АКУЛА MEDIA
Кіровоградщина, Олександрія, "Книжковий світ", "Світоч-книга", виконком, Цапюк, ліквідація

Виконком Олександрії постановив ліквідувати дві єдині книгарні міста

12.04.2014 | 15:55
202

Члени Олександрійського виконкому на цьому тижні обговорювали подальшу долю комунальних книгарень. Як уже повідомлялося, місцева влада зібралася їх ліквідувати. Остаточне рішення прийматиме сесія міської ради. А вносити питання на сесію повинен виконавчий комітет, – така процедура. Власне, дилемі "вносити чи не вносити" і було присвячене сьогоднішнє обговорення.

Як доповів начальник управління економіки Ростислав Черевашко, обидва магазини можна назвати збитковими. "Книжковий світ" за минулий рік прозвітував про збитки в сумі 6,7 тис. грн. Що стосується "Світоч-книги", то там збитку від господарської діяльності начебто і немає, але накопичились великі борги по сплаті за землю і тепло в кілька десятків тисяч гривень.

На думку міського голови, збиткові комунальні підприємства місту не потрібні. Мер категорично наполягає на їх ліквідації.

– У мене позиція незмінна: ті підприємства, які працюють зі збитком, не приносять прибутку, вони закриватимуться, – повторював Степан Цапюк.

Водночас, прозвучали і менш радикальні думки. Той же Цапюк запропонував після ліквідації здати книжкові магазини в оренду трудовим колективам, і нехай собі працюють .

– Якщо колектив хоче далі займатися цим бізнесом, нехай беруть в оренду приміщення і далі працюють. Але покривати збитки комунальних підприємств ми не будемо. Хочуть вони працювати – будь ласка. Але як приватн , а не комунальні підприємства, – заявив мер.


Ще одну пропозицію внесла перший віце-мер Людмила Давиденко – об'єднати два комунальні книжкові магазини в одне підприємство, і дати йому шанс довести свою життєздатність.

– Можна об'єднати ці два комунальні підприємства. Можливо, змінити керівника. І нехай спробують виправити ситуацію, – запропонувала Давиденко.

Закінчилося обговорення голосуванням. Всі члени виконкому одноголосно підняли руки за ліквідацію підприємств, але ставити в цій історії крапку ще рано. Адже остаточне слово за депутатами.

– Ми проголосували "за", але нехай вирішують депутати. Може, вони погодяться з якоюсь із наших думок, а може, з'являться нові, ще кращі пропозиції, – підсумував голосування Цапюк .

До речі, не можна виключати варіант, що депутати, не бажаючи брати на себе відповідальність, винесуть це питання на громадські слухання. 

За матеріалом сайту Моя Александрия
19.09.2018 12:00
Олексaндрійські любителі хокею, які зaймaються взимку нa озері, почaли підготовку кaткa.Про це інформує Моя Олександрія, передає "Акула". "Готуємося до зими. Облaднaємо льодову aрену нaшого ...
19.09.2018 11:30
Зa остaнній тиждень зaреєстровaно чотири нових лaборaторно підтверджених випaдки кору нa Кіровогрaдщині, з них  два випaдки  у дорослих осіб тa два у дітей.Про це інформує прес-служба...
19.09.2018 11:00
15-річнa Мaринa Жовтоножко потребує грошей нa лікувaння нирок.Про це інформує Моя Олександрія, передає "Акула". З прохaнням про допомогу звертaється мaмa дівчинки Вікторія Кодaк. У Мaрини...
19.09.2018 10:30
В Олексaндрійському суді винесли рішення про стягнення штрафу з "чорного лісорубa". Про це інформує Моя Олександрія, передає "Акула".Інцидент стався 25 грудня 2017 року. Нa виїзді з Олексaндріі...
19.09.2018 10:00
Нa телекaнaлі "Укрaїнa" розпочaли покaз серіaлу "У минулого в боргу", який знімaли в Кропивницькому, передає "Акула".Виробництвом серіaлу нa зaмовлення кaнaлу "Укрaїнa" зaймaється ...