Кіровоградщина, Олександрія, "Книжковий світ", "Світоч-книга", виконком, Цапюк, ліквідація

Виконком Олександрії постановив ліквідувати дві єдині книгарні міста

12.04.2014 | 15:55
216

Члени Олександрійського виконкому на цьому тижні обговорювали подальшу долю комунальних книгарень. Як уже повідомлялося, місцева влада зібралася їх ліквідувати. Остаточне рішення прийматиме сесія міської ради. А вносити питання на сесію повинен виконавчий комітет, – така процедура. Власне, дилемі "вносити чи не вносити" і було присвячене сьогоднішнє обговорення.

Як доповів начальник управління економіки Ростислав Черевашко, обидва магазини можна назвати збитковими. "Книжковий світ" за минулий рік прозвітував про збитки в сумі 6,7 тис. грн. Що стосується "Світоч-книги", то там збитку від господарської діяльності начебто і немає, але накопичились великі борги по сплаті за землю і тепло в кілька десятків тисяч гривень.

На думку міського голови, збиткові комунальні підприємства місту не потрібні. Мер категорично наполягає на їх ліквідації.

– У мене позиція незмінна: ті підприємства, які працюють зі збитком, не приносять прибутку, вони закриватимуться, – повторював Степан Цапюк.

Водночас, прозвучали і менш радикальні думки. Той же Цапюк запропонував після ліквідації здати книжкові магазини в оренду трудовим колективам, і нехай собі працюють .

– Якщо колектив хоче далі займатися цим бізнесом, нехай беруть в оренду приміщення і далі працюють. Але покривати збитки комунальних підприємств ми не будемо. Хочуть вони працювати – будь ласка. Але як приватн , а не комунальні підприємства, – заявив мер.


Ще одну пропозицію внесла перший віце-мер Людмила Давиденко – об'єднати два комунальні книжкові магазини в одне підприємство, і дати йому шанс довести свою життєздатність.

– Можна об'єднати ці два комунальні підприємства. Можливо, змінити керівника. І нехай спробують виправити ситуацію, – запропонувала Давиденко.

Закінчилося обговорення голосуванням. Всі члени виконкому одноголосно підняли руки за ліквідацію підприємств, але ставити в цій історії крапку ще рано. Адже остаточне слово за депутатами.

– Ми проголосували "за", але нехай вирішують депутати. Може, вони погодяться з якоюсь із наших думок, а може, з'являться нові, ще кращі пропозиції, – підсумував голосування Цапюк .

До речі, не можна виключати варіант, що депутати, не бажаючи брати на себе відповідальність, винесуть це питання на громадські слухання. 

За матеріалом сайту Моя Александрия
16.01.2019 18:00
Сніги метуть. У вікнaх біле мрево. Aнтени ловлять клaптики новин. Нa білий вaльс зaпрошую деревa, нa білий вaльс вітрів і хуртовин. Хaй буде сніг, і музикa, і вечір. Хaй серце серцю сплaчує...
16.01.2019 17:25
Зa дaними прокурaтури Кіровогрaдської облaсті нa Кіровогрaдщині лише зa період січень-листопaд 2018 року вчинено 16 714 злочинів, з яких повторно 1 820 злочини. Відтaк, у ...
16.01.2019 17:00
9 січня у Несвaтківській філії КЗ "Олексaндрівське НВО №2" відбулося урочисте відкриття ще однієї дошкільної групи для дітей, які проживaють нa території селa.Про це йдеться на сайті...
16.01.2019 16:16
Знaм’янськa міськрaйоннa філія Кіровогрaдського облaсного центру зaйнятості оргaнізувaлa громaдські тa інші роботи тимчaсового хaрaктеру нa території містa, до яких було зaлучено 11 безробітних.Про...
16.01.2019 15:48
Оргaни прокурaтури Кіровогрaдської облaсті вивчили стaн додержaння вимог зaконодaвствa про aдміністрaтивні прaвопорушення під чaс виконaння постaнов суду про зaстосувaння aдміністрaтивного стягнення...