Базу даних обіцянок народних депутатів тепер можна побачити в онлайн-енциклопедії "Татупедії", повідомляє сайт "Свобода слова в Україні".
"Проект отримав таку назву тому, що прочитавши слово «депутат» навпаки, - вийде «татупед». Тобто, депутат навпаки", - зазначив головний редактор сайту «Свобода Слова в Україні» Микола Філонов.
Зазначені обіцянки зафіксовані не лише в офіційній передвиборній програмі депутатів, а й у ЗМІ, агітаційній продукції, "угодах" з виборцями. Тут є аналогія з відомою у світі відкритою енциклопедією «Вікіпедія». Обіцянки народних обранців Кіровоградщини дивіться тут.
Ініціатори проекту впевнені, що народний депутат України зараз своєрідна «священна корова» української політики. Він не несе відповідальності перед законом, його неможливо відкликати (принаймні, поки що), він може безперешкодно змінювати політичні уподобання, зраджуючи власним виборцям.
Єдиним засобом впливу на нього може бути донесення до більшості виборців фактів брехні політика – ваш депутат не додержується свого слова, не виконує зафіксовані у передвиборчій програмі обіцянки. Не голосуйте за нього, оскільки він і надалі брехатиме.
- Можна підібрати багато образливих слів для депутатів, що не виконують обіцянки. І слово «татупед» - не найбільш образливе серед них. Наш проект побудований так, що обвинувачем бездіяльності депутата виступатиме не якась заангажована організація чи політики-конкуренти, а звичайна математика: «обіцяв 30 пунктів, виконав – 2». Тобто він не «депутат», а навпаки – «татупед», брехун, зрадник і базікало. І цю інформацію ми будемо брати з відкритих джерел та з інформації виборців, - говорить заступник директора Центру соціально-політичного моніторингу «Вектор», політологОлександр Логінов.
- Нам хочеться, щоб за нашими плечима стояли колеги-журналісти, громадські організації і, головне, виборці. Ми не грантовий проект. Ми цю діяльність здійснюємо на власному ентузіазмі, - сказав Микола Філонов.
Навігація на сайті не складна, поповнювати ресурс може будь яка людина, що користується інтернетом.