Кіровоград, новини, Варшава

Варшава вразила кіровоградку своєю красою та гостинністю

23.08.2013 | 11:09
951

Всі ми різні, і простежити це можна навіть в туризмі. Хтось любить екзотику – Лаос, Індонезію, комусь достатньо бачити з балкону номеру море, хай навіть Азовське, а дехто, в тому числі і я, полюбляє поблукати вуличками стареньких європейських містечок. І досить недавно це сталося в Варшаві. Відразу оговорюся, що в мене було дуже мало часу, побачити хотілося все, тому прийшлося йти на компроміс і обирати найцікавіше для всієї групи.

Варшава – велике місто, столиця Польщі, але на відміну від деяких інших, збудоване досить недавно, хоча столицею є з ХVI століття. Парадокс? Та ні, просто історія. Сумна, як і людська. Під час ІІ Світової війни Варшаву практично стерли з лиця землі, місто стояло в руїнах. І треба віддати данину польському народові та його урядові, що з маленьких крихт місто звелося і навіть не віриться, що деякі, такі на вигляд старі будинки, не прожили ще й 50 років! Люди виходили працювати на благо міста в свої законні вихідні, адже жити в красі – це, мабуть, у них в крові. А відбудова велася за картинами майстрів, які працювали в давнину.

Але про все по порядку. Перед тим, як побачити стару частину міста та королівський палац, в місто треба в’їхати. І треба зазначити, що дуже важко дізнатися, де ж починається Варшава, адже по дорозі ми нарахували чомусь дві таблички, але такі маленькі, яких би соромилося навіть найзабитіше українське село. Може, варшав’яне вважають, що поважаючі себе туристи дістаються міста лише літаком?

           

Як культурні люди, ми першою справою навідалися до бібліотеки. «Знайшли, куди йти!» - скажете ви - і помилитесь. Там дійсно є що побачити. Адже на стрісі цієї величезної будівлі знаходиться парк (!!!). І не просто парк, а величезний, з оглядовими майданчиками, мостами та навіть ставком. Це найбільший насаджений острівець на даху в Європі. Через безліч скляних перегородок видно читальні зали, коридори та фойє. Чесно кажучи, цей витвір архітектури та садівництва нікого не залишив байдужими. І деякі мої друзі, що не вперше були в Варшаві, але не знали про «таємницю» цієї бібліотеки, були шоковані взагалі існуванням таких чудес. Ще б пак, взяти книгу і піти читати її на стріху в альтанку! 

А в фойє бібліотеки можна побачити дуже цікаві з художнього, а ще більше змістового боку плакати! Кожен з них вражає не тільки розкутістю, а й почуттям гумору. А найбільше те, що розміщенні вони (ну здавалося б) в найбільш культурному місці країни! Біля входу в бібліотеку стоїть величезна металева споруда, призначення якої без гіда зрозуміти неможливо. Виявляється, так виглядали книжні стелажі в попередниці теперішньої бібліотеки. Вони довго і чесно служили всім мешканцям Варшави та Польщі, за що вдячні читачі встановили один з них на згадку, попередньо пофарбувавши його в гламурний чи, може, креативний рожевий колір.

           Потім, згадуючи наше зовсім нещодавнє спільне минуле, тобто «Євро-2012», ми вирішили відвідати стадіон. По дорозі ми впевнилися, що спорт чи ведення здорового способу життя для варшав’ян не пустий звук, адже тут же, біля бібліотеки, побачили майже повну велосипедну парковку. А по дорозі простих мешканців на велосипедах, навіть з дітьми.


           Національний стадіон вражає розмірами. Цікавий факт – його проектувальники зробили так, що він видний з усіх куточків міста. Більшість українців пам’ятають це місце за тим, що тут раніше на базі колишнього Стадіону Десятиліття функціонував і проквітав Ярмарок Європа, який вивів Польщу на новий економічний виток. І, до речі, важливий факт: на відміну від свого попередника, який мав лише два туалети на 100 000 глядачів, цей стадіон може похизуватися тисячею на 60 000 посадочних місць. Але, на жаль, яких саме, ми не побачили, лише побігали довкола стадіону, всередину нас не впустили, бо там готувався концерт гурту «Depeсhe Mode».

            Далі наш маршрут був в історичну частину міста і на Краковське Передмістя. До речі, мені здається, що будь-яке польське місто, яке хоч трішки себе поважає, має таку вулицю. Якщо побачили її, радійте – ви в центрі міста та сміливо крокуйте, вона приведе вас до Старувки (так називаються історичні частини старих польських міст і містечок). Але ж які вони гарні! Виявляється, кожен поляк платить чималу суму в казну (до речі, усі податки поляка – близько 48% заробітної платні) на збереження історичних пам’яток, через що і є у країни можливість зберігати та доглядати за всіма красами архітектури. Старувка Варшави не виключення. Єдина відмінність, про що вже було вказано, все це репродукція, але яка! Вона занесена до числа пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як зразковий приклад наукової реставрації. Тут на Ринку (Центральній площі) стоїть символ не лише Варшави, а й усього краю – Русалонька, за легендою сестра датської. До речі, вона оригінальна, її зберегли, як і більшість скарбів королівського палацу, віддані мешканці. 

           

Наша мандрівка старовинною Варшавою була тим більше цікавою, що в цей день місто святкувало день поліції. Стільки поліції я не бачила ніколи: поліцейські співали, танцювали народні танці (й вчили їх перехожих), влаштовували майстер-класи з малювання для дітей, залюбки запрошували до різних спеціальних пристроїв та машин. Я вперше на власні очі бачила обладнання, за допомогою якого сидячи в м’якому кріслі фургону можна побачити прищ на носі людини, що стоїть за 5 кварталів від мене. Крім цього полісмени весело посміхались, позували перед об’єктивами фотокамер, перевдягалися в кумедні костюми і навіть пригощали фірмовими цукерками. Цього дня в Варшаві були дуже солоденькі копи!  

           І хоча ми страшенно втомилися, але майже нічого не побачили. Що ж, буде нагода ще сюди завітати. І вас залюбки запрошую, адже по собі знаю – Варшава дуже гостинне місто!

Ольга Зубричева з Варшави, спеціально для медіапорталу «Акула»
19.01.2021 09:29
За добу на Кіровоградщині 29  громадян захвoріли, 121 oдужав,  один пoмер. Прo це сьогодні, 19 січня,  пoвідoмила гoлoвна санітарна лікарка oбласті Надія Oперчук, передає...
19.01.2021 09:00
У Кропивницькому планують добудувати бейсбольний стадіон.Прo це Суспільному пoвідoмив oчільник Кірoвoградщини Андрій Назаренкo, передає "Акула". "Ще oдин прoект, який би я хoтів реалізувати, ...
18.01.2021 15:07
100% ліжoк, відведених під лікування кoрoнавірусу на Кірoвoградщині, забезпечені киснем Прo це в ефірі Суспільного пoвідoмив гoлoва oбласнoї державнoї адміністрації Андрій Назаренкo, передає ...
18.01.2021 14:26
Кабінет міністрів на свoєму пoзачергoвoму засіданні ухвалив рішення, яким визначив граничну ціну на газ, сьoгoдні 18 січня, інформує "Акула". "За дoрученням президента, уряд визначив ...
18.01.2021 13:39
Пункти oбігріву в Крoпивницькoму гoтoві дo надання містянам невідкладнoї дoпoмoги при oбмoрoженні Про це сьогодны, 18 січня, повідомили в міській раді, передає "Акула". Oчільник міста...
Елеватор КЗК