Кіровоградщина, гепатит А, захворювання, вірус, лікування

В одному iз сiл Новоархангельського району зареєстровано групове захворювання на гепатит А

12.09.2019 | 12:30
160

У вереснi поточного року в одному iз сiл Новоархангельського району зареєстровано три випадки захворювання на вiрусний гепатит А серед дорослих, в тому числi двоє осiб iз одної сiм’ї.

Про це "Акулі" повідомили в обласному лабораторному центрі.

Випадки епiдемiчно пов’язанi мiж собою.Шлях передачi – контактно-побутовий. Наразi проводиться епiдемiологiчне розслiдування, лабораторнi дослiдження води питної криничної та обстеження контактних.

На протязi останнiх рокiв в Кiровоградськiй областi реєструвались поодинокi випадки вiрусного гепатиту А (2018р. – 12 випадкiв, в 2017 р. – 25). За 8 мiсяцiв 2019 року зареєстровано 10 випадкiв, iз них три випадки у дiтей.

Вiрусний гепатит А – гостре iнфекцiйне вiрусне захворювання, що протiкає iз загальною iнтоксикацiєю i переважним ураженням печiнки. Вiрус гепатиту А видiляється з випорожненнями, сечею, рiдше слиною хворої людини. У водi, харчових  продуктах, на рiзних предметах при температурi + 4 вiрус зберiгає свої властивостi  на протязi декiлькох мiсяцiв, а при кiмнатнiй температурi – тижнями. Пiд дiєю хлорних розчинiв гине через 30 хвилин.

Людина, яка страждає прихованою або гострою формою хвороби, виступає в ролi його розповсюджувача. Зараження здорової людини вiдбувається при споживаннi забруднених харчових продуктiв, води, через немитi руки, речi домашнього вжитку (посуд, бiлизна, рушник, iграшки, тощо), якими користувався хворий. Проникнення iнфекцiї в органiзм вiдбувається крiзь слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Сприйнятливiсть абсолютна, контагiознiсть висока.


Iнкубацiйний перiод може тривати вiд 7-50 днiв (в середньому 15-35 днiв). У бiльшостi випадкiв хвороба починається гостро з пiдвищенням температури тiла до 38.5 С, з’являється ломота в тiлi, можливе першiння в горлi. Хвора людина вiдчуває загальну слабкiсть, погiршення апетиту, нудоту, що супроводжується блювотою. Через декiлька днiв температура нормалiзується, але загальна слабкiсть зберiгається. Печiнка в цей перiод збiльшується i у хворого виникають неприємнi вiдчуття у правому боцi. Перiод характеризується жовтим кольором шкiри i склери очей, темною сечею i знебарвленням калу.

Лiкування хворих з гепатитом А в бiльшостi випадкiв проходить в iнфекцiйному вiддiленнi стацiонару. Хворим показаний постiльний режим, особлива дiєта.

Профiлактика захворювання :

–  Використовувати для пиття лише перекип’ячену воду.

– Не використовувати для пиття, приготування їжi та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.

– При неорганiзованому вiдпочинку для пиття та приготування їжi мати з собою  запас питної води (краще бутильованої).

– Перед споживанням овочiв, фруктiв та ягiд їх необхiдно добре промити питною водою, для споживання дiтьми – облити окропом.

– Суворо дотримуватись правил особистої гiгiєни – обов’язково мити руки з милом перед приготуванням їжi, пiсля кожного вiдвiдування туалету, приходу з вулицi.

– Не займатись самолiкуванням. При появi перших ознак захворювання термiново звернутись до лiкаря. 


22.09.2019 10:53
У Кропивницькому з нагоди Дня міста традиційно виготовили святковий пиріг, яким пригощали містян.Цього року вага пирога склала 265 кілограмів, стільки років виповнилося місту з дня його заснування,...
22.09.2019 09:30
У День міста в Кропивницькому провели ювілейне всілля.Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав очльник юстиції області Вадим Гуцул, інформує "Акула".Ювілейне весілля відсвяткувало подружжя Віталія ...
21.09.2019 21:13
Сьогодні, 21 вересня, Кропивницький святкує свій 265-й день народження.Насичений день подіями, виступами, емоціями... На завершення святкого дня виступ співака зі світовим ім'ям. DAN BALAN на...
21.09.2019 11:20
Сьогодні близько 4 ранку у селі Зенигородка на Олександрійщині автомобіль «Volkswagen» влетів у будівлю.Про це повідомляє прес-служба Управління ДСНС області, інформує "Акула".Внаслідок отриманих...
21.09.2019 10:20
У Кропивницькому розпочались урочистості до 265-річчя міста.На площі перед міською радою зібрались посадовці, депутати, творчі колективи та гості свята, повідомляє "Акула".