АКУЛА MEDIA
Кіровоградщина, Олександрія, "Книжковий світ", "Світоч-книга", виконком, Цапюк, ліквідація

Виконком Олександрії постановив ліквідувати дві єдині книгарні міста

12.04.2014 | 15:55
198

Члени Олександрійського виконкому на цьому тижні обговорювали подальшу долю комунальних книгарень. Як уже повідомлялося, місцева влада зібралася їх ліквідувати. Остаточне рішення прийматиме сесія міської ради. А вносити питання на сесію повинен виконавчий комітет, – така процедура. Власне, дилемі "вносити чи не вносити" і було присвячене сьогоднішнє обговорення.

Як доповів начальник управління економіки Ростислав Черевашко, обидва магазини можна назвати збитковими. "Книжковий світ" за минулий рік прозвітував про збитки в сумі 6,7 тис. грн. Що стосується "Світоч-книги", то там збитку від господарської діяльності начебто і немає, але накопичились великі борги по сплаті за землю і тепло в кілька десятків тисяч гривень.

На думку міського голови, збиткові комунальні підприємства місту не потрібні. Мер категорично наполягає на їх ліквідації.

– У мене позиція незмінна: ті підприємства, які працюють зі збитком, не приносять прибутку, вони закриватимуться, – повторював Степан Цапюк.

Водночас, прозвучали і менш радикальні думки. Той же Цапюк запропонував після ліквідації здати книжкові магазини в оренду трудовим колективам, і нехай собі працюють .

– Якщо колектив хоче далі займатися цим бізнесом, нехай беруть в оренду приміщення і далі працюють. Але покривати збитки комунальних підприємств ми не будемо. Хочуть вони працювати – будь ласка. Але як приватн , а не комунальні підприємства, – заявив мер.


Ще одну пропозицію внесла перший віце-мер Людмила Давиденко – об'єднати два комунальні книжкові магазини в одне підприємство, і дати йому шанс довести свою життєздатність.

– Можна об'єднати ці два комунальні підприємства. Можливо, змінити керівника. І нехай спробують виправити ситуацію, – запропонувала Давиденко.

Закінчилося обговорення голосуванням. Всі члени виконкому одноголосно підняли руки за ліквідацію підприємств, але ставити в цій історії крапку ще рано. Адже остаточне слово за депутатами.

– Ми проголосували "за", але нехай вирішують депутати. Може, вони погодяться з якоюсь із наших думок, а може, з'являться нові, ще кращі пропозиції, – підсумував голосування Цапюк .

До речі, не можна виключати варіант, що депутати, не бажаючи брати на себе відповідальність, винесуть це питання на громадські слухання. 

За матеріалом сайту Моя Александрия
20.06.2018 16:30
До Кропивницького завітали гості з різних країн світу, щоб викладати у школі лідерства "Leader in U", передає "Акула". Огранізатор школи мистецтв – міжнародна молодіжна громадська організація...
20.06.2018 16:00
У міських та приміських автобусах Знам'янки вже завтра випробують нову технологію – безготівкову оплату проїзду через QR-код. Про це повідомила прес-служба Приват Банку, передає "Акула". ...
20.06.2018 15:39
За пoпередньoю інфoрмацією, 21-річний раніше судимий чoлoвік прoник дo будинку літньoї жінки, бив її пo oбличчю, приставляв дo гoрла нoжа, вимагаючи грoші. Після скoєнoгo злoчину, злoвмисник ...
20.06.2018 15:00
З 04 пo 05 липня 2018 рoку у м.Краматoрськ (гoра Карачун) запланoванo прoведення Всеукраїнськoї акції «Дoнеччина зустрічає свoїх захисників». Прo це пoвідoмляє прес-служба управління oсвіти,...
20.06.2018 14:30
Прокуратура Кiровоградської областi повiдомила землевпоряднику та депутату однiєї iз сiльських рад регiону про пiдозру в хабарi. Про це повiдомляє прес-служба прокуратури Кiровоградської областi, ...