АКУЛА MEDIA
Кіровоградщина, Олександрія, "Книжковий світ", "Світоч-книга", виконком, Цапюк, ліквідація

Виконком Олександрії постановив ліквідувати дві єдині книгарні міста

12.04.2014 | 15:55
195

Члени Олександрійського виконкому на цьому тижні обговорювали подальшу долю комунальних книгарень. Як уже повідомлялося, місцева влада зібралася їх ліквідувати. Остаточне рішення прийматиме сесія міської ради. А вносити питання на сесію повинен виконавчий комітет, – така процедура. Власне, дилемі "вносити чи не вносити" і було присвячене сьогоднішнє обговорення.

Як доповів начальник управління економіки Ростислав Черевашко, обидва магазини можна назвати збитковими. "Книжковий світ" за минулий рік прозвітував про збитки в сумі 6,7 тис. грн. Що стосується "Світоч-книги", то там збитку від господарської діяльності начебто і немає, але накопичились великі борги по сплаті за землю і тепло в кілька десятків тисяч гривень.

На думку міського голови, збиткові комунальні підприємства місту не потрібні. Мер категорично наполягає на їх ліквідації.

– У мене позиція незмінна: ті підприємства, які працюють зі збитком, не приносять прибутку, вони закриватимуться, – повторював Степан Цапюк.

Водночас, прозвучали і менш радикальні думки. Той же Цапюк запропонував після ліквідації здати книжкові магазини в оренду трудовим колективам, і нехай собі працюють .

– Якщо колектив хоче далі займатися цим бізнесом, нехай беруть в оренду приміщення і далі працюють. Але покривати збитки комунальних підприємств ми не будемо. Хочуть вони працювати – будь ласка. Але як приватн , а не комунальні підприємства, – заявив мер.


Ще одну пропозицію внесла перший віце-мер Людмила Давиденко – об'єднати два комунальні книжкові магазини в одне підприємство, і дати йому шанс довести свою життєздатність.

– Можна об'єднати ці два комунальні підприємства. Можливо, змінити керівника. І нехай спробують виправити ситуацію, – запропонувала Давиденко.

Закінчилося обговорення голосуванням. Всі члени виконкому одноголосно підняли руки за ліквідацію підприємств, але ставити в цій історії крапку ще рано. Адже остаточне слово за депутатами.

– Ми проголосували "за", але нехай вирішують депутати. Може, вони погодяться з якоюсь із наших думок, а може, з'являться нові, ще кращі пропозиції, – підсумував голосування Цапюк .

До речі, не можна виключати варіант, що депутати, не бажаючи брати на себе відповідальність, винесуть це питання на громадські слухання. 

За матеріалом сайту Моя Александрия
25.02.2018 10:01
Рoсійськo-oкупаційні угрупування прoдoвжують пoрушувати режим тиші, застoсoвуючи oзбрoєння, яке давнo малo б бути відведеним від лінії зіткнення. Прo це пoвідoмляє прес-центр штабу АТO, передає...
25.02.2018 08:00
Вчoра, 24 лютoгo, на трасі 40 км М13, біля Нoвoукраїнки сталoся ДТП за участі двoх автoмoбілів "КРАЗ" та ЗАЗ  "Ланoс". Прo це пoвідoмляє прес-служба патрульнoї пoліції Кірoвoградщини,...
24.02.2018 17:00
23 лютoгo o 10:04 дo Служби пoрятунку «101» надійшлo пoвідoмлення прo те, щo пoтрібна дoпoмoга пo відкриванню дверей квартири на 4-му пoверсі дев’ятипoверхівки у м. Світлoвoдську, де перебуває...
24.02.2018 15:00
На пoчатку лютoгo дo Петрівськoгo відділення пoліції надійшлo пoвідoмлення прo те, щo в oднoму з населених пунктів на узбіччі виявленo тілo чoлoвіка.На місце пoдії негайнo виїхала...
24.02.2018 11:00
Двoє чoлoвіків наважилися на злoчин серед білoгo дня у присутнoсті непoвнoлітньoї дитини. Пoки дoрoслих не булo вдoма, oсoби зайшли дo будинку та незакoннo завoлoділи зoлoтими прикрасами і мoбільним...