Кіровоградщина, інфекція, діти, дитячий садок, Бобринець

Виявити та ліквідувати інфекцію: дитячий садочок "Сонечко" поза зоною небезпеки

17.04.2018 | 16:00
252

У Бобринецькому дитсадку «Сонечко», де в серединi березня поточного року був зареєстрований спалах ротавiрусної iнфекцiї, завершенi протиепiдемiчнi та профiлактичнi заходи з його локалiзацiї та лiквiдацiї.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держспоживслужби в Кіровоградській області, передає «Акула».

Цi заходи затягнулися через те, що пiсля виявлення антигену ротавiрусу у вiсьмох госпiталiзованих дiтей та контактної мами одного з них, в останнi днi березня в дитячому садку захворiла ще одна дитина, якiй був встановлений такий же дiагноз. Тому освiтнiй процес у дошкiльному навчальному закладi був призупинений знову. Станом на 10 квiтня поточного року всi дiти, якi перебували на стацiонарному лiкуваннi, виписанi додому.

У зв’язку з реєстрацiєю останнього випадку ротавiрусної iнфекцiї у дитини спецiалiстом Головного управлiння Держпродспоживслужби в Кiровоградськiй областi було проведено повторне обстеження закладу та встановлено, що порушення, виявленi при першому санiтарно-епiдемiологiчному обстеженнi, усунутi тiльки частково.

На пiдставi результатiв санiтарно-епiдемiологiчного обстеження (розслiдування) та результатiв лабораторних дослiджень зроблено висновок, що причинами i умовами виникнення захворювання у вихованцiв ДНЗ є порушення вимог ранкового прийому до закладу (не проводився огляд дiтей та опитування батькiв щодо наявностi симптомiв простудних захворювань i кишкових розладiв у дитини, вiдсутня вiдповiдна для цього документацiя в групових осередках); недостатнiй запас дезiнфiкуючих засобiв, якi повиннi застосовуватись при обробцi примщень i устаткування закладу; до роботи допускаються працiвники з порушенням термiнiв проходження обов’язкового профiлактичного медичного огляду; не проводиться дезiнфекцiя примiщень закладу, в т.ч. групових осередкiв, бактерицидними лампами. Виявлено також ряд порушень на харчоблоцi, у веденнi облiково-звiтної документацiї з органiзацiї харчування, пiд час приймання продуктiв харчування та продовольчої сировини, якi надходять до закладу, не в повному обсязi контролюється їх безпечнiсть та якiсть.


Матерiали направленi до правоохоронних органiв областi. На даний час проводиться розслiдування кримiнального провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 325 ч. 1 КК України, - порушення санiтарних правил i норм щодо запобiгання iнфекцiйним захворюванням та масовим отруєнням.

Виконання плану заходiв з покращення санiтарно-технiчного стану в дитсадку залишається на контролi Головного управлiння Держпродспоживслужби в Кiровоградськiй областi.


11.12.2018 21:00
У переліку питань порядку денного, що винесені на чергове засідання земельної комісії, фігурують прізвища низки депутатів міської ради Кропивницького.Засідання комісії відбудеться в середу 12...
11.12.2018 17:27
У Кропивницькому відзначили поліцейських, які врятували життя людей.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції області.Урочистий зaхід відбувся сьогодні, 11 грудня, в Головному упрaвлінні...
11.12.2018 17:00
В Олексaндрії можна покататися на кареті, запряженою конем. Про це повідомляє Голос Громaди, передає "Акула". Поїздку-прогулянку нa кaреті із зaпряженим конем можуть здійснити олексaндрійці нa ...
11.12.2018 16:28
В Олександрії невідомі спиляли блакитну ялинку.Про це йдеться на Дошці оголошень Олександрії, передає "Акула".
11.12.2018 16:00
У Кропивницькому прaцівники поліції викрили неповнолітніх, причетних до погрaбувaння місцевої жительки.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції області. До відділу поліції нaдійшло...