Кіровоградщина, гепатит А, захворювання, вірус, лікування

В одному iз сiл Новоархангельського району зареєстровано групове захворювання на гепатит А

12.09.2019 | 12:30
1289

У вереснi поточного року в одному iз сiл Новоархангельського району зареєстровано три випадки захворювання на вiрусний гепатит А серед дорослих, в тому числi двоє осiб iз одної сiм’ї.

Про це "Акулі" повідомили в обласному лабораторному центрі.

Випадки епiдемiчно пов’язанi мiж собою.Шлях передачi – контактно-побутовий. Наразi проводиться епiдемiологiчне розслiдування, лабораторнi дослiдження води питної криничної та обстеження контактних.

На протязi останнiх рокiв в Кiровоградськiй областi реєструвались поодинокi випадки вiрусного гепатиту А (2018р. – 12 випадкiв, в 2017 р. – 25). За 8 мiсяцiв 2019 року зареєстровано 10 випадкiв, iз них три випадки у дiтей.

Вiрусний гепатит А – гостре iнфекцiйне вiрусне захворювання, що протiкає iз загальною iнтоксикацiєю i переважним ураженням печiнки. Вiрус гепатиту А видiляється з випорожненнями, сечею, рiдше слиною хворої людини. У водi, харчових  продуктах, на рiзних предметах при температурi + 4 вiрус зберiгає свої властивостi  на протязi декiлькох мiсяцiв, а при кiмнатнiй температурi – тижнями. Пiд дiєю хлорних розчинiв гине через 30 хвилин.

Людина, яка страждає прихованою або гострою формою хвороби, виступає в ролi його розповсюджувача. Зараження здорової людини вiдбувається при споживаннi забруднених харчових продуктiв, води, через немитi руки, речi домашнього вжитку (посуд, бiлизна, рушник, iграшки, тощо), якими користувався хворий. Проникнення iнфекцiї в органiзм вiдбувається крiзь слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Сприйнятливiсть абсолютна, контагiознiсть висока.


Iнкубацiйний перiод може тривати вiд 7-50 днiв (в середньому 15-35 днiв). У бiльшостi випадкiв хвороба починається гостро з пiдвищенням температури тiла до 38.5 С, з’являється ломота в тiлi, можливе першiння в горлi. Хвора людина вiдчуває загальну слабкiсть, погiршення апетиту, нудоту, що супроводжується блювотою. Через декiлька днiв температура нормалiзується, але загальна слабкiсть зберiгається. Печiнка в цей перiод збiльшується i у хворого виникають неприємнi вiдчуття у правому боцi. Перiод характеризується жовтим кольором шкiри i склери очей, темною сечею i знебарвленням калу.

Лiкування хворих з гепатитом А в бiльшостi випадкiв проходить в iнфекцiйному вiддiленнi стацiонару. Хворим показаний постiльний режим, особлива дiєта.

Профiлактика захворювання :

–  Використовувати для пиття лише перекип’ячену воду.

– Не використовувати для пиття, приготування їжi та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.

– При неорганiзованому вiдпочинку для пиття та приготування їжi мати з собою  запас питної води (краще бутильованої).

– Перед споживанням овочiв, фруктiв та ягiд їх необхiдно добре промити питною водою, для споживання дiтьми – облити окропом.

– Суворо дотримуватись правил особистої гiгiєни – обов’язково мити руки з милом перед приготуванням їжi, пiсля кожного вiдвiдування туалету, приходу з вулицi.

– Не займатись самолiкуванням. При появi перших ознак захворювання термiново звернутись до лiкаря. 

12.08.2020 20:52
На Кіровоградщині ограни прокуратури пред'явили в 10 разів більше позовів, ніж в минулому.Про це поінформували в пресслужюі прокуратури області, передає "Акула". Oргани прoкуратури Кірoвoградськoї ...
12.08.2020 16:00
Дo уваги грoмадян: правooхoрoнці шукають свідків та oчевидців ДТП.Про це інформує "Акула" з посиланням на слідче управління поліції області. 23 липня 2020 рoку у періoд часу з 08:10 дo ...
12.08.2020 15:00
Сьогодні, 12 серпня, у Кропивницькому представили кандидатуру на мерське крісло.Про це інфомує кореспондентка "Акули".Керівник обласної організації "Слуга нарoду" Микита Потураєв представив...
12.08.2020 11:17
У Крoпивницькoму ведеться активна підгoтoвка дo нoвoгo oпалювальнoгo сезoну Про це повідомили в міській раді, передає "Акула". Сьoгoдні, 12 серпня, міський гoлoва Крoпивницькoгo Андрій...
12.08.2020 10:36
55-річнoгo урoдженця Кірoвoградськoї oбласті підoзрюють в умиснoму вбивстві 39-річнoї жінки. Про це Суспільному рoзпoвів начальник Шевченківськoгo відділення пoліції (містo Oдеса - ред.)...