Як тільки справжні винуватці злочинів будуть притягнуті до відповідальності, весь режим посиплеться, як картковий будиночок.

У спробах врятуватися влада робить безвідповідальні кроки, які межують з державною зрадою. Останні угоди, підписані Януковичем в Москві – яскраве тому підтвердження. 15 мільярдів доларів, які нібито Янукович випросив у Кремля – це не «допомога», це пастка для України. У Москві вже прямо кажуть: якщо Україна піде у бік Європи, вони жорстко вимагатимуть все назад. І, одночасно,  ці кабальні борги – остання надія «команди професіоналів» хоч трохи ще втриматися при владі.


Навіть розраховуючи на ці гроші, уряд фактично заморожує поліпшення соціальних стандартів на найближчі півроку. Заморожуються або скорочуються безліч найважливіших для країни соціальних програм з охорони здоров'я, підтримки молодих сімей та фахівців, науки, освіти, сільського господарства. Зате на 14,5 відсотків збільшується забезпечення МВС. Це свідчить про те, що влада продовжує будувати поліцейську державу та планує і надалі боротися з власними громадянами силовими методами.

Люди не хочуть жити в тих умовах, які їм пропонує влада. Всі добре розуміють,  чому люди вийшли на вулиці:  бо терпець увірвався.  Їх обдурили в питанні Євроінтеграції, коли спробували відібрати навіть надію жити в майбутньому у вільній, демократичній країні. Вже зараз позбавили права на пенсію, нормальну роботу, чесний суд і гідне життя. І нарешті – намагаються позбавити права на вільне волевиявлення.

У нас є чіткий план реформ, але втілити їх в життя ми зможемо тільки змінивши владу. Тільки повне перезавантаження всієї влади, всієї системи управління в країні може врятувати її.

Майдан сам собою не «розсмокчеться», ігнорування його справедливих вимог може призвести лише до його радикалізації та загострення ситуації. Вихід із політичної кризи має відбутися в межах правового поля, тобто шляхом дострокових виборів, бо інакше накопичене невдоволення діями нинішньої влади знайде  вихід в інших формах. І влада повинна це розуміти.

Янукович на круглому столі сказав, що не боїться перезавантаження влади? Нехай доведе це в чесній боротьбі. На дострокових виборах. Ми вимагаємо дострокових президентських і парламентських виборів.

Ми не можемо піти з Майдану. Нам нікуди з нього йти, бо тоді в нас не залишиться країни. Майдан повинен бути в ваших душах, а ви – на Майдані.

Слава Україні!


20.08.2018 10:00
У Кропивницькому йде плановий ремонт доріг. Про це під час апаратної наради повідомив секретар міської Ради Андрій Табалова, передає кореспондент "Акули". У Кропивницькому запланований...
20.06.2018 11:30
Президент України Петрo Пoрoшенкo підписав Закoн України "Прo внесення змін дo деяких закoнів України щoдo удoскoналення oкремих питань прoхoдження грoмадянами військoвoї служби". Прo це...
08.06.2018 12:00
"Олександрійський педагогічний коледж імені В.О.Сухомлинського" набув керівника у особі виконуючого обов'язки директора закладу Анатолія Литвина. Про це повідомляє кореспондент «Акули». ...
08.06.2018 11:30
Сьогодні, 8 червня, на пленарному засіданні сесії Кіровоградської обласної ради стало відомо, що депутат обласної ради від "Опозиційного блоку" Вартан Абрамян може достроково припинити власні ...
08.06.2018 11:00
На один з округів на Кіровоградщині у 2017 році було виділено в десять разів більше коштів субвенцій. Такі результати дослідження виділення субвенцій з державного бюджету в одномандатних округах...